Фан клуб: РК Пелистер

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Чист пример земи си за тебе, работиш во фирма каде земаш 15 000 денари, ти излегва шанса да се вработиш на друго место каде би земал 35 000 шо би направил? Ќе останиш таму кај со земаш 15 или ќе ти се ококорат очите кај 35 000 ?
Ова со цифрите така ми е земено формално, колку да споредам колкава е разликата во фрлањето на пари по играчи меѓу нас и Еурофарм.....

Иначе мене повеќе мерак ќе ми беше да потпишеше за Вардар отколку кај комшиите шо замина, барем има квалитети, потенцијал, надежен играч, овај сега испаѓа не потпишвам за Вардар ама ќе играм за Еурофарм, таму барем ќе играше ЛШ, а овде ќе се тепа со сељандурите од РК Струга, Радовиш и Пролет.....
Па нема само суперлига ќе играат ЕХФ куп најверојатно во групи ќе влезат,ќе играат со екипи како Фуксе,Магдебург,Силкеборг,Ла риоха и остали
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Abe ova deteto od butel, so recnikot na crevoto, mi lici na bek... takov ist bese lazarov ko dojde v gimnazija...
Znam deka sega go nemame jevremovic na klupata, a da proba nekoj da poraboti individualno so detevo, da vidi kakvi potencijali ima?
I od mladincite na zare dvajca trojca treba da idat na trening so prviot tim, taka tatko mu na dimitrovski stalno prajshe duri gi vodese mladincite...
Zejak e dobar igrac, i ako se uklopi vo bitola i go zasaka grado moze dve tri godini da bide nositel na pelister posebno vo odbranata...pri kraj kariera e i e van forma totalno ama ima potencijal... ama ako se uklopi ke ima perspektiva tuka posto ne e igrac so utre ke go lapni drug tim
Ednostavno coekot ima da izigra uste dve tri dobri sezoni...
Ps abe kaj e Ivan markovski pojden so tolku ubaj zeni opkruzen ? :)
Ova diskusija e vo prilog da se vratime na temata ...
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Abe ova deteto od butel, so recnikot na crevoto, mi lici na bek... takov ist bese lazarov ko dojde v gimnazija...
Znam deka sega go nemame jevremovic na klupata, a da proba nekoj da poraboti individualno so detevo, da vidi kakvi potencijali ima?
I od mladincite na zare dvajca trojca treba da idat na trening so prviot tim, taka tatko mu na dimitrovski stalno prajshe duri gi vodese mladincite...
Zejak e dobar igrac, i ako se uklopi vo bitola i go zasaka grado moze dve tri godini da bide nositel na pelister posebno vo odbranata...pri kraj kariera e i e van forma totalno ama ima potencijal... ama ako se uklopi ke ima perspektiva tuka posto ne e igrac so utre ke go lapni drug tim
Ednostavno coekot ima da izigra uste dve tri dobri sezoni...
Ps abe kaj e Ivan markovski pojden so tolku ubaj zeni opkruzen ? :)
Ova diskusija e vo prilog da se vratime na temata ...
Trener e vo francuska vtora liga,a vo prisustvo e na sekretarkata sesraE:ROFLMAO::D
 
П

Пљампач

Гостин
Се збора дека можно е да биди сменeт Томче пред почетокот на првенството.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Abe sho se zalite na salata, tecel pokrivot...
Ete i na finale US open mu teci pokrivot na djokovic i delpo...
To e sega trend...
Da ne zborvame za kotleto na biomasa...
 
R

Rockn Roll

Гостин
https://24rakomet.mk/пелистер-со-нови-сили-во-новата-сезона/

"Имаме повредени ракометари и против Е. Работник ќе мораме без двата десни бека. Ќе мораме да комбинираме, но ќе се обидеме да го дадеме најдоброто“.

"Летово бевме активни, но јас сакав уште неколку други ракометари, кои не се решија да дојдат во Пелистер."

„Целта ни е да успееме да се пласираме меѓу првите четири екипи на крајот од сезоната и да обезбедиме место во Европските купови. Сезоната е долга, но целиме кон тоа и сакаме да се вратиме на меѓународната сцена. Ќе бидеме нависитна тешка сезона, но мислам дека можеме до плеј-офот и таму меѓу првите четири состави“,

No coment !
Someone dreams, and somebody is playing the manager and the director
 
Последно уредено од модератор:
П

Пљампач

Гостин
Во самите негови изјави се чуствува стравот од неуспехот кој ќе биди неминовен ова сезона.
И не е толку проблем резултатски да потфрлиш, проблем е кога ќе потрошиш многу повеќе пари од тие кој предходно си ги критикувал и исмевал за неуспесите а ти со скоро двојно повеќе средства ќе го повториш истиот тој неуспех а ништо чудно и да биди уште посрамен.

Сепак ние сме тука да го бодриме и сакаме клубот, дури и во ваква ситуација кога е во рацете на вакви неспособни раководни лица.

Сабота 18:30, спортска сала "Младост" :
Пелистер - Еурофарм Работник

Сите в сала да му дајме максимална поддршка на нашите и да се испрати јасна порака, дека Битола сака силен и модерен Пелистер.

 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
61
Поени од реакции
55
Ima nekoj so verva tuka deka natprevarot e odlozen poradi rek9nstrukcija na salata???? bog da cuva se ovie, ej... neka izlezat direktorite i sami da kazat zosto se odlaga, ako ne ke pisam jas...
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
61
Поени од реакции
55
Ete ti kazi, dali vervas vo soopstenieto? Lugje videte prasajte niz gradot, ne zaebavajte.... kakva rek9nstrukcija kakvi bakraci, za kompleksi se raboti na odredeni likoj, na koi ne mu e mestoto vo sportot... demek celo leto mozese da se trenira i igra(turniri, prijatelski) i sega naednas se oflaga za 2... demek za tie 2 dena ploca da ne turvat na pokrivot??? qjt tamu, bagra ne sposobna i ne pismena...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
Ete ti kazi, dali vervas vo soopstenieto? Lugje videte prasajte niz gradot, ne zaebavajte.... kakva rek9nstrukcija kakvi bakraci, za kompleksi se raboti na odredeni likoj, na koi ne mu e mestoto vo sportot... demek celo leto mozese da se trenira i igra(turniri, prijatelski) i sega naednas se oflaga za 2... demek za tie 2 dena ploca da ne turvat na pokrivot??? qjt tamu, bagra ne sposobna i ne pismena...
Абе брат дај кажи шо е работата вистина абер немаат шајка да клат а не салата да ја прат туку шо е причината гледав и на фб имаше коментирано па кажи шо е кој комплекси за шо итн...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
da vi ebam se na cela uprava nepismeni edni kazete oti nema pari za sertifikatite za strancite a ne deka salata e problem se po spisok od eden do posleden
 
П

Пљампач

Гостин
И јас подслушнав денес таков муабет, дека наводно ради немање на финансии да ги регистрират странците побарале неколку дена за да се одложи мечот дури да ги регистрират.
Нејќам да вервам во вакви муабети рекла-казала, ама ако е вистина ова, тогаш сварно ја утнале работата. Уште тој срам фали после толку најави, сликања и турнири да немат пари да ги регистрират странците и да останиме со Маџовци да се р 'ваме цела сезона.
Мада ако видиш од друга страна, овие играчи и поарно да не можиме да ги регистрираме и да си одат пичкеси материн од кај шо дојдоја, пошо ќе спасиме еден куп пари да заминат во вода а резултатот горе-долу ќе биди ист.

Да ми речеше некој пред една година дека Злате и Васко вака ќе се избламират со клубот, ќе му се изнасмеев и немаше да го вервам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom