Фан клуб: РК Пелистер

Член од
16 октомври 2011
Мислења
61
Поени од реакции
55
Племе ваше не способно, ебати и управа и се.... Добро бе улај сте да го земите црнецот а не Фитиљот.... Не знаевте дека можи ќе му дај исписница Минчо (100 пати кажа детето дека нема плата земено и ќе бара раскин). Која неспособност на ова скапана управа... Мрш бе таму еден да не видам од вас ниту в сала ниту блиску до салата (посебно директорите, од технички до извршен, до неизвршен,до сите)... Пикнати в дупка ги нема ништо да кажат, да дат изјава некоја, важно слики се прат и се клават на инстаграм... Мислам дека Пелистер ко беше пред испаѓање, кога Вардар ни пушташе играчи, појќе душа имаше клубот и пак се носеа некој солидни играчи..... Ова е дното на Пелистер... А ако Фитиљот сам не сакал да игра во Пелистер то е друга работа, ама не гледам причина да не сака, акому се дат доволно пари, за кои реално и вреди детето... Ако му била понудена уба пара и пак не дошол е тогаш убо пиша погоре Голубович и плус уште некоја клетва ќе фрлам и јас ама не ја пишам тука...:)))
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
610
Поени од реакции
1.086
Duri nie zemame nekoj anonimci od zemja kaj sho nema voda za pienje komsite go zedoja fitiljo... Zbogum pelistere, decata sho gi napraj igrachi igrat namerno protiv tebe. Air da ne vidi vo karierata samo to ke recham., sledna destinacija rk prilep da mu bidi.
pi””a smrdena da mu e””m se na toj fitiljo ko mu ponudija lani od pelister 6 meseci dogovor nekese da slusni imal pred dogovor so magdeburg posleden potpis da mu e so go klava na dogovor.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Да, да Фитиљо е крив... :facepalm:
Ете ги сите се вратија со трчање па тој еден му текна не кај нас кај Циле ќе оди...

Секоја чест како си работат луѓето. Не е мала работа во 4-5 години да склопиш ваква екипа и да напрајш услови да еден репрезентативен играч одбие екипи од странство и пред се Вардар за да потпиши за тебе.
На секоја позиција се сосем солидно покриени со по двајца квалитетни играчи, амбициозен тренер, изиграа неколку јаки турнири, скоро сигурно ќе го кутнат Металург оваа сезона...

Во Пелистер шо да се кажи... :notworthy:
Никогаш во историјата сме немале само 2-3ца битолчани во тимот. Секогаш основата била домашен продукт и тие шо биле странци биле дополнителен квалитет. Овде ни се знај кој пие ни кој плаќа...
Извршни, финансиски директори, менаџери, бордој... Дали сте вие нормални?
Накалапивте 8 крила и 3 пикери, а нема кој да шутни од 9 метри... Пак ќе треба Киро Митревски да си ја крши кичмата и напад да игра.
Има некој при свест таму да излези и да оправда на шо се истурија сите пари народни оваа сезона?
Среден бек од Габон... :eek: Оди бе Корле чукај си на менаџеро заеби ова... :sick:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Кој Фитиљ па Корлето не е способен бе Осата да го потпиши, му го лапна Охрид пред нос ние за репрезантативец зборуваме. Имало неспособни управи во РК Пелистер, ама овие врвот се, пискачот за овие мало дете е за лажење и сликање за провизии од играчи ако треба и од уганда ќе потпишат играч. УПРАВА ОДИСИ!
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Cekor nazad vo karierata na Fitiljo e ovaj poteg. Mnogu nie mizerna ligata za da igra vo nea ednostavno nema protiv koj ama se izlaza za pari I zamina kaj komshite. Mozese da si najdi klub vo seha ili nekoja druga liga ama toj si znaj. Vtora rabota e nemozam da ve sfatam zosto go kolnite I mu karate na deteto. Jas sum ubeden deka I vie da ste na negovo mesto ke prifatite tolku pari kolku sho mu imat daeno ovie I ke igrate za Rabotnik zato dostate da ponudese Pelister nesto ajde de ke razberev ama vaka ne e vo red. Pocnaja tie da rabotat pametno od prvin bea epten zalutani ama sega ne e sega nie sme takvi kakvi sho bea tie neznajme kaj terame be kompasot e izguben totalno se nosat igrac a ne se znaj ni sho ni kako so niv. Razberete od Pelister pokje klub ne biva kolku I da ne sakame da go prifatime to koja uprava I da dojdi e polosa od prethodnata dzabe e duri ne dojdi privatnik so 100% akci vaka ke bidi Zejak I Kiro ke ni bidat glavni shuteri a Korleto I Vasko ke ni go vodat klubo.
 
П

Пљампач

Гостин
Со овај потег на Работник, само му докажаја на ЗЛате, Корле и компанија дека се неспособни да водат клуб а посебно не клуб со историја како Пелистер. Му докажаја дека и со пари не ги бива и дека на толку фрлени пари не донесовме ни еден салам играч. Се е то некој одпадок од некаде, а кај ги наоѓат играчи како овај од Габон, не ми е јасно. Па пола сат ми требаше на интернет да гуглам за да најдам некое инфо а и тој шо го најдов ептен штуро и мизерно.

Да имаше еден таму во управа со грам мозок, наместо да се фаќат со онај менаџерот талибанецот шо му носи играчи, ќе ја насетеја состојбата во Металург и за истите пари ќе му чапнеа 2-3 деца, плус младински репрезентативци. Чукни му нив по 2-3 годишен договор и имаш костур на екипата за наредни сезони. Е после то барај странци како бекап за децата.
Ама тое, ќе завршат неславно и овие, дури понеславно од Пискачо за жал. Како шо стојат работите не вервам дека клубот ќе остани стабилен до плејоф. Ко ќе не чукнат на 2-3 гостувања сеа за некое коло, плус Работник ќе го измети паркетот со нас уште прво коло, па ко ќе почнат кавгите внатре во клубот и ајде се у курац низ вода ќе оди во месец дена.
Можи најарно ќе биди до година и овде како во фудбалот, скроз да се тргни општината и да се финансира со некој минимални средства колку опрема да се земи итн. Барем со 30-40К ќе ја истуркат сезоната, со останатите 200К можат да закрпат нешто во градот или ете салата. Пошо догодина ќе имаме клуб од Битола шо треба да игра СЕХА лига а можи и ЛШ а ќе нема ни WC кај да се измочат кутрите. Ќе треба како фудбалот сите Скопје да одат за да изиграт некоја утакмица меѓународна.

Жално е шо една превара од тренер како Томче Петрески доби одврзани раце да споеби се во само месец дена и цела сезона да оди во неповрат уште непочната и шо е најтрагично ова вторпат се случва со истиот чоек.
После ова, мислам дека Работник го зема приматот прв клуб во градот и заслужено. Луѓето знат шо сакат и си ги терат работите а резултатот сакале да признајме или не, полека си избиват на површина.
Имав големи очекувања од Злате, ама тотално разочара чоекот. Само ги потврди муабетите уште од ко го назначија дека е само една партиска марионета поставена таму да го води циркузот наречен Пелистер.

За срамота!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
То е кај нас маката,
Шо плаќаме вишоци на играчи ко Петров, Перовиќ, Зејак, Табанге:pos:, Скопјанчето кои сигурно сума сумарум вкупно најмалку 5 К месечно земат.
( сигурно многу појќе ).
Само Зејак земал над 2К:shook:.
Да беа паметни ќе му ги бувнеа на Фитило тие 5,6 К за плата и еве ти играч шо ќе врши во два правци, имаш сигурни 7,8 гола + асистенции.
Ама не, НИЕ ИГРА НАША ЌЕ СМЕ НАМЕТНУВАЛЕ. :).Ротација да сме имале.:D
Игра со дотичните,абе седете.
И сеа ќе си чекаме од ТАБАНГЕ ДА РАСПАЛИ.:pos:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
овај табанге ако ко знат од дома дека игра ракомет куро го сечам, кој црн менаџер бе му го лупна на овие наши клошари кој е тој пат, врска или шо знам шо во БИТОЛА ДА ДОЈДИ РАКОМЕТАР ОД ГАБОН?? дали знај некој да објасни
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Nikoj tuka ne ja gleda sushtinata na problemot ... tolku drzavni pari lapna cile od prethodnata i uste pojke od ova vlast, tolku moken stana sho lokalnite moknjici se kurtashak za nego...
I si igra majtap...
Ama edno da se znaj, eurofarm i liga na shampioni da osvoi, mene a i na 90% od bt ke mu bidi isto ko radovish da ja osvoil...
Veshtacki klub za lugje i rakometari bez vizija i so malogragjanski ambicii...
E zato bitola ima upola prvacinja od kumanovo, oti se sho ostana bitola od nosot potamu ne gleda...
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
61
Поени од реакции
55
Nikoj tuka ne ja gleda sushtinata na problemot ... tolku drzavni pari lapna cile od prethodnata i uste pojke od ova vlast, tolku moken stana sho lokalnite moknjici se kurtashak za nego...
I si igra majtap...
Ama edno da se znaj, eurofarm i liga na shampioni da osvoi, mene a i na 90% od bt ke mu bidi isto ko radovish da ja osvoil...
Veshtacki klub za lugje i rakometari bez vizija i so malogragjanski ambicii...
E zato bitola ima upola prvacinja od kumanovo, oti se sho ostana bitola od nosot potamu ne gleda...
Na mesto komentarot batka... Sekoja cest...[DOUBLEPOST=1536353817][/DOUBLEPOST]
Со овај потег на Работник, само му докажаја на ЗЛате, Корле и компанија дека се неспособни да водат клуб а посебно не клуб со историја како Пелистер. Му докажаја дека и со пари не ги бива и дека на толку фрлени пари не донесовме ни еден салам играч. Се е то некој одпадок од некаде, а кај ги наоѓат играчи како овај од Габон, не ми е јасно. Па пола сат ми требаше на интернет да гуглам за да најдам некое инфо а и тој шо го најдов ептен штуро и мизерно.

Да имаше еден таму во управа со грам мозок, наместо да се фаќат со онај менаџерот талибанецот шо му носи играчи, ќе ја насетеја состојбата во Металург и за истите пари ќе му чапнеа 2-3 деца, плус младински репрезентативци. Чукни му нив по 2-3 годишен договор и имаш костур на екипата за наредни сезони. Е после то барај странци како бекап за децата.
Ама тое, ќе завршат неславно и овие, дури понеславно од Пискачо за жал. Како шо стојат работите не вервам дека клубот ќе остани стабилен до плејоф. Ко ќе не чукнат на 2-3 гостувања сеа за некое коло, плус Работник ќе го измети паркетот со нас уште прво коло, па ко ќе почнат кавгите внатре во клубот и ајде се у курац низ вода ќе оди во месец дена.
Можи најарно ќе биди до година и овде како во фудбалот, скроз да се тргни општината и да се финансира со некој минимални средства колку опрема да се земи итн. Барем со 30-40К ќе ја истуркат сезоната, со останатите 200К можат да закрпат нешто во градот или ете салата. Пошо догодина ќе имаме клуб од Битола шо треба да игра СЕХА лига а можи и ЛШ а ќе нема ни WC кај да се измочат кутрите. Ќе треба како фудбалот сите Скопје да одат за да изиграт некоја утакмица меѓународна.

Жално е шо една превара од тренер како Томче Петрески доби одврзани раце да споеби се во само месец дена и цела сезона да оди во неповрат уште непочната и шо е најтрагично ова вторпат се случва со истиот чоек.
После ова, мислам дека Работник го зема приматот прв клуб во градот и заслужено. Луѓето знат шо сакат и си ги терат работите а резултатот сакале да признајме или не, полека си избиват на површина.
Имав големи очекувања од Злате, ама тотално разочара чоекот. Само ги потврди муабетите уште од ко го назначија дека е само една партиска марионета поставена таму да го води циркузот наречен Пелистер.

За срамота!
Vo golem del se slozuvam, ama za to deka pola sat ti trebalo za da go najdes na you tube ne mi se verva. Jas ete za 5 min go najdov i vidi po gore postirav odma video. Muabetot mi e deka ne e tolku ne poznat batkata, da, ne e Karabatic ili Zarabec, ama mislam deka po spremen e od site igraci so gi imame momentalno vo rosterot. A za muabetot so Metalurg skroz si vo pravo, usye lani se znaese deka Minco nema pari za po jakite igraci da gi zadrzi i trebase da bidat na gotovs nasite ili pak vekje da imaa ostvareno kontakt so nekoj igrac, vaka amayeri ispadnaa do daske. A za amaterski klub jas to go zboram uste godini nanazad, zosto da se davat 300K nasi pari za nekoj ni videni ni cueni igeaci, po arno nasi deca mladi da ograt, da zemat nekoja banka odkolku nekoi neznalici od ex yu. Nasi deca da igrat mislsm deka i pojke podrska ke ima i upravata i klubot i pojke publika sig ke ima...
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.051
Поени од реакции
6.657
коментирате една перална на пари, дури не ме разубедат во спротивното тоа е тоа - приватна играчка за некој си профит цицање на некоја банка од буџетот на општината.......како шо е состојбата на неработење и крадење не можеш ни мали спонзорства од фирмичиња да се покријат трошоци за кирија,опрема и исхрана да покријат барем најосновното,никој не е до толку луд да фрли ќеш на ваква ефтина криминална банда
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ко се праеше екипата од почетокот, мислев конечно ќе имаме тим кој ќе го згази Еурофарм и тоа со голема разлика, носиме играчи кој играле во шпанската Асобал лига, некои играле во Унгарија значи лиги кои се за едно 5-6 пати посилни од нашата лига и логички гледано мислевме дека треба да сме подобри од минатата сезона...
Шо се деси, почнаја подготовките, во Битола јадиме над 30 гола од "шампионот" на Косово го заборајв името како му беше, исто 30 гола ни дава факинг РК Радовиш односно не ремети еден нивни играч Ивица Илиев кој си напрај симултанка од 12/3 гола, одиме грција играме со Паок 1-1 скор, а на едната убо не измочаја и тие, следува меморијалниот турнир за Боро Чурлевски не плеска дома Олимпијакос и факинг Шербург од француска друга лига... и на крај играме да се избегни последното место со екс второлигашот РК Бутел :jajce::sramezliv:
Сума сумарум, фрлени една вреќа пари за да напрајме второлигашка екипа...
Одбрана апсолутно не играме ништо, катастрофа сме одбрана зато од сите јадиме по 30 гола, одбраната не постои, на пикер сме дупка невидена, од сите овие утакмици кај шо се браниме од пикер примивме едно 50 гола....
Бековската линија :несвест: Ееее мој Владимире Зејак, 2 метра маж, 110 кг три напади да те лепат како мало дете ШТА РЕЧИ ? Каде фрламе 2500 еУра :tapp::pos:
Крилата се солидни само, другото чкрипиме на сите позиции.

Добар можи да е и Харис Плех голманот, Рајчиќ си игра к*рот и нема да е прв голман мислам, згрешија и со голманите шо ги пуштивме двата да заминат во Охрид и Мартин Јовановски и Јагош Брауновиќ, еден од овие МОРАШЕ да остани, дали Мартин или Јагош, тие двата ги пуштија, Јагош можи да е ТОП голманче само шо му фали уште некој ЦМ висина, иначе супер голманче е, вака плаќаме само плус странец за голман или ќе го ослободеја Рајчиќ или ќе го задржевме Мартин....

Пикерот Карамиан, не ме бендисва во ништо, џабе му 2 метра висина, Папата е пропаднат тоталка, го стегнаја годините, останва само Петров да покажи шо знај барем во напад !

Крилото Милан Поповиќ според мене е најјакиот играч моментално кај нас, дојде и како со најбогато цв во кариерата со поминати солидни екипи, треба да брка одлична задача....
Лековиќ и Перовиќ и двајцата се крила, ама Томасот ќе ги напрај десни бекој :pos:
Огњен се гледа кај малиот дека има жар за игра, нема страв да влези, солиден удар, штета само шо нема конструкција за бек, преслаб е, ама кога немаш друг ќе играш со него, екипата горе долу би била оваа:

голмани: Милош Рајчиќ, Харис Плех и Бобан Ристевски
леви крила: Милан Поповиќ и Никола Ивановски
лев бек: Владимир Зејак, Черубин Табанге, Борјан Маџовски и Киро Митревски (се надевам Зејак ќе игра и одбрана, заедно со Борјан Маџовски кој чат-пат би играл напред, а Киро Митревски никако напред да му нацртат линија до средината и да не ја поминва, изгорен е гол да дај и трга некој контри на кој прај пробивања или не изнудени позиции за шут и само додава на голман)
среден бек: Марко Кобетиќ, Черубин Табанге и Стефан Апостоловски
десен бек: Огњен Лековиќ и Вук Перовиќ ( и двајцата по природна позиција се десни крила, овде префрлени на бек од немај каде оти немаме играчи)
десно крило: Реваз Чантурија и Никола Стоилески (детето од Бутел :icon_mrgr: )
пикер: Васко Димитровски, Константин Петров и Моншен Карамиан
одбрана би требало: Киро, Борјан, Моншен, Зејак, ако ништо друго барем нека ги спремат за назад Карамиан и Зејак ќе имаме стубој од 2 метра, толкави мажишта барем нека мават, Борјан супер играше назад во Металург.

Ради изгледа му ги удри клоците ОФИЦИАЛ :D нека се мафта сега Корлето со тој договорот дека 1 година играчот седи пријавен во РФМ само се чекал да го заврши факултетот во Египет :pos::pos: и место него го донесоја овај од Габон :nesumjas:
Јас да сум ко него ќе си барам и пари од клубот, кој к*р го пријавуваја а не дојде ни до Битола а се скапаја туфкање со него....

Се на се 10 нови играчи, со оваа екипа ние ако победиме кај Тинекс ПрлеЌе еве на :lolzz:
Сега со Фитиљот, Работник има да не гази 10 разлика, јас па на почеток си праев филмој како ние сме појаки од нив, сега после денешниот транфвер нивни сите мисли ми пропаднаја во вода :sekc:
Ништо не ни е криво детето, кога нашите не се способни да му понудат 6 к. нема потреба од плукања, кај нив е тој до мај следната година па има договор после со Магдебург, ние плаќаме три играчи за неговата месечна плата, а од тие тројца ќе видиме колкав ќе биди ќарот на крај....
Осеќам јас ќе распали Зејак :D неможи такво мажиште да игра така слабо, ќе не демантира со неговите игри, уште Табанге да се погоди, оти Кобетиќ влечи изгледа некоја повреда и не е спремен како шо треба, не е тој Кобетиќ од Охрид, ама се надевам брзо ќе се врати во колосек....
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
Toj so ke mu daj na fitilot rezaloto 6k za vo makedonska liga da mu se isusat dvete race ... direktori na kakvi firmi tolku ne zemat toj mockoto da zemal a si zamina od kaj nas za da go treniral kviskoto
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Чист пример земи си за тебе, работиш во фирма каде земаш 15 000 денари, ти излегва шанса да се вработиш на друго место каде би земал 35 000 шо би направил? Ќе останиш таму кај со земаш 15 или ќе ти се ококорат очите кај 35 000 ?
Ова со цифрите така ми е земено формално, колку да споредам колкава е разликата во фрлањето на пари по играчи меѓу нас и Еурофарм.....

Иначе мене повеќе мерак ќе ми беше да потпишеше за Вардар отколку кај комшиите шо замина, барем има квалитети, потенцијал, надежен играч, овај сега испаѓа не потпишвам за Вардар ама ќе играм за Еурофарм, таму барем ќе играше ЛШ, а овде ќе се тепа со сељандурите од РК Струга, Радовиш и Пролет.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom