Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.692
Деновиве, пред години.
Да се потсетиме на бомбата на трансфер маркетот од сезона 2011/12.:D

6459041.jpg

Ја посра работата со објавата тексто во ред али сликата ексик...
Интересно чоече е сепак мн лесно може да се испровоцира и да си го дриблаш.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
453
Поени од реакции
1.197
Без гајле, под контрола е трансфер маркетот.;)
Инаку, ко сме кај трансферите, во чест на менаџерите кои изникнаа од овој форум, да се потсетиме на едно интересно лето, во далечната 2011 година.
Деновиве, пред години.
Да се потсетиме на бомбата на трансфер маркетот од сезона 2011/12.:D


Јака сезона, ко во индиска серија се одвиваа настаните во клубот.:tvg:
Ходоре Нахасу, зошто не не испоштова?:angel:
koga dojde Nahas na trening vo salata imase megu 500 i 1000 luge i na sekoj gol mu shlukaja ko na utakmica.
Mocarto se rasplaci na tribini posto si mislese deka se vrati velikanot.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 337303

Ја посра работата со објавата тексто во ред али сликата ексик...
Интересно чоече е сепак мн лесно може да се испровоцира и да си го дриблаш.
so trenero na vardar na chelo na slikata :LOL:
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2022
Мислења
97
Поени од реакции
324
koga dojde Nahas na trening vo salata imase megu 500 i 1000 luge i na sekoj gol mu shlukaja ko na utakmica.
Mocarto se rasplaci na tribini posto si mislese deka se vrati velikanot.
Автоматски споено мислење:


so trenero na vardar na chelo na slikata :LOL:
Не ќе е лошо и годинава на првиот тренинг да се втераме стотина души со бакли ко тогаш, да се запали Валтер уште поќе. :D
 
П

Пљампач

Гостин
Прегледај го приврзокот 337303

Ја посра работата со објавата тексто во ред али сликата ексик...
Интересно чоече е сепак мн лесно може да се испровоцира и да си го дриблаш.
Исто така треба да се напомени дека на овај сурато шо проба да поксжва муда во Битола, во таа 2011 година Пелистер (односно Цревото) му ја спади ксриерата, пошо играше во Преспа и планираше да се одкажва од ракометот. Го зедоја нашите и го вратија од мртвите, за потоа да замини во Скопје и да освои две титули европски,
седејќи на клупа без минута на терен.
Небитен е скроз, ама вака сликата испровоцира коментари и треба да се напомене за тие шо пратат ракомет од 2015 па наваму...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
453
Поени од реакции
1.197
Не ќе е лошо и годинава на првиот тренинг да се втераме стотина души со бакли ко тогаш, да се запали Валтер уште поќе. :D
taka bese za djurkovic ko prozivase... :)
Valter ne znaj sho go ceka :pos:
ko ke pocnat cela sala da mu kazvat koj da go klaj... posle ke se frli na konjak i poroci :P
babic sigurno e vo nekoj sanatorium so resetki o_O
Автоматски споено мислење:

Исто така треба да се напомени дека на овај сурато шо проба да поксжва муда во Битола, во таа 2011 година Пелистер (односно Цревото) му ја спади ксриерата, пошо играше во Преспа и планираше да се одкажва од ракометот. Го зедоја нашите и го вратија од мртвите, за потоа да замини во Скопје и да освои две титули европски,
седејќи на клупа без минута на терен.
Небитен е скроз, ама вака сликата испровоцира коментари и треба да се напомене за тие шо пратат ракомет од 2015 па наваму...
crevoto zede bek da go praj lev :pos:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.107
Поени од реакции
1.994
Не ќе е лошо и годинава на првиот тренинг да се втераме стотина души со бакли ко тогаш, да се запали Валтер уште поќе. :D
Se slozvam. Da se daj do znaenje od prva minuta na noviot trener i novite igraci sho se bara i sho se ocekuva od niv i kakva podrska ke imaat vo tekot na cela sezona
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.185
Поени од реакции
4.146
Не ви треба повеќе од 5,000. Еве и Борис во Скопје е 6,200, Јане 5,000. За македонски услови, тоа е. Разбирам дека се сака повеќе, ама реално и Скопје да има 8,000, може некад да има празни места за репрезентација. 5,000 ќе ја полните стално, ќе биде штама, јака атмосфера, Океј е.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
453
Поени од реакции
1.197
Не ви треба повеќе од 5,000. Еве и Борис во Скопје е 6,200, Јане 5,000. За македонски услови, тоа е. Разбирам дека се сака повеќе, ама реално и Скопје да има 8,000, може некад да има празни места за репрезентација. 5,000 ќе ја полните стално, ќе биде штама, јака атмосфера, Океј е.
ne sum siguren, mislam deka se poveke skopskite...
ima nekoj oficijalen podatok?
jas sum toa deka ednas se pravi, i glupo e da ne se iskoristi...
boris trajkovski oficijalna makedonska sala trebase da bidi 4 strani komplet...
i sto ima na 4 tata strana? sala so masi za ping pong mislam? :)
sala kako jane e dovolna...toa treba da bide uzrok...
prazni sedista moze da bidat samo od skapi karti...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.315
Поени од реакции
6.552
Борис Трајковски со монтажните долни редови е близу 7000.

Јане Сандански е околу 5000-5500.

Има уште еден момент. Ако некогаш стигнеме да може да организираме ЕП или СП, 7-8000 е минимум за таква сала. Затоа и јас сум за 7к сала, инаку како Јане Сандански од 5-6к ќе беше веројатно доволно. Ама ако ја направиш со 4 страни за 5к, претпоставувам не е преголема додатната инвестиција да е малку поголема и да е 7к (ќе биде 10-20% поскапо за 40-50% плус капацитет).

П.С. 4тата трибина во Борис Трајковски е жива срамота, наместо да имаме светска сала од 10k, практично салата ни е ограничувачки фактор за добивање на сениорско ЕП/СП (мора да имаш минимум една од 10k плус.
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.003
Поени од реакции
7.573
Не ќе е лошо и годинава на првиот тренинг да се втераме стотина души со бакли ко тогаш, да се запали Валтер уште поќе. :D
550 евра е казната нека ги платат од управата казните 100 ќе се запалат
А Јошето ко вели е под контрола за трансверите рает сум, сега да се фатиме со салата да се излобира притисни да биди како шо треба за другото имаме управа си ја знаат работата и така 2 место не ни бега и турнирот во Струга

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Исто така треба да се напомени дека на овај сурато шо проба да поксжва муда во Битола, во таа 2011 година Пелистер (односно Цревото) му ја спади ксриерата, пошо играше во Преспа и планираше да се одкажва од ракометот. Го зедоја нашите и го вратија од мртвите, за потоа да замини во Скопје и да освои две титули европски,
седејќи на клупа без минута на терен.
Небитен е скроз, ама вака сликата испровоцира коментари и треба да се напомене за тие шо пратат ракомет од 2015 па наваму...
Па добро во 2011 и немаше некоја голема разлика помеѓу Преспа и Пелситер ако сме реални.. :D
 
П

Пљампач

Гостин
Па добро во 2011 и немаше некоја голема разлика помеѓу Преспа и Пелситер ако сме реални.. :D
Да да, тука беа негде по квалитет... Пелистер со близу 250К буџет, Преспа близу 25К:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom