Фан клуб: РК Пелистер

Член од
31 август 2020
Мислења
414
Поени од реакции
1.324

Читај и ти и учи какви говна сте биле и сте останале !!!
И после чудете се зашто не сакал да дојде кај вас и зашто ве игнорира
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792

Читај и ти и учи какви говна сте биле и сте останале !!!
И после чудете се зашто не сакал да дојде кај вас и зашто ве игнорира
Симев читај и учи како и тогаш имале лоши услови во салата и било кочан ладно зимно време. Така е и денес. И после се чудат фановите на великано зошто Кире не сака кај нив да ја заврши кариерата. Читај и учи како не треба.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
729
Поени од реакции
1.296
Член од
2 август 2011
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.419

Пошто не не знаеле никој :misticen: :uzi:
Автоматски споено мислење:


@Симев да гледа и да пука :sekcza:
И на @Simev клубот за кој навива го знаат низ европа како синоним за арамилук неисплатени пари и башибузук.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.187
Поени од реакции
4.149
Не биди наивен, ви се улижува човекот. Очигледно малку треба да паднете на финта. Многу знае он кој е Пелистер. Дали е парк, планина или пиво. Си гледа да заработи некој денар. Ко божем он знае за навивачите на третиот најтрофеен клуб во Македонија. Чувај боже.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
414
Поени од реакции
1.324
Не биди наивен, ви се улижува човекот. Очигледно малку треба да паднете на финта. Многу знае он кој е Пелистер. Дали е парк, планина или пиво. Си гледа да заработи некој денар. Ко божем он знае за навивачите на третиот најтрофеен клуб во Македонија. Чувај боже.
Нема врска , од мал бил навивач на пАлистер и слушал приказни за најголемиот успех на клубот во полуфиналето на Ципирипи купО !!!
И таткому му “кажвал” дека во еден град на БалканО е измислен ракометО и дека имаат најжестоки навивачи на цел свет , а и пошироко
За епските битки против Лемго слушал од дедо , он му викал :
- пАлистер е гигант , да му “верваш” на дедо
И така му се остварил сонО кога еден ден претседателО на клубо ( оној со дегенскиот сурат што живее во Скопје) го повикал да биде треЊер !!!
Не му сметало што нема сала , нема греење , нема аеродром му било важно да дојде у клубот за кој сонувал од мал
Среќа е геј , па нема деца , па и нема проблем што во селото нема ни мегународно школо!!!
Знае дека од тука може да оди само во поголем клуб како Барса или Кил
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.083
Поени од реакции
782
Нема врска , од мал бил навивач на пАлистер и слушал приказни за најголемиот успех на клубот во полуфиналето на Ципирипи купО !!!
И таткому му “кажвал” дека во еден град на БалканО е измислен ракометО и дека имаат најжестоки навивачи на цел свет , а и пошироко
За епските битки против Лемго слушал од дедо , он му викал :
- пАлистер е гигант , да му “верваш” на дедо
И така му се остварил сонО кога еден ден претседателО на клубо ( оној со дегенскиот сурат што живее во Скопје) го повикал да биде треЊер !!!
Не му сметало што нема сала , нема греење , нема аеродром му било важно да дојде у клубот за кој сонувал од мал
Среќа е геј , па нема деца , па и нема проблем што во селото нема ни мегународно школо!!!
Знае дека од тука може да оди само во поголем клуб како Барса или Кил
ne ti e i tebe lesno zimi tebe sine ..odi leci kompleksi poarno
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.753
ne ti e i tebe lesno zimi tebe sine ..odi leci kompleksi poarno
Остајте го нека се резили гледате паметот му е само по педери уште го држи прославата од некни. Нема попаметна работа па сака да се напрај интересен.

Во 2ка немаат најави други за засилувања. Досега 3ца заминаа а ќе има уште некој плус (Папата најавува повлекување) ќе има и мали рокади дали тие позиции ќе се надополнуваат од кадети/младинци иако такви играчи нема шо би се експонирале.
Не најавуваат ни дека Јовиќ има нов договор ни тоа кога би се почнале подготовките. Лани почнаа ден пред постарите.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
768
Поени од реакции
892
Остајте го нека се резили гледате паметот му е само по педери уште го држи прославата од некни. Нема попаметна работа па сака да се напрај интересен.

Во 2ка немаат најави други за засилувања. Досега 3ца заминаа а ќе има уште некој плус (Папата најавува повлекување) ќе има и мали рокади дали тие позиции ќе се надополнуваат од кадети/младинци иако такви играчи нема шо би се експонирале.
Не најавуваат ни дека Јовиќ има нов договор ни тоа кога би се почнале подготовките. Лани почнаа ден пред постарите.
Двојката како шо знам јас, заедно со тие од кецот шо не играа многу почнати се уште од пред 10тина дена, ако има некој точно инфо нека кажи.
Слушнав дека 2ца од данското првенство ќе иделе, од кој едниот е од Алборг (најверојатно некој од тие шо не ги рачунат пошто тие се засилват), другиот незнам. Дефицни ќе сме на лево крило пак, на Ојлески не му продолжват договор уште, Маџовски и Кузманоски, овај вториот му откажал на Лазаров за МИ наводно поради повреда, а гледаш ги шета плажите Струга-Охрид, изгледа детето голема флегма е и не е да се потрпиш на него....
Валтер си кажа дека ќе играме брз ракомет и то е најпозитивното нешто... Колку се квалитетни играчите за такво нешто ќе покажи времето...
 
П

Пљампач

Гостин
Двојката како шо знам јас, заедно со тие од кецот шо не играа многу почнати се уште од пред 10тина дена, ако има некој точно инфо нека кажи.
Слушнав дека 2ца од данското првенство ќе иделе, од кој едниот е од Алборг (најверојатно некој од тие шо не ги рачунат пошто тие се засилват), другиот незнам. Дефицни ќе сме на лево крило пак, на Ојлески не му продолжват договор уште, Маџовски и Кузманоски, овај вториот му откажал на Лазаров за МИ наводно поради повреда, а гледаш ги шета плажите Струга-Охрид, изгледа детето голема флегма е и не е да се потрпиш на него....
Валтер си кажа дека ќе играме брз ракомет и то е најпозитивното нешто... Колку се квалитетни играчите за такво нешто ќе покажи времето...
Ќе носат и десен бек и голман... Радович го враќат нс десно крило заедно со Костоски, а има муабети дека голманот е договорен и денес/утре треба да го објават.
Наводно му дале одврзани раце на Ларс, сам да си ја избери бековската тројка.
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.273
Поени од реакции
5.117
За бековските позиции во ред, слаби ни се вака и требат 3 играчи....
Лево крило исто...
Голман :eek: Која е потребата од голман кога веќе го потпишаја Лесјак :neetaka: А Кизиќ моментално на медитеранските игри ни е најдобар играч во цела репка, во топ форма е глупост ќе биди ако сметаат на него како трет голман o_O Ако се работи освен за наш голман (Томовски) е прифатливо, странец во оваа ситуација е непотребен....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom