Фан клуб: РК Пелистер

Член од
12 август 2018
Мислења
871
Поени од реакции
1.299
Па добро во 2011 и немаше некоја голема разлика помеѓу Преспа и Пелситер ако сме реални.. :D
Да да, тука беа негде по квалитет... Пелистер со близу 250К буџет, Преспа близу 25К:D
 
Член од
12 август 2018
Мислења
871
Поени од реакции
1.299
Па добро бе на крај Пелистер имаше 14 бодови, Преспа имаше 11, шо е битен буџетот?
Пелистер заврши ми се чини на 4та позиција во плејоф и избори челинџ куп колку шо се сеќавам... Вие (Ресенчани) бевте убедливо последни во плејаут и испаднавте таа година од суперлигата. Од тогаш па наваму ми се чини дека Ресен нема екипа во суперлига а можи и да грешам...
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
693
Поени од реакции
775
Па добро во 2011 и немаше некоја голема разлика помеѓу Преспа и Пелситер ако сме реални.. :D
Да бидеме реални тогаш и ти навиваше за преспа. А буљашите од СК навиваа со сини шалчиња во Борис Трајковски.
Нема потреба од муабет дел од историјата да бидеме реални.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
674
Поени од реакции
3.116
2011 Игравме во Битола куп финале со металург, бевме лоши али не до толку. И бевме дааааллллееееккккуууу од 250.000 буџет. Тогаш двојче даваше за спортот пари ни за семки да не можиш да купиш, за купот циле фрли знам некоја банка и елем мислам некок 50к евра имаше спонзорство. Крпена работа, таа сезона ако не се лажам и беше последна на голем дел од битолските легенди.
П. с. https://youtu.be/slFJIJYiymA
еве и едно клипче од атмoсферата од таа утакмица
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.093
Поени од реакции
4.450
2011 Игравме во Битола куп финале со металург, бевме лоши али не до толку. И бевме дааааллллееееккккуууу од 250.000 буџет. Тогаш двојче даваше за спортот пари ни за семки да не можиш да купиш, за купот циле фрли знам некоја банка и елем мислам некок 50к евра имаше спонзорство. Крпена работа, таа сезона ако не се лажам и беше последна на голем дел од битолските легенди.
П. с. https://youtu.be/slFJIJYiymA
еве и едно клипче од атмoсферата од таа утакмица
Некој друг тим имало РК Битола со 14 бодови, не ве познав на прво вас Пелситер зошто додавка 08 имав имавте.
Автоматски споено мислење:

Да бидеме реални тогаш и ти навиваше за преспа. А буљашите од СК навиваа со сини шалчиња во Борис Трајковски.
Нема потреба од муабет дел од историјата да бидеме реални.
Од кога почнав да пратам ракомет навивам за Вардар, најмногу ради Комити и сето она што значи Вардар за Македонија и за нас Македонците.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2019
Мислења
71
Поени од реакции
103
Го прочитав конкурсот за новата сала и 2 работи се најбитни и апел да се корегираат. Локацијата е катастрофална, не нуди ништо, улиците немат капацитет за возилата, нема паркинг а нема ни можност за катни гаражи. Имате во касарната подобри парцели шо се поблиску до центарот со широки улици и можност за катни гаражи. Погоре пишаја дека ќе се прај објект за наредни 50 години и немојте да прајте колку да се прај. Друга работа е капацитетот, 6 до 7 илјади е идеален, а ако стварно има услов за ЕП и СП 7000 тогаш нека се напрај 7000. Имам и предлог да се гради до постоечката кај шо планираја базен да прат или на паркингот на спортската па да се турни постоечката сала. Нека се послушат навивачите овај пат да не се напрај како со стадионот. Наместо 4 трибини без атлетска и без проблем да се изгради, добивме стадион со трибина шо ќе треба да влези во император на маса :D
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
693
Поени од реакции
775
Од кога почнав да пратам ракомет навивам за Вардар, најмногу ради Комити и сето она што значи Вардар за Македонија и за нас Македонците.
Трогнат од твоите зборови веќе ми иди да се расплачам за твоите идеали и посветеност.
Море ој бери јаболка не се прај сосила мекич немаш карактер за тоа, ради буљашите почнал да навива и гледа ракомет.
Не ми тропај глупости реално али страста за ракометот не ти е од таму само шема сакаш да тераш. Не се прај сосила мекич.
Оди преиспитај се види дали ти треба некаква психичка подршка.
Ги има мн такви страсни навивачи кој купувале карти за F4 и до толку немале верба во својот тим шо си ги продавале картите дадени преку социјалното.
Еднен живот една љубов(парите вџеб) хахаха
Кој специјалци сте бе, да сакаат да ве измислат нема да знаат како секој со своја приказна и едно мото "wanna be popular" a длабоко во душата нежни и спремни да клекнат на колено (не хард кор, туку и во тој момент си клаваат перничиња да не ги боли) паметни се ги бива а ти друже немаш таква енергија да зрачиш така. Зато сеј си мирен имаш споделуваш некој убави информации.

САМО ЕДЕН ТИМ, САМО ЕДЕН ГРАД!
САМО ПЕЛИСТЕР, САМО БИТОЛА!
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
427
Поени од реакции
552
Некој друг тим имало РК Битола со 14 бодови, не ве познав на прво вас Пелситер зошто додавка 08 имав имавте.
Автоматски споено мислење:


Од кога почнав да пратам ракомет навивам за Вардар, најмногу ради Комити и сето она што значи Вардар за Македонија и за нас Македонците.
ete i mene kako makedonec mnogu mi znaci vardar iskreno :pos::pos:
 
Член од
31 август 2020
Мислења
283
Поени од реакции
799
Трогнат од твоите зборови веќе ми иди да се расплачам за твоите идеали и посветеност.
Море ој бери јаболка не се прај сосила мекич немаш карактер за тоа, ради буљашите почнал да навива и гледа ракомет.
Не ми тропај глупости реално али страста за ракометот не ти е од таму само шема сакаш да тераш. Не се прај сосила мекич.
Оди преиспитај се види дали ти треба некаква психичка подршка.
Ги има мн такви страсни навивачи кој купувале карти за F4 и до толку немале верба во својот тим шо си ги продавале картите дадени преку социјалното.
Еднен живот една љубов(парите вџеб) хахаха
Кој специјалци сте бе, да сакаат да ве измислат нема да знаат како секој со своја приказна и едно мото "wanna be popular" a длабоко во душата нежни и спремни да клекнат на колено (не хард кор, туку и во тој момент си клаваат перничиња да не ги боли) паметни се ги бива а ти друже немаш таква енергија да зрачиш така. Зато сеј си мирен имаш споделуваш некој убави информации.

САМО ЕДЕН ТИМ, САМО ЕДЕН ГРАД!
САМО ПЕЛИСТЕР, САМО БИТОЛА!
заборави да кажеш
Да живее независна самостојна автономна
Битола
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.881
Поени од реакции
3.260
Борис Трајковски со монтажните долни редови е близу 7000.

Јане Сандански е околу 5000-5500.
Борис е 6,200. 100%. Знам зошто бев кога ја градеа салата толку пишуваше на таблата, а и плановите беа јавно објавени. 6,000 е салата. 4,500 фиксни, 6,000 со монтажните, и 200 плус со тие позади гол на страната што нема трибина, што се додадоа по некоја година. Викаат дека е 8,000, ама според официјалните планови, тоа е капацитет за концерти, не спортски настани.

Јане е помала нешто. Така што тешко да е 5.500, зошто и трибините не одат до земја како во Борис.

Оставите вие што зборат на ТВ и по весници. Капацитетот на сите сали кај нас е помал од тоа што се претставува. Пример, во Кале, порано викаа 3,000. Кога се ставија столчиња, ЕХФ рече дека е 1.900 капацитетот. Кумановци се фалата дека нивната собира 7,000, ама тоа е од еден ТВ пренос, спикерот што си нафрли бројка. Реалноста е дали 3,000 собира нивната. Знам зошто сум бил неколку пати на баскет таму.

Така што, за Битола, 5,000 е солидна бројка. Не е само големината. Подобро помала, ама стално полна, него голема, а некад полна, некад не.
 
Член од
12 август 2018
Мислења
871
Поени од реакции
1.299
Ако разговараме са капацитет на столчиња, според мене, гледајќи како за 15 мин се продаваа картите ова сезона а не игравме ЛШ нити пак некоја завршница од ЛЕ или Сеха, оптимално решение за Битола би било 6000-6500 гледачи. И тоа новата сала да се ограничи само за регионални/меѓународни натпревари на Кк и Рк Пелистер и евентуално плејоф/куп завршници од првенствата.
Во никој случај за регуларните натпревари од првенствата или пак да се изнајмува за тренирање на приватните школи низ градот.
За сите останати натпревари нека си се користи Младост, како и досега.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
110
Поени од реакции
431
Картите се распродаваја за 15 мин дека после 15 год конечно меч за титула и посериозни во европа. Да освојме 1/2/3 титули таја еуфорија ќе ја снема. За македонско првенство супер е 5 000 а и за европа ке биди доволно освен ако се стигни далеку и да има некоја еуфорија. Да не летаме многу високо, градот е полупразен. Нека е и 5 000 ама да биди со сите нишани како шо треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom