Фан клуб - РК Вардар

Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Реално, после Хамбруг сите се улетаа и ооооооооооооооп, сега кочница малце, па ќе си поќутиме троа малце...
Нема што да се ќути. Флензбург не се Кил, а ние не сме Металург. Нема простор за било каков страв или што ја знам...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Добра лекција беше поразот на Металург за едно 90% од членовите кои пишуваат во фан клубов и кои екипата на Фленсбург ја симнаа на рамниште на РК Партизан.Денешнава утакмица е одличен показател за моќта на тимовите што се во 1/4финалево.Овде и најмалата грешка се казнува најостро и затоа треба максимален респект кон противникот и влегување во мечот со ладна глава.Тоа што беше со Хамбург е веќе завршена приказна и сега мислите треба да се насочени кон Фленсбург со тоа што оваа екипа сега ќе треба дупло повеќе да ја респектираме заради тежината на дуелот и фазата во која што се наоѓа Вардар.Летањето во облаци од земја ги трескало и екипите кои што реално се доста поквалитетни од Вардар и затоа подготовките за дуелот во понеделник треба да се на највисоко можно ниво.Факт е дека Вардар има шанси за Ф4,но за да се стигне до таму треба да се работи полека и смирено и во таква ситуација резултатот ќе треба да дојде самиот од себе.Дури и на крај да не испадне се како што сакаме ние не треба да има разочарување туку треба тоа да им биде мотив на сите за остварување на подобар резултат во нареданта сезона.На гостувањево и пораз до 3 гола до негде би требало да се смета за позитивен резултат бидејќи реваншот 99% ќе се игра во пеколна атмосфера во која што се надевам дека Гемранциве ќе се изгубат целосно,а нерешено или победа на гостински терен би значело дека Вардар има огромни шанси за Ф4.Има цели 120 минути за играње во тој двомеч и се надевам дека Раул максимално добро ќе ги спреми играчите. :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.307

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
Чим Столе и Страхиња се на режим на исхрана, тогаш дефинитивно се спремаат за Фленсбург :D
Ќути еј.... чим у град у 5 саат Столе e трезен (така делуваше) нешто стварно ги стегнал тоа шпанецот :P[DOUBLEPOST=1397948232][/DOUBLEPOST]
Чим Столе и Страхиња се на режим на исхрана, тогаш дефинитивно се спремаат за Фленсбург :D
Ќути еј.... чим у град у 5 саат Столе e трезен (така делуваше) нешто стварно ги стегнал тоа шпанецот :P
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.145
http://www.rkvardar.com.mk/mk/news/vardar/1164-2014-04-19-20-01-59

Не ми е јасно само зошто имале отворен тренинг, или можда понатамошните тренинзи ќе бидат од затворен тип...

Уште од сега ме фаќа еуфорија, ништо друго не сум споосбен да правам до понеделник...
Кога ќе ми текне дека скоро два дена има до тогаш:вонзем:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
http://www.rkvardar.com.mk/mk/news/vardar/1164-2014-04-19-20-01-59

Не ми е јасно само зошто имале отворен тренинг, или можда понатамошните тренинзи ќе бидат од затворен тип...

Уште од сега ме фаќа еуфорија, ништо друго не сум споосбен да правам до понеделник...
Кога ќе ми текне дека скоро два дена има до тогаш:вонзем:
мене вчера ми текна дека дуелов е во понеделник, се вознемирив и сон не ме фати :pos: за реваншот во Хамбург 48 саата немав спиено ко шо треба.
 
F

FARANG

Гостин
Nema po treba od panika, realno izgubi ekipa koja igra dosaden staromoden rakomet od Kil. Steta za u final 4 ke bea polesen protivnik ama toa e toa. Ideme jako svabite neka mu ja mislat oni se domakini
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
So ste se ukjutele be kazete neso :D Ajde Hristos Voskrese :)[DOUBLEPOST=1398010302][/DOUBLEPOST]So ste se ukjutele be kazete neso :D Ajde Hristos Voskrese :)
мене место не ме држи овој вика пишете нешто. Стај ти пивото да се лади, утре на газоза не ќе идеме :D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.642
Поени од реакции
2.829
мене место не ме држи овој вика пишете нешто. Стај ти пивото да се лади, утре на газоза не ќе идеме :D
Ja eve veke od prvi April kako sum pod stresovi za dvomecov ti mi vikas ne te drzelo mesto :D

Staeno e pivoto, vinoto, rakijata domakinska kuka e kaj mene ic da ne mu se sekiras :D[DOUBLEPOST=1398019780][/DOUBLEPOST]
мене место не ме држи овој вика пишете нешто. Стај ти пивото да се лади, утре на газоза не ќе идеме :D
Ja eve veke od prvi April kako sum pod stresovi za dvomecov ti mi vikas ne te drzelo mesto :D

Staeno e pivoto, vinoto, rakijata domakinska kuka e kaj mene ic da ne mu se sekiras :D[DOUBLEPOST=1398019892][/DOUBLEPOST]
Затишје пред...



:icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr:
Abe kjuti.. tatko mi ama e napalen coece ne sum go videl vaka sekoj den mi pee za Vardar pesni na 65 godini dozivuva vtora mladost majstorot :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.806
Поени од реакции
13.377
Ау цел стомак ми се превртува дај нека почне утакмицава веќе. Вечер тешко да се спие.
Ептен ми е криво што не отидов во Фленсбург. Кајгана има претставник или слабо??
 
Член од
9 март 2013
Мислења
756
Поени од реакции
379
Ау цел стомак ми се превртува дај нека почне утакмицава веќе. Вечер тешко да се спие.
Ептен ми е криво што не отидов во Фленсбург. Кајгана има претставник или слабо??
има :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom