Фан клуб - РК Вардар

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Среќа што ние првата таму ја играме, па ќе имаме во Скопје што да спасуваме ако кикснеме и летнеме во облаци.
aко изгубиме таму ќе има карти на кило после за реваншот :pos:

значи Раул на скара ќе ги спреми за први некој ако искочи од режимот, не само исхрана туку и на терен. Од тој аспект сум задоволна.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тоа пошо обврски ќе им никнат на луѓето и ајвар со баба треба да праат :D
Башка утредента избори, треба да се средат, избањаат, намирисаат, да одлучат што ќе носат утредента. :pipi:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.328
Поени од реакции
36.238
Ako Flens imaat najaka odbrana u Bundes ondak so da ocekuvame posle ona so go vidovme od Kil... ke bide mn tesko tamo mada mislam deka nemaat takvi suteri kako Kil pa toa mi dava prostor da se opustam malce ali pak zustro ke bide premnogu
Нивна грешка беше што се напалија после Колдинг и последна утакмица со Барса во групи. Реално тоа не е мерило за сила посебно не со таква паланка како Колдинг.

Ние све зависи дали може да играме на нивото како во Хамбург. Опасно е зашто они на нас ја гледаат судната надеж за фајнл фор што значи ќе бидат страшно напалени, а наша предност е што реваншот ни е дома, мада после ова со Кил се виде дека лесно може да тргне на лошо и дома.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
aко изгубиме таму ќе има карти на кило после за реваншот :pos:

значи Раул на скара ќе ги спреми за први некој ако искочи од режимот, не само исхрана туку и на терен. Од тој аспект сум задоволна.
Aj molim ti se bez vakvi raboti. Ne planiram da mi se unisti rogendanot, ako gubime da gubime so eden dva razlika dosta e ne poise :D Pa za u sk da gi zgazime i da praam zurka doma posle :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Aj molim ti se bez vakvi raboti. Ne planiram da mi se unisti rogendanot, ako gubime da gubime so eden dva razlika dosta e ne poise :D Pa za u sk da gi zgazime i da praam zurka doma posle :D
и ние идеме полесно ќе пребродиме :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.132
Aj molim ti se bez vakvi raboti. Ne planiram da mi se unisti rogendanot, ako gubime da gubime so eden dva razlika dosta e ne poise :D Pa za u sk da gi zgazime i da praam zurka doma posle :D
Верувај ако тепаме ќе имаш дома журка, не за друго пошо знам кај живееш, а сам не доаѓам :D Цела кајгана ќе ти ја истурам дома :D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.318
Поени од реакции
6.567
Не се секирајте, Фленсбург не е Кил. Ни приближно. Тоа не значи дека се слаби, ама Вардар претпоставувам дека ќе може да се носи.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.328
Поени од реакции
36.238
Чим Столе и Страхиња се на режим на исхрана, тогаш дефинитивно се спремаат за Фленсбург :D

Ја мислам Страхиња треба да го дуваат уште се дур не зафаќа околу 80% од голот. Два чекори напред агол да затвори и готово. Ништо не поминува после :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Страхиња лежи болен а Столе земал да го чува додека Раул крена галама зашо не го чувале Страхиња


На пола клип се убацуе Червар и пошо нели они сиромаси се прашуе нешо за да позајми
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
И дефинитивно Металург немаат играчи како Дибиров и Душебаев, мислам дека како индивидуалци Вардар се подобри. Секоја чест, ама не може Ванчо Димовски уште да им игра во ваква фаза од такмичење. Стоилов за Димовски е 2 класи подобар
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
И дефинитивно Металург немаат играчи како Дибиров и Душебаев, мислам дека како индивидуалци Вардар се подобри. Секоја чест, ама не може Ванчо Димовски уште да им игра во ваква фаза од такмичење. Стоилов за Димовски е 2 класи подобар
Денеска тотално им беа у аут и Вугринец и Атман а коа ќе се деси тоа тогаш поразот е неминовен, капак на се одбраната беше катастрофална и 10ката си е 10ка.

Вардар го има Раул кој покажува голем потенцијал да се надигрува со било кој тим и тоа ми дава најголема доза на оптимизам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom