Фан клуб - РК Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.986
Поени од реакции
7.745
Чаневски е измислен за овој Хендави :D

Диско како си ги меле, ги сотре.
Што сакате кажете, ама Алушот е лек за нив, си ги знае, си ги работи лабаво. Опни им 5-1 со Дибиров и толку им е.

Реално, не може да се носат со нашава брза постава, многу поквалитетни сме. Единственои што имаат далеку поширок состав од нашиов и затоа со другиве екипи полесно тепаат.
Како и да е, да завршиме без повреди само.
Haha

Ako bea pokratki utakmicive za 10 min aljus top trener


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.715
Поени од реакции
4.844
Најдобра инвестиција на Е. Пелистер е Талески. Кое незнаење. Па уште им викал на хејтерите ако знаат да играат подобро нека се симнат на терен. Ок е друже, секој може да не даде гол од 10 обиди.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.247
Поени од реакции
6.889
Борко шмекерски заслужено му ја даде наградата на Чаневски. :aplauz:
Борче не постоеше второ полувреме. Бандера боље ќе изиграше.
Автоматски споено мислење:

Диско одигра одлично исто
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.160
Поени од реакции
53.807
И одиме:

Јас не би те оставил
и не би навивал за Манчестееееер
јас не би те оставил
ни да си мизерен ко Пелистееееееер

:kuracc::kuracc::kuracc:

Па каже:
Да го крениме КУПО после ШЕСНАЈСЕ години :kuracc:

Ваљда јадењево гомна нема да ни излезе низ нос во четврток хаха
Лошо второ полувреме, ептен проблеми ни прави клисарон Чане. Се опуштивме, Боре немаше ниедна одбрана и лесно можеше друг тек да добие натпреварот.
Вртимушката на Дибиров по по по :cuc::cuc::cuc:
Добро е кога има конкуренција, ептен се израдував за купов.
Да остане запишано, ВАРДАР 14 титули, Металург 6, Пелистер 5, Куманово, Борец и Тутунски по 1. Или со други зборови, Вардар 14, сите други 14 :D

Ако не игра Диско во Битола, може и 20 разлика да изгубиме.
Видара Битолчанец, маме му ебам.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
Некој видео од крајот на натпреварот, голот на Чупко ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom