Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
2.441
Поени од реакции
4.293
Мизеријава од второ полувреме можеше да се претвори во трагедија за која сами ќе си бевме криви а не противникот. Денес се виде на дело колку е попродуктивен Гаџа од Јотиќ, и за влезови и за асистенции генерално. Победуваме и освојуваме титули со сите аномалии кои ги имаме во напад, ама тоа е одлика на големи екипи. Жално е што иде Чупко. Имав желба да остане во Вардар и тука да заврши кариера. Знаењето, искуството и најважното -победничкиот карактер и менталитет е нешто што ретко кој ракометар го има и е злато вредно за секоја екипа. Сето тоа најдобро го покажа Чупко во црвено-црниот дрес. Ја му симнувам капа до под и да се надеваме дека некогаш пак ќе имаме класа како него во состав. За Теле што да кажам, влага одморен и место да дае некој гол да придонесе со нешо он рупа у одбрана,у напад 2 грешки кои ќе беа кобни на крај ама тоа е. На крај и Стево му кењаше нешо дека заебал, а овој со онаа фацата негаторска као не сум крив ама ајде. Не бива нишо од момакот.Тумур го сакам зошто цел натпревар може да биде лош и надвор од него, али и да остане доволно ладен да го реши истиот со неговата магија. Тоа искуство и ладнокрвност го немаат многу екипи па ни Стерјофарм. Столе икона, исто како и Тимур.Како само ја прифати онаа одбиена топка и ја закова во гол. Многу важен момент. На таа градба, со скапани колена да скокаш онака по топка, тоа е вардарец до коска, тоа е Столе.Респекат и за Диско. Сезонава као да се програмирал само за шуриве. Сними германски порнич во 2 продолженија, доволен за титули.СЕ наддевам дека не е нешо сериозно со повредава и дека со стил ќе се прости од вардаровиот дрес. Поставивме недостижни стандарди и во Купот на Македонија, се надевам дека во Битола само ќе ја потврдиме титулата и во наредната година со нови сили во нови победи. Еден е Вардар!
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
881
Поени од реакции
1.252
Една работа многу ме копка.... Како се чуствува @ZelenoBel кога ги гледа овие у плаво бело? Дали планира да го смени никот или е хардкор чкембар мотокар?
Има едно лого од спонзор на дресот Карго Експрес, то е со зелено хе хе хе хе хееееее.
Драпајте се, крепиме ние...
Ќе дојдат нашите 5 минути, ако не сегаа тогаш во струга на турниро..

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.239
Поени од реакции
2.428
Столе икона, исто како и Тимур.Како само ја прифати онаа одбиена топка и ја закова во гол. Многу важен момент. На таа градба, со скапани колена да скокаш онака по топка, тоа е вардарец до коска, тоа е Столе.
:love:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.337
Поени од реакции
2.046
Една работа многу ме копка.... Како се чуствува @ZelenoBel кога ги гледа овие у плаво бело? Дали планира да го смени никот или е хардкор чкембар мотокар?
Porano u kakvi dresoj bea naviknat e malio uzivaj :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.737
Поени од реакции
56.515
Претходните сезони се навикнавме да гледаме утакмици каде што противникот беше доминиран од старт до крај, не само ради тренерот и играчите, него и ради физичката спрема на сите играчи.

Веспрем ја собра и Лојаница и пола тим, Диме нели отиде во КЛ7, и што се дешава сега? Сите шпекулации се насочени кон нов тренер и нови играчи ама мора да се доведе и нов кондиционен тим што ќе работи со нив, пошто џабе и талентирана екипа ако не може да издржи темпо. Не знам дали сум пропуштил некое инфо ама мислам дека откако заминаа овие дојде не некој асален како замена?

За со Еуро Пелистер и директ од кафана на терен да излезат нема да е проблем, ама за во ЛШ ништо без спрема...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.925
Поени од реакции
11.896
И одиме:

Јас не би те оставил
и не би навивал за Манчестееееер
јас не би те оставил
ни да си мизерен ко Пелистееееееер

:kuracc::kuracc::kuracc:

Па каже:
Да го крениме КУПО после ШЕСНАЈСЕ години :kuracc:

Ваљда јадењево гомна нема да ни излезе низ нос во четврток хаха
Лошо второ полувреме, ептен проблеми ни прави клисарон Чане. Се опуштивме, Боре немаше ниедна одбрана и лесно можеше друг тек да добие натпреварот.
Вртимушката на Дибиров по по по :cuc::cuc::cuc:
Добро е кога има конкуренција, ептен се израдував за купов.
Да остане запишано, ВАРДАР 14 титули, Металург 6, Пелистер 5, Куманово, Борец и Тутунски по 1. Или со други зборови, Вардар 14, сите други 14 :D

Ако не игра Диско во Битола, може и 20 разлика да изгубиме.
Видара Битолчанец, маме му ебам.
Оти не кажуваш ништо за Ф во аФтобусо бе коњанику :icon_mrgr:
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
147
Поени од реакции
329
Kupot nash , kurot vash ! :ojeaa:
Cestitki za kup titulata na momcite , najmnogu merak mi e za Chupko majstore koj zasluzue da gi sobere site mozni tituli so Rk Vardar ovaa sezona :zver:

P.S. Kje mora da mu se ukaze cest na majstorot , zlatna plaketa i povlekuvanje na br.27 od dresot na Vardar kje e ubavo kao za start pa za nekoja sezona i tribina moze da krstime po nego , ko englezite haha :)
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
634
Поени од реакции
955
Да играше Стипе ќе не победеЈа ! Хахахахха, нека се множат !
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.053
Поени од реакции
13.317
Столе, Чупиќ и Дибиров се последните остатоци од шампионскиот тим. После нив Вардар мислам дека ќе биде непрепознатлив.

Таква хемија, дружба и пожртвуваност еден за друг нема да видиме уште долги години.

Но, и покрај ваков Вардар, пак некој подига трофеи, а некој паркети.:kuracc:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.156
Поени од реакции
6.450
Столе, Чупиќ и Дибиров се последните остатоци од шампионскиот тим. После нив Вардар мислам дека ќе биде непрепознатлив.

Таква хемија, дружба и пожртвуваност еден за друг нема да видиме уште долги години.

Но, и покрај ваков Вардар, пак некој подига трофеи, а некој паркети.:kuracc:
Иако не допринел на тоа ниво, Калараш не треба да се заборави. Типот си го одкупи контрактот за да остане и мислам дека и те како е дел од тој менталитет и хемија.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
258
Поени од реакции
525
Двете средби со Металопластика ќе се играат во Скопје.

Сезоната во СЕХА Газпром лигата ќе заврши со осминафиналните дуели меѓу Вардар 1961 и Металопластика. Победникот од тој двомеч ќе се пласира во четврт-финалето на СЕХА лигата чии дуели дополнително ќе бидат закажани, но ќе се играат во август.

Вардар 1961 и Металопластика се договорија своите две средби од осмина-финалето да ги одиграат во Скопје, на 7 и 8 јуни.

Првата средба е закажана за 7 јуни со почеток во 17,30 часот.
Следниот ден, на 8 јуни ќе се игра у вториот меч, повторно во 17,30 часот.

Тоа ќе бидат и последни средби за Вардар 1961 сезонава бидејќи претходно планирано е домашното првенство да заврши на 3 јуни.
Беше изјавено од ракометниот клуб.

Живи глупости се овие четврт-финалните средби да се играат во Август а Ф4 во Септември, пример Чупиќ цела сезона играл за Вардар, да освои медал со Загреб, или обратно, Вардар да освои, а Чупиќ и сите други што придонеле за тој пласман на Ф4 нема да добијат ништо. Ајде претходнава сезона се искомплицира со пандемијава па се играше Ф4 во септември, ама не мора секоја година да е исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom