Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Борко шмекерски заслужено му ја даде наградата на Чаневски. :aplauz:
Борче не постоеше второ полувреме. Бандера боље ќе изиграше.
Автоматски споено мислење:

Диско одигра одлично исто
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
И одиме:

Јас не би те оставил
и не би навивал за Манчестееееер
јас не би те оставил
ни да си мизерен ко Пелистееееееер

:kuracc::kuracc::kuracc:

Па каже:
Да го крениме КУПО после ШЕСНАЈСЕ години :kuracc:

Ваљда јадењево гомна нема да ни излезе низ нос во четврток хаха
Лошо второ полувреме, ептен проблеми ни прави клисарон Чане. Се опуштивме, Боре немаше ниедна одбрана и лесно можеше друг тек да добие натпреварот.
Вртимушката на Дибиров по по по :cuc::cuc::cuc:
Добро е кога има конкуренција, ептен се израдував за купов.
Да остане запишано, ВАРДАР 14 титули, Металург 6, Пелистер 5, Куманово, Борец и Тутунски по 1. Или со други зборови, Вардар 14, сите други 14 :D

Ако не игра Диско во Битола, може и 20 разлика да изгубиме.
Видара Битолчанец, маме му ебам.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Некој видео од крајот на натпреварот, голот на Чупко ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Мизеријава од второ полувреме можеше да се претвори во трагедија за која сами ќе си бевме криви а не противникот. Денес се виде на дело колку е попродуктивен Гаџа од Јотиќ, и за влезови и за асистенции генерално. Победуваме и освојуваме титули со сите аномалии кои ги имаме во напад, ама тоа е одлика на големи екипи. Жално е што иде Чупко. Имав желба да остане во Вардар и тука да заврши кариера. Знаењето, искуството и најважното -победничкиот карактер и менталитет е нешто што ретко кој ракометар го има и е злато вредно за секоја екипа. Сето тоа најдобро го покажа Чупко во црвено-црниот дрес. Ја му симнувам капа до под и да се надеваме дека некогаш пак ќе имаме класа како него во состав. За Теле што да кажам, влага одморен и место да дае некој гол да придонесе со нешо он рупа у одбрана,у напад 2 грешки кои ќе беа кобни на крај ама тоа е. На крај и Стево му кењаше нешо дека заебал, а овој со онаа фацата негаторска као не сум крив ама ајде. Не бива нишо од момакот.Тумур го сакам зошто цел натпревар може да биде лош и надвор од него, али и да остане доволно ладен да го реши истиот со неговата магија. Тоа искуство и ладнокрвност го немаат многу екипи па ни Стерјофарм. Столе икона, исто како и Тимур.Како само ја прифати онаа одбиена топка и ја закова во гол. Многу важен момент. На таа градба, со скапани колена да скокаш онака по топка, тоа е вардарец до коска, тоа е Столе.Респекат и за Диско. Сезонава као да се програмирал само за шуриве. Сними германски порнич во 2 продолженија, доволен за титули.СЕ наддевам дека не е нешо сериозно со повредава и дека со стил ќе се прости од вардаровиот дрес. Поставивме недостижни стандарди и во Купот на Македонија, се надевам дека во Битола само ќе ја потврдиме титулата и во наредната година со нови сили во нови победи. Еден е Вардар!
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
Една работа многу ме копка.... Како се чуствува @ZelenoBel кога ги гледа овие у плаво бело? Дали планира да го смени никот или е хардкор чкембар мотокар?
Има едно лого од спонзор на дресот Карго Експрес, то е со зелено хе хе хе хе хееееее.
Драпајте се, крепиме ние...
Ќе дојдат нашите 5 минути, ако не сегаа тогаш во струга на турниро..

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Столе икона, исто како и Тимур.Како само ја прифати онаа одбиена топка и ја закова во гол. Многу важен момент. На таа градба, со скапани колена да скокаш онака по топка, тоа е вардарец до коска, тоа е Столе.
:love:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.604
Поени од реакции
2.655
Една работа многу ме копка.... Како се чуствува @ZelenoBel кога ги гледа овие у плаво бело? Дали планира да го смени никот или е хардкор чкембар мотокар?
Porano u kakvi dresoj bea naviknat e malio uzivaj :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Претходните сезони се навикнавме да гледаме утакмици каде што противникот беше доминиран од старт до крај, не само ради тренерот и играчите, него и ради физичката спрема на сите играчи.

Веспрем ја собра и Лојаница и пола тим, Диме нели отиде во КЛ7, и што се дешава сега? Сите шпекулации се насочени кон нов тренер и нови играчи ама мора да се доведе и нов кондиционен тим што ќе работи со нив, пошто џабе и талентирана екипа ако не може да издржи темпо. Не знам дали сум пропуштил некое инфо ама мислам дека откако заминаа овие дојде не некој асален како замена?

За со Еуро Пелистер и директ од кафана на терен да излезат нема да е проблем, ама за во ЛШ ништо без спрема...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
И одиме:

Јас не би те оставил
и не би навивал за Манчестееееер
јас не би те оставил
ни да си мизерен ко Пелистееееееер

:kuracc::kuracc::kuracc:

Па каже:
Да го крениме КУПО после ШЕСНАЈСЕ години :kuracc:

Ваљда јадењево гомна нема да ни излезе низ нос во четврток хаха
Лошо второ полувреме, ептен проблеми ни прави клисарон Чане. Се опуштивме, Боре немаше ниедна одбрана и лесно можеше друг тек да добие натпреварот.
Вртимушката на Дибиров по по по :cuc::cuc::cuc:
Добро е кога има конкуренција, ептен се израдував за купов.
Да остане запишано, ВАРДАР 14 титули, Металург 6, Пелистер 5, Куманово, Борец и Тутунски по 1. Или со други зборови, Вардар 14, сите други 14 :D

Ако не игра Диско во Битола, може и 20 разлика да изгубиме.
Видара Битолчанец, маме му ебам.
Оти не кажуваш ништо за Ф во аФтобусо бе коњанику :icon_mrgr:
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Kupot nash , kurot vash ! :ojeaa:
Cestitki za kup titulata na momcite , najmnogu merak mi e za Chupko majstore koj zasluzue da gi sobere site mozni tituli so Rk Vardar ovaa sezona :zver:

P.S. Kje mora da mu se ukaze cest na majstorot , zlatna plaketa i povlekuvanje na br.27 od dresot na Vardar kje e ubavo kao za start pa za nekoja sezona i tribina moze da krstime po nego , ko englezite haha :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom