Фан клуб - РК Вардар

Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
Во колку часот се игра натпреварот во четврток ?
За они да освојат треба да победат со над 7 разлика така ?
Дека по коментари нешто пишуваат дали со 1 или со 10 разлика не било важно, важна била победата и да освоеле.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
889
Поени од реакции
1.840
Во колку часот се игра натпреварот во четврток ?
За они да освојат треба да победат со над 7 разлика така ?
Дека по коментари нешто пишуваат дали со 1 или со 10 разлика не било важно, важна била победата и да освоеле.
Во 6 мислам.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.482
Поени од реакции
4.426
Значи после натпреварот во Битола, ни остануваат уште 4 натпревари, дома против Бутел и Металург, и во гости со Струга и Пролет. Доколку се биде како треба, титулата би ја прославиле на домашен терен на 2/3 јуни против Металург.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
889
Поени од реакции
1.840
Значи после натпреварот во Битола, ни остануваат уште 4 натпревари, дома против Бутел и Металург, и во гости со Струга и Пролет. Доколку се биде како треба, титулата би ја прославиле на домашен терен на 2/3 јуни против Металург.
На 2 јуни беше освоена и онаа легендарната титула против Металург. :)
Само да пуштат публика во сала, ем заедно да прославиме, ем прописно да се испрати Чупко.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
На 2 јуни беше освоена и онаа легендарната титула против Металург. :)
Само да пуштат публика во сала, ем заедно да прославиме, ем прописно да се испрати Чупко.
На 2 јуни и ЛШ 2019 освоивме... :)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
889
Поени од реакции
1.840
Некако малку турлитава трансфериве.
Зошто бе? Овој трансфер ми е многу пологичен од брдото леви бекови кои се најавуваат.
Столе, особено после ковидот никако да се врати у права форма. Глеб е добар во одбрана, ама му треба поддршка од уште еден столб. На Валчак му фали искуство и ако догодина добие прилика мислам добро ќе се покаже.
Ликов не сум го гледал, ама има добра конституција, и ако игра во два правци ќе биде добро.

Сега да се фокусираме на стартер среден бек и бекап десен бек.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Зошто бе? Овој трансфер ми е многу пологичен од брдото леви бекови кои се најавуваат.
Не викам дека е лош. Овој сум го гледал нешто, ама не патам убаво да кажам некој впечаток. Него сакам да кажам од секаде по нешто. Французи, од Египет играчи, од полска лига, од Извиѓач се најавува, итн.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Ми има налик на Рожерио. Само читам у март му продужиле до 2022, хм..
Информациите од Полска потврдуваат дека Тото ќе се пресели во Скопје следната сезона, една година пред истек на договорот кој го има со Висла Плоцк а кој завршува во 2022. Тото би требало да остане во Скопје најмалку две сезони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom