Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.379
Поени од реакции
2.948
Mislam deka ova e posleden natprevar za Alusevski. Se gleda deka vekje nema kontrola nad ekipata, gi ispusti koncite.
Se nadevam deka najdocna do ponedelnik Vujo ke bide promoviran kako staro-nov trener na Vardar.
Јас па од ова се плашам,ако го стават Вујо мислам дека дури тогаш ќе настане хаос во екипата.
На ваквите натпревари Вујо ќе збесне и ќе се спука со некои играчи,најлошото е што тоа ќе бидат погрешни играчи,некои од староседелците,новиве ќе си ќутат и ќе тераат.

Со овој квалитет на екипата неможе да се направи ништо повеќе,грешката е направена кога се носеа овие играчи и кога се кроеше ростерот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.480
Поени од реакции
4.416
Столе колку не го може Стево:))) Коа го испцу на почеток на второ, му вика алоооо ти ебам... И ја мислам после ова лета Стево.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.291
Поени од реакции
2.930
Дечки, no-offense кон било кој играч кој играл за Вардар во било кој момент, но вакви криминални "перформанси" се недозволиви. Мака ми е сега да барам записници од мечеви ама Вардар во времиња во кои бил и играчки и организациски далеку послаб прикажувал далеку подобра игра и дисциплина, па и во одредени делови од мечот бил во егал. Или па мислите дека пред 10-тина години играчите кои сме ги имале биле подобри од овие сега?

Факт е дека клупата е кратка и дека ростерот е слаб ако споредиме со останатите години, ама онакво играње к*р, покажување НУЛА желба за да се одигра нешто, недисциплина во позиционен напад, во одбрана и при враќање назад сметам дека е одраз на нешто друго. Да, Јагуриновски, Мишевски, Векиќ, Талески се играчи на кои можеби не им е местото тука, ама еден Диско, Калараш, Валчак, Вујин, Гаџа, Јотиќ не се од вчера, играат со години на високо ниво. Факт е дека групата е ужасно тешка, дека кризата со Ковид и дефицитот на натпревари уште толку ја усложнуваат ситуацијата, ама мислам дека овој ростер може барем 40% подобро да игра и да не му служи на Келце да си ја подобруваат сопствената гол-разлика и да изгледаат како да им е тренинг меч.

Не знам можеби грешам. Како и да е, некаков чекор мора да се превземе, а во ваква ситуација со знае чија глава лета прва.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.480
Поени од реакции
4.416
Дечки, no-offense кон било кој играч кој играл за Вардар во било кој момент, но вакви криминални "перформанси" се недозволиви. Мака ми е сега да барам записници од мечеви ама Вардар во времиња во кои бил и играчки и организациски далеку послаб прикажувал далеку подобра игра и дисциплина, па и во одредени делови од мечот бил во егал. Или па мислите дека пред 10-тина години играчите кои сме ги имале биле подобри од овие сега?

Факт е дека клупата е кратка и дека ростерот е слаб ако споредиме со останатите години, ама онакво играње к*р, покажување НУЛА желба за да се одигра нешто, недисциплина во позиционен напад, во одбрана и при враќање назад сметам дека е одраз на нешто друго. Да, Јагуриновски, Мишевски, Векиќ, Талески се играчи на кои можеби не им е местото тука, ама еден Диско, Калараш, Валчак, Вујин, Гаџа, Јотиќ не се од вчера, играат со години на високо ниво. Факт е дека групата е ужасно тешка, дека кризата со Ковид и дефицитот на натпревари уште толку ја усложнуваат ситуацијата, ама мислам дека овој ростер може барем 40% подобро да игра и да не му служи на Келце да си ја подобруваат сопствената гол-разлика.

Не знам можеби грешам. Како и да е, некаков чекор мора да се превземе, а во ваква ситуација со знае чија глава лета прва.
Дефинитивно може повеќе од ова, само треба и тренер. Коа мислам повеќе од ова секако не мислам на Ф4 и чуда, само многу повеќе од вакви тренинг натпревари во кои и клубовите против нас се чудат колку сме за никаде.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.595
Поени од реакции
2.507
Очигледно беше дека уште кај 19 минута се откажаа и прекинаа да играат. Ова веќе се дешава неколку пати. Јас го бранев Стевче, во смисла дека ова не е толку негова вина. Овој филм беше и лани, пред да дојде он. Ама можеше да го проба Мишевски и повеќе да го игра Валчак. Не ми е јасно зошто толку го игра Столе во одбрана, кога овој споро се враќа, и џабе се троши таму кај што не е најдобар.

Вујин и Филипче нема што да бараат во оваа екипа.
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2012
Мислења
27
Поени од реакции
69
Ако ги занемариме лошите резултати на екипата, кој што се сложувам дека се по најголема кривица на Алушевски, сакам да прокоментирам за непрофесионалното однесување на неколицина од староседелците. Чупиќ, Столе, Тимур, се несомнено легенди на екипата, но пцуење по соиграчи, по тренер, тоа не смее да е дозволиво на натпревар кој што го гледаат иљадници гледачи, посебно не во тим од реномето на Вардар. Тренингот, состаноците и слично се начин да се решат некои работи, на овој или оној начин и за некои нивни потези стварно не гледам објаснување.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.595
Поени од реакции
2.507
Ако ги занемариме лошите резултати на екипата, кој што се сложувам дека се по најголема кривица на Алушевски, сакам да прокоментирам за непрофесионалното однесување на неколицина од староседелците. Чупиќ, Столе, Тимур, се несомнено легенди на екипата, но пцуење по соиграчи, по тренер, тоа не смее да е дозволиво на натпревар кој што го гледаат иљадници гледачи, посебно не во тим од реномето на Вардар. Тренингот, состаноците и слично се начин да се решат некои работи, на овој или оној начин и за некои нивни потези стварно не гледам објаснување.
Апсолутно. Ова е тоа што shweps збори. Значи на овие им порасна главата по две титули, сеа имаат некое его, при крај се со кариерата, народ ги сака, си го сметаат Вардар за нешто нивно, и си допуштаат некое вакво безвезе однесување. Сеа уште Вујо да им дојде, човек кој не го сакаат елитни тимови, да почне да ги пцуе, да им се понаша. Шансите дека они ќе му ќутат на 60 годишен балканец, кој искрено нема некоја сјајна репутација во последниве години, јас мислам дека е мала. Он со его, овие со его. Некој ќе ја почне, никоја нема да сака да се повлече, и хаос.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.291
Поени од реакции
2.930

Треба да сме свесни дека клубот беше на едно ниво минус пет, а сега сме на ниво 3,4 ако врвот е 10. Од година во година верувам дека клубот ќе расте, ќе се носат секоја година по две-три квалитетни засилувања. За 2-3 години ќе се врати на стариот пат. Очекувањата на навивачите по освоени две европски титули се оправдано огромни, меѓутоа треба да знаеме сите дека клубот тргна од пет скалила подоле и нормално дека секој почеток е тежок. Вардар почнува еден проекти од нула каде треба да се изгради екипата, а за тоа се потребни неколку години. На овие резултати кои сега ги постигнуваме, ќе имавме барем уште некој бод плус доколку беа нашите навивачи на трибините. "
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.915
Поени од реакции
3.474
Рибата смрди од главата.
Вртете сучете, пак ќе си дојдете на моето на крај.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.291
Поени од реакции
2.930
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.480
Поени од реакции
4.416

Треба да сме свесни дека клубот беше на едно ниво минус пет, а сега сме на ниво 3,4 ако врвот е 10. Од година во година верувам дека клубот ќе расте, ќе се носат секоја година по две-три квалитетни засилувања. За 2-3 години ќе се врати на стариот пат. Очекувањата на навивачите по освоени две европски титули се оправдано огромни, меѓутоа треба да знаеме сите дека клубот тргна од пет скалила подоле и нормално дека секој почеток е тежок. Вардар почнува еден проекти од нула каде треба да се изгради екипата, а за тоа се потребни неколку години. На овие резултати кои сега ги постигнуваме, ќе имавме барем уште некој бод плус доколку беа нашите навивачи на трибините. "
На што се враќаш ти бе серко.. Коа имаш ден "куроболка" си најиритантното голманче кое постои на светов. Не мрда од гол и ја треска као нервозно топкана од земја. Шупак. Ваков цреп му зема место на Кизиќ. Па затоа ќе ни пропаѓаат таленти. Наместо сам да каже, ја ќе бидам на клупа па ќе припомогнам ако треба он брани по цели натпревари, копито.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom