Фан клуб - РК Вардар

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.421
Поени од реакции
54.649
Ако се гледа според остварените резултати, Стефче дефинитивно не заслужува отказ.

Со ростерот со кој е на располагање, ефектот 1-1-1 во ЛШ е сосема коректен, играта која се прикажа во тие утакмици беше истот така коректна. ПСЖ, Киелце, Мешков, Порто и Фленсбург се многу поквалитетни од Вардар сезонава. Вардар е на ниво со Елверум и со нив треба да биде борбата, заедно со Сегед кои за среќа не знаат што прават сезонава.

Најголемиот проблем кај него е во поглед на водењето на мечот и лошиот сенс за замени и менување на играта во текот на мечот.

Е сега, ако гледаме според довербата која ја има од играчите, авторитетот врз нив и атмосферата во соблекувална, тогаш е спремен за отказ затоа што не успеа да воспостави контрола врз тимот.

Дали е Вујо добра алтернатива? Не верувам искрено. Ако дојде он типувам дека за еден, два месеци ќе биде на раб на физички конфликт со Чупко или Столе на некој тренинг...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.057
Поени од реакции
3.134
Мене некако ми е жал за досегашниот дел од сезоната бидејќи и покрај се, да имавме помудар трансфер период( лично мислам дека беше возможен, при тоа не мислам на носење на ѕвезди секако) мислам дека чак можевме да имаме максимален ефект на стартот на оваа сезона. Јебига, тоа е што идеме даље, па што биде нека биде.
 
Член од
9 јуни 2019
Мислења
5
Поени од реакции
14
Во оваа ситуација најмалку што му треба на Вардар е Балкански агресивец за стратег. Кога хемијата во тимот ја нема и нервозата е подигната Вујо би бил само катализатор кон целосен распад. Најдобрите резултати Вардар ги постигна со енергијата на Раул и Парондо и со ладна глава. Само враќање на некои од старите играчи (поради старата хемија) и кул стратег ќе го врати Вардар на посакуваниот квалитет и препознатливиот карактер.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.659
Проблем кај Стевче е што нема авторитет. Тоа е јасно. Реално и човекот е таков, што не може да се наметне, да се постави како што треба, за да би го имал статусот кој треба да го има со играчите. Но, Вујо е тренер чија главна алтка е мотивација. Ама, тој негов пристап со навреди и пцовки не функционира во 2020 на вакво ниво. Он ќе полни 60 за два месеци и нема да се смени. Ризик со него за некој голем конфлик е огромен, зошто етаблирани играчи во Вардар нема да трпат такво однесување. Така што, треба да се бара некој посовремен стручњак.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.057
Поени од реакции
3.134
Проблем кај Стевче е што нема авторитет. Тоа е јасно. Реално и човекот е таков, што не може да се наметне, да се постави како што треба, за да би го имал статусот кој треба да го има со играчите. Но, Вујо е тренер чија главна алтка е мотивација. Ама, тој негов пристап со навреди и пцовки не функционира во 2020 на вакво ниво. Он ќе полни 60 за два месеци и нема да се смени. Ризик со него за некој голем конфлик е огромен, зошто етаблирани играчи во Вардар нема да трпат такво однесување. Така што, треба да се бара некој посовремен стручњак.
Да ама моментот со Вујо е дека се враќа во Вардар, а не иде во некој тим од скандинавски ѕвезди кои ќе бидат шокирани од таквиот карактер. Најголем дел од ракометарите веќе знаат кој е Вујо, и дека најчесто таквото обраќање е фигуративно и само да ја дигне екипата од летаргичност или одреден ракометар. Реално во досегашниот дел од сезонава ја во одредени наши ракометари ( Столе, Тимур, Чупко) веќе го гледам Вујо, па мислам дека нив како карактери и ракометари поише им одговара лик као Вујо, него Стефче.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
3.165
Поени од реакции
8.928
Да ама моментот со Вујо е дека се враќа во Вардар, а не иде во некој тим од скандинавски ѕвезди кои ќе бидат шокирани од таквиот карактер. Најголем дел од ракометарите веќе знаат кој е Вујо, и дека најчесто таквото обраќање е фигуративно и само да ја дигне екипата од летаргичност или одреден ракометар. Реално во досегашниот дел од сезонава ја во одредени наши ракометари ( Столе, Тимур, Чупко) веќе го гледам Вујо, па мислам дека нив како карактери и ракометари поише им одговара лик као Вујо, него Стефче.
Едини кој може да извади нешто од гаџа и векиќ е вујо
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.057
Поени од реакции
3.134
Фластер на Киргизот, па што биде нека биде. Победа како би ни дошла, ама...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
2.178
Воопшто не ни одговара темпово со оглед на тоа што ротацијата ни е многу ограничена.

Мислам дека ќе јадеме дебакл.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.011
Не утепаа од транзиција,за 20 минути 15 гола примивме...

Подобро со Чупиќ и Тимур да играме на бекови отколку Талески и Вујин,вториов неможе да стигне ни да се замени во одбрана.
 
На врв Bottom