Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
169
Поени од реакции
121
Не измочаа со втор тим, ТАЛЕ МАЈСТОРЕ НЕ Е СЕ ШУТ !! :pos::pos:
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
239
Поени од реакции
291
Дај бе орка утепај се,умри
Неможам да ги гледам,душа ме боли, се тресам ко вибратор од нервоза .... орката приказна за себе
Автоматски споено мислење:

Не измочаа со втор тим, ТАЛЕ МАЈСТОРЕ НЕ Е СЕ ШУТ !! :pos::pos:
Па нир цело време играме со втро тим хехехе
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.077
Поени од реакции
3.203
Не е здраво да се глеа триото Борко-Теле-Вујин. Инстатно добиваш серка и не искачаш од вц саат време. Што да се каже што не е кажано? Па као капак на се, на еден одличен талент као Марко Кизиќ му се одзема шансата да настапува во една ваква сезона и уште толку да собере искуство, а се форсира Торко. Па по мене Кизиќ е боља опција и од Кантегрел. Се на се, многу конфузно, нема и никаква атмосфера во екипата. Само да не биде дебакл, нека се изборат за пристоен пораз и тоа е.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.453
Поени од реакции
1.068
Пак головите кај нас ги даваат Дисо,Чупко,Дибиров и Столе.Што е со новие "засилувања"нешто како инкогнито се.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.560
Борко ќе му ја ЕБИ кариерата на Кизиќ, на утакмица кај шо константо губиме 7 разлика и знеш дека е изгубена и на 35 минути во игра на Борко со 1 ебена одбрана да не го играш Кизиќ требит да си дебил.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
675
Поени од реакции
1.634
Ова веќе прераснува во хаос.
Талевски колку шута зема толку контри направи за противникот, бекови во тимот не постојат!
Па еден Јотиќ со климава игра, топло ладно за останатите бекови изгледа како светска класа.
Немаме тим, тоа го знаевме и на лето, знаевме дека играчите што ги донесовме не се во форма, и не ми е јасно само со кој памет излегува во јавност дека ќе се бориме за Ф4.

Не можам да разберам зошто талент како Кизиќ и тоа кога почна да фаќа форма го коваш на клупа?
За кој кур ги плаќаат тие останати играчи што немаат видено минут игра, за тренинг?

Ебате политиката на клубот, ова за сега е дебакл за Михо и тие што се во клубот, европски шампион не се води вака, фала што не спасија, но ова е лекција!
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
92
Поени од реакции
63
Mislam deka ova e posleden natprevar za Alusevski. Se gleda deka vekje nema kontrola nad ekipata, gi ispusti koncite.
Se nadevam deka najdocna do ponedelnik Vujo ke bide promoviran kako staro-nov trener na Vardar.
 
На врв Bottom