Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
..........
Ovie si treskaat zeleni ili mozno e vakvo scenario da vidimme?
Ne mi se jasni bas tie relacii za dolgovite, poedinec via praven subject..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
..........
Ovie si treskaat zeleni ili mozno e vakvo scenario da vidimme?
Ne mi se jasni bas tie relacii za dolgovite, poedinec via praven subject..
Не трескаат, туку е многу изгледно. Според логиката на ЕХФ, формиран нов правен субјект не ги наследува долговите према играчите, но не ги наследува и титулите во тој случај.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285
ЕХФ така ќе ги заштити играчите, што е сосема логично. Зошто да ти брои титули, кога ти не им даваш пари на играчи што ги донеле тие титули, а бараш да ти бидат признаени?
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Најверојатно покрај ФК Вардар од Миравци можно е да имате и РК Вардар од Богданци.
Ama zatoa vie sonuvate za parno greenje vo 21vek , a za nesto poise da ne zborime .. vo naredniot millennium mozda i kje stigne vo s.bitola :lolzz: :vozbud: :lolzz:
Според логиката на ЕХФ, формиран нов правен субјект не ги наследува долговите према играчите, но не ги наследува и титулите во тој случај
Gledajki pravno , vo pravo se .. A zar nemase pishano Chef_cook deka Samsot podmiril najgolem del od dolgovite kon rakometarite? Ako sum greska, neka me koregira :)
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Шурава Топлинка е најголем наш фан. Повеќе е на наш форум него на Стерјофарм:kafence:.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Многу јасно!

 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Биди малце реален...
И сум, не зборам дека ние ќе победевме, далеку од тоа, али како фан секогаш ќе верувам во чудо, и за моја среќа на неколку веќе бев сведок, чуда кои ќе се прераскажуваат со генерации.
Поентата е дека не ни дадоа никаква шанса за борба како тогаш актуелни шампиони.
А не знам дали има во Европа поголем синоним за борба од Вардар?
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Вардар прво коло со Пелистер, второ гости во Охрид, трето коло дома со Еурофарм, последното коло дома со Металург.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom