Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
..........
Ovie si treskaat zeleni ili mozno e vakvo scenario da vidimme?
Ne mi se jasni bas tie relacii za dolgovite, poedinec via praven subject..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.880
Поени од реакции
4.507
..........
Ovie si treskaat zeleni ili mozno e vakvo scenario da vidimme?
Ne mi se jasni bas tie relacii za dolgovite, poedinec via praven subject..
Не трескаат, туку е многу изгледно. Според логиката на ЕХФ, формиран нов правен субјект не ги наследува долговите према играчите, но не ги наследува и титулите во тој случај.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
104
Поени од реакции
241
ЕХФ така ќе ги заштити играчите, што е сосема логично. Зошто да ти брои титули, кога ти не им даваш пари на играчи што ги донеле тие титули, а бараш да ти бидат признаени?
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
Најверојатно покрај ФК Вардар од Миравци можно е да имате и РК Вардар од Богданци.
Ama zatoa vie sonuvate za parno greenje vo 21vek , a za nesto poise da ne zborime .. vo naredniot millennium mozda i kje stigne vo s.bitola :lolzz: :vozbud: :lolzz:
Според логиката на ЕХФ, формиран нов правен субјект не ги наследува долговите према играчите, но не ги наследува и титулите во тој случај
Gledajki pravno , vo pravo se .. A zar nemase pishano Chef_cook deka Samsot podmiril najgolem del od dolgovite kon rakometarite? Ako sum greska, neka me koregira :)
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
2.481
Поени од реакции
4.422
Шурава Топлинка е најголем наш фан. Повеќе е на наш форум него на Стерјофарм:kafence:.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
850
Поени од реакции
1.442
Многу јасно!

 
Член од
3 мај 2014
Мислења
744
Поени од реакции
1.901
Биди малце реален...
И сум, не зборам дека ние ќе победевме, далеку од тоа, али како фан секогаш ќе верувам во чудо, и за моја среќа на неколку веќе бев сведок, чуда кои ќе се прераскажуваат со генерации.
Поентата е дека не ни дадоа никаква шанса за борба како тогаш актуелни шампиони.
А не знам дали има во Европа поголем синоним за борба од Вардар?
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
850
Поени од реакции
1.442
Вардар прво коло со Пелистер, второ гости во Охрид, трето коло дома со Еурофарм, последното коло дома со Металург.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom