Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
3.122
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.434
Поени од реакции
11.582
Викинг со фабричка грешка се вика ова :D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.203
Поени од реакции
14.322
Баш би сакал да дојде и Столе и компанија од постарите да го однесат во кафана и да му кажуваат како Господ одел по земја порано, а сеа ништо...додека се оставени од некоја брља ракија. :D
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
Mislam deka e mozno da bide interesna transfer zima :) Sto kako pojacanje za ovaa, sto za naredna sezona ..
Interesno bi bilo tatko mu da dojde prv :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.625
Поени од реакции
2.602
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
3.122

„Најодговорно се однесувавме во време на Ковид. Сите играчи беа негативни, бевме на релација сала-дома-хотел, ги почитувавме протоколите, играчи најпофесионално си ги вршеа задачите и ги следеа упатствата. Потоа дојде мечот со Келце, имавме информација дека тројца нивни играчи се сомнителни, но беа овде. По првиот натпревар, немавме позитивни, но по вториот, што се поклопува со период на инкубација, почнаа позитивни случаи и кај нас. Сега бројката е поразителна. Имаме 10 позитивни играчи и еден член на стручниот штаб“, вели тренерот на Алушевски за g-sport.mk.
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
3.122
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.625
Поени од реакции
2.602
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
3.122
 

Kajgana Shop

На врв Bottom