Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
2.055
Поени од реакции
3.129
Пазете му реченица
„Јас имав понуда од Вардар уште додека Сергеј Самсоненко беше на чело на клубот, но ја одбив од лични причини бидејќи сакав да градам кариера во Европа. Мислам дека не згрешив, исто како што не згрешив што токму сега се вратив назад во клубот

ЗНачи батка Вардар освои две титули во ЛШ со Самсоненко нешто шо топ ракометари /клубови немаат освоено и сонуваат и овој кажвит незгрешив шо недојдов :pos:
Па не згреши, топ потег напраи што не дое. Да дојдеше он немаше да освоиме:sneaky:
 
Член од
5 април 2015
Мислења
99
Поени од реакции
282
Interesno intervju :)
P. S. Megju redovi se najavuva zasiluvanje na ekipata posle nova god :)
Жално што во медиумиве, дел од ракометарите на Вардар мора постојано да дават изјави како „Овој Вардар не е многу послаб од ланскиот“.
Но, од друга страна, како овие новајлии не си стават прст на глава и размислат зошто така се зборува за нив, и да го докажат спротивното.
Играчи од типот на Талески, што мисли дека работи во државна администрација, навистина треба да се преиспитат до каде се, и како понатаму.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.055
Поени од реакции
3.129
За три дена, (16 септември) со гостувањето во Брест ја стартуваме новата сезона во ЛШ. Нешто што најмногу радува е секако враќањето на капитенот Стоилов со чие присуство на терен сме за 50% посилна и пред се многу поразноврсна екипа. Имаме ли шанси против Скубе и компанија, да дојдеме до стартна и многу важна победа во ЛШ? Ваши прогнози и размислувања?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.406
Поени од реакции
1.012
Имаме како не Вардар има потенцијал не може Брест да е толкав фаворит.Инаку имаат добра бековска линија ама видовме и несогласувања на Скубе со тренерот така да не се непобедливи.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
357
Поени од реакции
225
Па што знам,со овие на нивни терен увек сме се килавеле(тешки победи)со далеку поквалитетен тим од овој што го имаме сега.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.231
Поени од реакции
1.655
На Ф4 делуваa дека се далеку понапред од нас во форма. Доста ќе зависи и што ден ќе има Борко. Ама што вика kristijan, ние секогаш сме се мачеле со нив, така што нема да биде лесно сега.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
87
Поени од реакции
168
Имаме ли шанси против Скубе и компанија
Pa sekako deka imame shansi, ne se nisto podobri kako kolektiv od nas. Golem plus e vrakjanjeto na Stole, e sea klucno kje bide igrata vo odbrana i uspesnosta na gk kaj nas.
P. S. Ednakvo vazno e dali igracite kje go 'otpisat' stevce sea ili kje ostaat za nekoj natprevar ponatamu :)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.961
Поени од реакции
4.797
За три дена, (16 септември) со гостувањето во Брест ја стартуваме новата сезона во ЛШ. Нешто што најмногу радува е секако враќањето на капитенот Стоилов со чие присуство на терен сме за 50% посилна и пред се многу поразноврсна екипа. Имаме ли шанси против Скубе и компанија, да дојдеме до стартна и многу важна победа во ЛШ? Ваши прогнози и размислувања?
Има шанси се разбира, без разлика што има многу негативни коментари периодов, екипата не е ни приближно до толку отепана за да нема шанси. Мешков Брест е благ фаворит, особено што се домаќини (не заради публика туку заради долгиот пат). Ова е веќе традиционален дуел и секогаш имало комплицирани тесни натпревари со нив.

Мислам дека враќањето на Столе е огромна добивка и тоа веднаш ќе се почувствува во напад. Ништо чудно натпреварот да зависи од тоа каков ден имаат голманите.
 
На врв Bottom