Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 март 2017
Мислења
121
Поени од реакции
100
Taka se zborese I za Zarabec pa na kraj nisto kako I za mnogu drugi,da bea veke reseni ke objavea otkaz na Stevo, bas da videme kolku vreme ke I'm treba da go sitnat Stevo... ili uste pari sobiraat za Nov trener :toe::semolam:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.285
Поени од реакции
1.600
Taka se zborese I za Zarabec pa na kraj nisto kako I za mnogu drugi,da bea veke reseni ke objavea otkaz na Stevo, bas da videme kolku vreme ke I'm treba da go sitnat Stevo... ili uste pari sobiraat za Nov trener :toe::semolam:
Играчите од Кил сезонава прифатиле да играат за 50% помали плати така да постојат шанси да се испазари некој бек.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.961
Поени од реакции
4.796
Доколку е стварно реална опција Парондо, што апсолутно е најдоброто можно сценарио (подобар тренер Вардар немал, Парондо според мене покажа повеќе и од Раул), тоа значи дека до Нова Година ќе остане Алушевски?

Нели во договорот на Парондо со Египет стои дека не смее да тренира клуб паралелно со репрезентацијата?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.168
Поени од реакции
2.385
Талески уствари тек сега е созреан да игра во Металург. Во Вардар очигледно дека на лев бек кога нема да игра Дисингер ќе покриваат Гаџа и Јотиќ, во Еурофарм не би имал шанса од Мандалиниќ. Таман си е сега според имињата да си оди кај темната страна да си биде „лидер“ и да му фрла топки на 17 годишниот Додиќ кога ќе загусти и ќе треба да се решава утакмица. Он немаше да помириса терен и таму да си останеше клубот финансиски моќен и да ги задржеа играчите али увек ми доаѓа смеа кога ќе се потсетам каков филм успеа да им продаде Лино на Жаре и Моника јадамхамбургери Потер ликови. :pos:
 
Член од
31 август 2020
Мислења
7
Поени од реакции
40
Колку сте само очајни напати и смешно делувате, Кара сакал да се врати, па Зарабец сакал да дојди, Парондо пешки ке идел за да биди тренер, сега и Скубе сакал да се врати. А спаднавте на тренер аматер со шест месеци искуство и пензионери играчи. И не го обвинувајте Алјушот за трансфер политиката едноставно дојсовте се шро можешевда се дојси за ситни пари.
English please :tapp:
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
3.118
Поени од реакции
8.740
Последно уредено од модератор:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.228
Поени од реакции
1.647
Па Скубе се испичкара со Алонсо на утакмицата со Веспрем,т.е испичкарани се од претходно али на утакмицата со Веспрем кулминираше.Скубе на тајм-аут се фаќал за глава и викал "леле кај дојдов" а у второ сам излезе од игра,и нејќел да влезе.Послем утакмицата со Веспрем сакал дома да си оди.Вчера играше првите 5 минути.
Има муабет дека сакал да бега,т.е да се врати.
Прегледај го приврзокот 265364
 
На врв Bottom