Фан клуб - РК Вардар

Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
9.536
Изгледа некој без рака, нога, глава треба да остане од нашиве за да им исклучи нив, страшна работа.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
4.868
Поени од реакции
3.392
министеров одличен досега ...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
23 март 2017
Мислења
121
Поени од реакции
100
Pick a I mater u srekata gnasna, bre alus karma pu
Автоматски споено мислење:

Na gluposti na kraj gubat bodovu
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.231
Поени од реакции
1.655
Мораше Борко да се менува уште таму кај 20 мин, не ми е јасно зошто остана толку долго во игра. Мене ми делува како да немаме прав среден бек.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
9.536
Јотиќ имаше меч топка, ја фукна на трибини... Столе немаше душа, не е спремен, мораше да го извади од игра, исто оди без Гаџа во последни напади, катастрофални одлуки, тука се гледа каков тренер има Брест каков Вардар.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
296
Загубивме добиен меч :mad::mad::mad: Ваква шанса не се пружа секој ден!

Не растури факинг Паниќ!
Со Јотиќ, Гаѓа и Вујин играме последни 10 минути (освен последниот напад кога влезе Диско) и се гушиме. Па со ваква бековска линија не може да им дадеме гол ни на Пролет.
Ќе кинеме живци цела сезона!
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
417
Поени од реакции
567
Еве го на Алушот неговиот играч Јотиќ. Камен!

Дај нека си иде дур е време. По лош напад, неорганизиран, сме немале не памтам од кога!
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.007
Ја имавме победата во раце на крај усравме,на 7-8 минути до крај имавме плус 2,Столе утна еден зицер,Јотиќ ја фрли во 6ти ред на трибини,многу безидејно делувавме во одлучувачки моменти...

Немаме играчи за ротација,Вујин во прво изгази во второ немаше душа,Столе исто само што се врати дали 2 тренинга имаше со екипата,а сакаме цел натпревар да игра.
Ептен ми е криво за утакмицава,многу ќе значеше за екипата да тепавме денес и да почнеме со победа.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.231
Поени од реакции
1.655
Не знам и што беа сите тие муабети на терен. Имаше моменти ќе фати некој бек топка, и друг бек си збори со некој, овој чека да прекинат муабет да ја додаде.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
254
Поени од реакции
411
Натртени беа белорусиве, ама без тренер толку е. Во прво Вујин ни е најдобар, најконстантен, ама во второ се влече ни подавање немаше како што треба пошто опинокон глуп го игра 60 минути. Вујин 3 години тренинг немал 60 минути. Столе без тренинг иде на натпревар, се бори како секогаш ама задни 10 минути како едвај на нозе да стоеше, ни блок ни топка да прими, на несреќана од тренер не му текнува да го одмори 2-3 напади, упорно се игра акција преку него.
Екипата е напредната во однос на Задар, верувам дека формата ќе оди нагоре ама со СтеФчо на клупа ќе продолжи да фали таа клучна алка.
 
На врв Bottom