Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.292
Да, пишуваше дека ќе има прослава, ќе одат на неколку дена сите некаде. Aма пишуваше дека ќе биде пред почетокот на подготовките.
 
Последно уредено:

A62

Член од
15 септември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
1
Нареден викенд се на јахта во Хрватска

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.120
Поени од реакции
3.249
Ништо не знае. Вика Велковски немало да игра Сеха. А он отиде у Еурофарм и ќе игра.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.095
Поени од реакции
1.649
Гледам никој не пиша дека Абутович стана македонски зет.:)

Свадбата ја правеше во Скопје,очигледно дека и тој е емотивно врзан за Вардар и Скопје.
Најверојатно и тука ќе живее после кариера.

Сигурен сум дека ќе се врати за некоја година доколку клубот биде на здрави нозе.

Неверојатно е колку се заљубуваат во Скопје и Вардар,да не беа глупостите од Сергеј многу играчи немаше да заминат.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
139
Поени од реакции
165
Гледам никој не пиша дека Абутович стана македонски зет.:)

Свадбата ја правеше во Скопје,очигледно дека и тој е емотивно врзан за Вардар и Скопје.
Најверојатно и тука ќе живее после кариера.

Сигурен сум дека ќе се врати за некоја година доколку клубот биде на здрави нозе.

Неверојатно е колку се заљубуваат во Скопје и Вардар,да не беа глупостите од Сергеј многу играчи немаше да заминат.
Bezveze prasanje ova mu e vtor brak ? Da ne bea glupostite na Sergejot nemase da bide tolku slatka vtorata titula :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.696
Поени од реакции
2.396
Домен Пелко. Не верувам дека некој слушнал за него, ама очигледно се оди на варијантата млад, талентиран, игра во два правци, и секако да експлодира во Вардар. Висок е 2.02, тоа е добро за одбранбениот бедем. Се надевам дека ќе ја погодат и со овој Пелко.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.095
Поени од реакции
1.649
Искрено за овој прв пат слушам,не сум го видел до сега како игра,ама добри предиспозиции има 2 метри висок,корпулентен,плус млад и од овие простори е.
Незнам дали ова значи дека се откажуваме од Калараш.:toe:

Се надевам дека овој ќе биде уште еден во низата добро скаутирани играчи.

Еве едно видео од него,незнам колку вака може да се процени,играл во слаба лига,ама барем се гледа дека е јак дечко,доста подвижен,знае да се загради.
https://www.youtube.com/watch?v=kQeqT_RfXy4
 
Последно уредено:

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.402
Поени од реакции
3.626
Искрено за овој прв пат слушам,не сум го видел до сега како игра,ама добри предиспозиции има 2 метри висок,корпулентен,плус млад и од овие простори е.
Незнам дали ова значи дека се откажуваме од Калараш.:toe:

Се надевам дека овој ќе биде уште еден во низата добро скаутирани играчи.

Еве едно видео од него,незнам колку вака може да се процени,играл во слаба лига,ама барем се гледа дека е јак дечко,доста подвижен,знае да се загради.
https://www.youtube.com/watch?v=kQeqT_RfXy4
да,тоа е тоа,се откажаа од Калараш
 
На врв Bottom