Фан клуб - РК Вардар

Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
Јас сум крив што го потенцирав овој вардарфанс момент. Требаше да му пишам приватна порака на chef_cook да пушти патка дека има Вардар преговори со репрезентативец на Северна Кореја.
точно е дека со азијат преговараат ))))))
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.828
Вардар Фанс или попознати како Плико Фанс, не се никакви новинари, ниту пак некакви искрени фанови на Вардар, туку обични неписмени џукели, без основно познавање од граматика, што решиле од една фб фан страна да направат порталче и со дудлање и дупеувлекување на лешинарите во Вардар како што се Даворче, Марче, Симев, и наравно, ко они што го ословуваат Самсоненко... "Тате", нивниот "фанатизам" кон Вардар солидно добро да го уновчат.
Толку за тие проститутки. .
Алелуја! Тоа е тоа. Печат. Идемо даље.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.387
Поени од реакции
1.885
Прочитав некаде дека Мотор заглавиле со притисоци од надвор дури можно е и СЕХА да не играат. Ова е добра ствар за Вардар околу трансферот
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
Прочитав некаде дека Мотор заглавиле со притисоци од надвор дури можно е и СЕХА да не играат. Ова е добра ствар за Вардар околу трансферот
Скоро па сигурно сеха нема да играат.Бидејќи газпром е генерален спонзор. У ЛШ,би можеле да направат проблем и да не ги пуштат рускиве играчи на територија на Украина.Има некој такви муабети по форуми!
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.387
Поени од реакции
1.885
Скоро па сигурно сеха нема да играат.Бидејќи газпром е генерален спонзор. У ЛШ,би можеле да направат проблем и да не ги пуштат рускиве играчи на територија на Украина.Има некој такви муабети по форуми!
Колку само мразам кога ке мешаат политика и спорт, си ги мерат преку спортски клубови :tapp:
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
Колку само мразам кога ке мешаат политика и спорт, си ги мерат преку спортски клубови :tapp:
Тоа е,опасно е да бидеш Русин во Украина.
До 15.07 ако не добие работна виза во Украина,на Глеб му пропаѓа договорот со Мотор,а за тоа има многу големи шанси.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.387
Поени од реакции
1.885
не е за потпис,уште е нејасно,Мотор не го пушта,он на своја рака слетал у Скопје,нејасно зашто
За бургерите у Рустикана сигурно не е дојден :P Се крчка сигурно, нормално дека не е све сигурно ама штом е дојдена работава да се врати у МК (т.е НМК пардон) не е џабе. Може се договараат за оштетата ако овие решиле да не се сељачат за 30 000 или нешто слично
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
За бургерите у Рустикана сигурно не е дојден :P Се крчка сигурно, нормално дека не е све сигурно ама штом е дојдена работава да се врати у МК (т.е НМК пардон) не е џабе. Може се договараат за оштетата ако овие решиле да не се сељачат за 30 000 или нешто слично
утрово пратиле пратиле допис дека го чекаат на тренинг.им варатил дека лета за скопје.Детали не знам други
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
На врв Bottom