Фан клуб - РК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Марио Јовановски, 13 април 2008.

 1. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  705
  Допаѓања:
  834
  добро бе 21 година има )))
   
 2. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.520
  Допаѓања:
  13.151
  Site do eden se od tuka :D Ajde neka se prijavat sami :D
   
  На Незапирливи 1903/87, Ilumious, Клипче и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.328
  Допаѓања:
  4.610
  Cologne away :свиркам:
  Одамна не сум урлал така низ дома. Се пријавувам.
   
 4. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.809
  Допаѓања:
  5.233
  До вчера не се знаеше дали ќе опстане тимот, сега замерки наоѓаме за играчи, тоа е добро :D во склад со буџетот се трансферите, нњ може Фабрегас да го донесат сигурно. Типичен Вардар трансфер, сигурно имаат информации за играчот, некој што им го посочил, досега работеа одлично со вакви играчи и јас се надевам дека ќе е новиот Мораеш. Физички предиспозиции фантастични, ако добро работат со него и го средат може да испадне одличен играч. Дури и да не е нешто посебно во напад, ќе го научат да игра јака одбрана, многу пикери се така прекомандувани.
   
  ВардарскиМКД, dragonsky, Chronysync и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  862
  Допаѓања:
  1.201
  Луѓе пикеров не е проблем,кога има такви предиспозиции ќе тера некако,барем едниот од Горпишин и овој да се погоди супер ќе биде,го имаме и Столе тука.

  Него молете се голманот да се погоди,ако не отиде сезоната,иначе тој од 3та лига е дојден.

  Од кај ги копаме играчиве страшно нешто,којзнае колку им е мака на Веспрем,Киелце и компанија,другите се тегнат за трансфери,фрлаат пари,ние лагано си носиме играчи сред лето од некои 2-3ти лиги и пак сме шампиони.:D
   
  На Nino Manchester, Незапирливи 1903/87, DracevoTheCity и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.809
  Допаѓања:
  5.233
  Јас мислам дека единствена грешка досега им е што не го заменаа Гедбан со Ивиќ, секако доколку постоело таква шанса. Да се погоди Кугис, пошто овај не е за прв голман сигурно.
   
 7. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  672
  Допаѓања:
  752
  Не сум сигурен и ја за Гедбан. Ама да му се даде шанса. Зошто пак ќе повторам, со Мешков дома и Кристијанштад во гости, он не извади. Мислам, луѓе го величат Милосављев, но и он имаше неколку лоши натпревари, и во финалето со Веспем имаше 6-7 одбрани. Тешко е да браниш константно, многу работи и не зависат од тебе.

  Инаку, ја уште стискам палци за нов лев бек.

  Штета за Каралаш.
   
  На Sasa Ilic, DracevoTheCity и Chronysync им се допаѓа ова.
 8. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  705
  Допаѓања:
  834
  Screenshot_20190711-171903_Instagram.jpg Дечково плачк за Вардар,жалосно е што така постапија со него!
   
 9. dielectric

  dielectric

  Член од:
  29 ноември 2008
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  49
  Кога има промена на тренер често се случува и да не смета на играчи кои само што продолжиле договори (имаше баш сега случај во Спортинг). А не пак вака како со Калараш. Одигра машки последните 5-6 натпревари и ни стана симпатичен. Претходно праеше бааѓи глупости.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На Ivica^, Sasa Ilic и DracevoTheCity им се допаѓа ова.
 10. suki suzuki

  suki suzuki

  Член од:
  29 март 2019
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  10
  Дали некој знае каде ке мозе да се гледа супер глоуб.
  Дали ке има на некој од телевизииве.? :)
   
 11. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  735
  Допаѓања:
  1.466
  Стримови има колку сакаш. Нашиве, како и регионалниве телевизии до сега никогаш не го пренесувале.
   
  На suki suzuki, Sasa Ilic и Ilumious им се допаѓа ова.
 12. Centarski

  Centarski

  Член од:
  19 август 2010
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  1.767
  Се собрал најголемиот дел од бандава:) Ќе има тулуми низ Хрватско крабрежје.
   
 13. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  12.012
  Допаѓања:
  29.168
 14. Black Knight

  Black Knight

  Член од:
  16 мај 2010
  Мислења:
  4.344
  Допаѓања:
  1.855
  На dielectric и suki suzuki им се допаѓа ова.
 15. toni-chelsea

  toni-chelsea

  Член од:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  796
  Допаѓања:
  405
  Мотор Запорожје денес започнале со подготовки и колку што разбрав од текстот Калараш не се појавил на првиот тренинг.
   

Сподели преку: