Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
194
Поени од реакции
108
Висина:194цм
Тежина:108кг

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
914
Поени од реакции
1.256
Сега го изгледав натпреварот Латвија-Словенија,можам да кажам дека голманов е МАШИНА.:vozbud:
Незнам дали е ваков на други натпревари ама ова што го видов...Ги отпиша Словенциве.
Имаше едно 15 одбрани мислам(не ги броев)од кои скоро сите беа зицери,пошто Латвијциве спиеја во одбрана,на крај фати пенал за победа,на 20 секунди пред крај.

Одличен рефлекс има,посебно брани удари од 6 метри,мене доста ми личи на Милосављев,таков тип на голман е,и на фаца ми личи на опасно типче,некој што нема да се усере на утакмица,без разлика кој му шутира.:bravobe:
Најверојатно и поради овој натпревар го донеле во Вардар,нема многу натпревари со јаки противници,со Словенија во гости кога играле 14 одбрани имал(2 пенала).
На натпревари со Естонија и слични не ми се нешто посебно пошто реално слаби противници се,
и во втора Бундеслига неможе да се процени многу,многу.

Искрено очекувам да блесне во Вардар,мислам дека ќе биде полн погодок.;)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
701
Поени од реакции
768
Според 24ракомет, Атман добил раскин на договорот иако имал договор на уште една година. Па се шпекулира дека е печен за Скопје.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
701
Поени од реакции
768
И мене не ми се допаѓа овој трансфер.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
765
Поени од реакции
1.511
Мене воопшто не ми се допаѓа ова како трансфер. Во минатото вакви трансфери му донесоа многу на Вардар, но овој го сотреа повреди, на прсти му се бројат изиграните натпревари последниве две сезони. Се надевам дека некој во управа знае повеќе од нас.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
914
Поени од реакции
1.256
Стар е веќе Атман,издуван балон,тешко дека ќе ја врати формата од пред неколку години.
32 години има го утепаа повреди последниве години.
Мислам дека можеше некој помлад играч да се донесе.
Вака многу ризична е бековската линија,Дисингер да не заборавиме дека е стаклен,Горбок исто,сега и овој....
Се надевам дека грешам.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
701
Поени од реакции
768
Се надевам дека ќе носат уште играчи, и тоа некои посериозни. Реално фали трет среден бек. Некој наш сигурно ќе бараат. Ама што правиме со лев бек, Горбок и Дисингер, ко што вика shweps, многу се ризични. Доколку се потпише Серафимов што тука? Ако се повреди Криштопанс, он ќе игра против Барса, Веспрем, РНЛ? И тука треба нов бек. Ни треба бек-уп на цела бековска линија. Прашање е дали Горбок воопшто ќе игра во ЛШ повеќе.

Ќе видиме што ќе се донесе деновиве.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
6.150
Поени од реакции
16.729
Трансфери на добри играчи дали ѕвезди или ракометни надежи се договараат многу порано пред да дојде летото. Сега може да се купи едино тоа што ќе се најде од ограничениот избор, единствено ако не се најде нов Самсоненко па како пред 5 години да мавта со купишта пари пред носот на најдобрите.

Со оглед на тоа дека се очекуваше распад систем на Вардар, и ова сега е добро.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.210
Поени од реакции
1.792
Сите веќе го најавуваат Атман
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.557
Поени од реакции
992
Атман за во Лига на Шампиони на битни утакмици да е здрав ќе е доволно, за во сеха нека играат нашиве.
 
На врв Bottom