Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
768
Вуин е слободен играч, мислам дека таман ќе дојде за замена на Криштопанс.
Го поврзуваат со Берлин. Тој живее долги години во Германија, прашање е дали ќе сака да ја сели фамилијата во Македонија. Поверојатно ми е да остане таму.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.175
Поени од реакции
2.382
Ќе има ли пренос од новата сезона во ЛШ на сМРТ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.828
Рачунај дека Чипиќ аутоматски паѓа у депресија ако му отиде цимерот :D[DOUBLEPOST=1560877405][/DOUBLEPOST]Коа сме кај трансфериве ја го сакам Дувњак на местото на Кара..Нормално, ќе ми остане само пуста желба:(
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.404
Поени од реакции
4.179
Рачунај дека Чипиќ аутоматски паѓа у депресија ако му отиде цимерот :D[DOUBLEPOST=1560877405][/DOUBLEPOST]Коа сме кај трансфериве ја го сакам Дувњак на местото на Кара..Нормално, ќе ми остане само пуста желба:(
дај боже и да ти остане само желба
тешка мрза е и затоа никад не стана еден од најдобрите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.828
дај боже и да ти остане само желба
тешка мрза е и затоа никад не стана еден од најдобрите


Sent from my iPhone using Tapatalk
Момак, ти пратиш ракомет? Никад не стана еден од најдобрите:pos:[DOUBLEPOST=1560884130][/DOUBLEPOST]Да ти се надоврзам на глупоста што ја залупа- Освојувач на Лига на шампиони, ЕХФ куп, Бундес лига, германски куп, 4 пути прогласуван за најдобар хрватски ракометар, ИХФ најдобар ракометар на годината, Алл-стар тим на Светско првенство пута 2 и еднаш на европско, петта сезона член на факинг Кил. Ај поздрав.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.404
Поени од реакции
4.179
Момак, ти пратиш ракомет? Никад не стана еден од најдобрите:pos:
па не само ради мрзата а коа сака да игра 10 души неможат да го задржат ама тоа е премалку иникад не бил у топ тим прва ѕвезда
барем белег ко Кире, Карабатич, Хансен не оставиSent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
908
Поени од реакции
1.247
Буткооооо:place::place:

Колку го критикувавме низ годиниве дека нема појма,требало да си оди,играл со врски итн.

Сега на сите ни е криво,интересен лик е у пм.
Посакувам овој Димитриоски да го задржиме со години,да стане легенда на клубот,сепак ќе видиме колку му држи гзот и дали би можел да игра ЛШ со јаки противници.
За потенцијал има,модерно крило,знам дека е и голем работник низ годиниве во Металург стално остануваше да тренира сам.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.137
Поени од реакции
42.897
И Бутин си оди. Му понудиле работа во академиите ако размислува за пензија.
Димитар Димитриоски веројатно ќе биде неговата замена.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.222
Поени од реакции
1.861
И Бутин си оди. Му понудиле работа во академиите ако размислува за пензија.
Димитар Димитриоски веројатно ќе биде неговата замена.
Najubavo mu e vo akademijata i onaka e glumec tezok :D Kec na 10ka ke mu dojde ova
 
Член од
4 март 2017
Мислења
763
Поени од реакции
1.510
Во изминатиов период, откако се стабилизира состојбата во ракометниот клуб Вардар, низа голмански имиња се споменуваа како опција како замена за Дејан Милосављев кој од следната година ќе брани во Фуксе Берлин.

Австрискиот репрезентативец со балкански корени, Никола Портнер беше првиот кој се поврзуваше со Вардар, а потоа се шпекулираше дека младиот српски голман на Металопластика, Тодор Јандриќ ќе го замени Милосављев.

Сепак, иако имало начелни преговори, Металопластика за него барала енормна сума од над 150.000 евра, па ваквиот трансфер пропаднал.

Во овој момент, најизгледна опција за голот на вардарци е 26 годишниот Филип Ивиќ од Келце кој е редовен хрватски репрезентативец. Наводно и голманот изразил желба да се пресели во Скопје, па во следниот период останува да се договорат сите детали околу неговиот премин во „Јане Сандански“.

Од позадина, шанса за трансфер во Скопје ќе чека репрезентативниот голман на Летонија, Артур Кугис. 26 годишниот голман во моментов брани во Бундеслига 2, второто по ранг натпреварување во Германија, во редовите на Гросвалштад.

Кугис во Вардар би пристигнал по препорака на Даинис Криштопанс, но засега прв пик на управата останува Филип Ивиќ.

Едно е сигурно, алжирскиот репрезентативец Калифа Гедбане ќе остане во Вардар, па и следната сезона ќе биде резервна опција во европскиот шампион.
https://derbi.mk/zheshkoto-golmansko-prashanje-vo-vardar-pred-finalna-razvrska-se-nadzira-noviot-golman-na-evropskiot-shampion/
 
Член од
4 март 2017
Мислења
763
Поени од реакции
1.510
Мислам дека Вардар не е правиот тим за Серафимов у моментов.
 
На врв Bottom