Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.175
Поени од реакции
2.382
Викаш добар е да го земеме.:D
Па чим гигант како Македа дојде, зошто да не дојде сличен добар играч како него...
А може и од онаа дупката ПСЖ да собереме некој играч, и онака не ги бива за ништо.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.131
Поени од реакции
29.522
Младите ракометари се на мета на Вардар на иницијатива на почесниот претседател Михајло Михајловски, кој сака повеќе македонски играчи кои се дел и од репрезентацијата. Тој го најави ангажирањето на младите ракометари од Македонија пред извесно време, а сега полека почнува остварувањето на неговата визија за актуелниот европски првак.


Ич нека не пробува со вакви глупости, океј е со двајцава од Металург ама не сеа сите пропаднати таленти на Лино Червар да ги носиме.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
763
Поени од реакции
1.510
Не верувам дека има вистина во ова, а доколку има се надевам дека нема да се оствари.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
768
Неверувам ни ја дека ова е точно. Искрено имам сомнежи и за Атман. Но, Талески го има одбиено Вардар во минатото. И покрај тоа што он е аеродромец, неверувам дека би се преселил во Вардар. Иако, треба да си бара нов клуб, зошто во РНЛ не му иде.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.137
Поени од реакции
42.896
Можеби тоа беше цената за спас на клубот. Ќе го правиме изгледа основа на репрезентацијата.
Серафимов и Димитриовски се океј, иако за нив не е поволно да греат клупа во Вардар на овие години, ама Талески?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.933
Колку и да му се смееме на Лино, сепак таа селекција што ја направи годината кога ги донесе Циндриќ, Борозан, Марсениќ, Липовина, Ѓукиќ... е школски пример за тоа како се прави тим за големи резултати во иднина, со скромен буџет, само што нив тогаш ги зезна Минчо, фала му, зошто тројца од нив имаа голема улога во првата наша титула. Токму тоа му треба на Вардар во моментов, таленти по екс-ју државите кои би потпишале со две раце да дојдат во Вардар ги има да ги ринеш со лопата, за некој за кој што тоа би му било работа, ама очигледно имаме управа што за играчи знае само ако ги слушнала на телевизија, па ќе ги носиме скрпен Атман и Талески. Среќа го имаме Периќ, кој очигледно си е мајстор на занаетот, па ги донесе на сличен начин Милосављев, па и Гебдан лани и заврши огромна работа за освојубање на оваа титула.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
59
Поени од реакции
139
Izvini sho ti repliciram vaka out of the blue, ama morav :D
"Понуда за Талески постои, но наскоро може да има појасна слика околу тоа дали левиот бек би можел да го напушти Рајн Некар каде што не ја добива минутажата која што ја заслужува." :popce::tapp:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.257
Поени од реакции
1.977
Колку и да му се смееме на Лино, сепак таа селекција што ја направи годината кога ги донесе Циндриќ, Борозан, Марсениќ, Липовина, Ѓукиќ... е школски пример за тоа како се прави тим за големи резултати во иднина, со скромен буџет, само што нив тогаш ги зезна Минчо, фала му, зошто тројца од нив имаа голема улога во првата наша титула. Токму тоа му треба на Вардар во моментов, таленти по екс-ју државите кои би потпишале со две раце да дојдат во Вардар ги има да ги ринеш со лопата, за некој за кој што тоа би му било работа, ама очигледно имаме управа што за играчи знае само ако ги слушнала на телевизија, па ќе ги носиме скрпен Атман и Талески. Среќа го имаме Периќ, кој очигледно си е мајстор на занаетот, па ги донесе на сличен начин Милосављев, па и Гебдан лани и заврши огромна работа за освојубање на оваа титула.

ne zaebabaj... upravata go donese moraes za koj nikoj ne cul, kristopans koj isto taka nikoj nadvor od seha ne go znaese, iskopa eden kup rusi i od site napravi sampion ne ednas, dva pati... si ja znaat oni dobro rabotata.

loso e sto sega so sila se forsiraat makedonci i toa ne od nasa skola. jas porado bi nasi igraci mladinci nego talevski i za nikoj ni pod razno ne bi plakal osteta... nema potreba
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
188
ne zaebabaj... upravata go donese moraes za koj nikoj ne cul, kristopans koj isto taka nikoj nadvor od seha ne go znaese, iskopa eden kup rusi i od site napravi sampion ne ednas, dva pati... si ja znaat oni dobro rabotata.

loso e sto sega so sila se forsiraat makedonci i toa ne od nasa skola. jas porado bi nasi igraci mladinci nego talevski i za nikoj ni pod razno ne bi plakal osteta... ma potreba
Кристопанс го знаеше цела Европа, единствено Мораеш е откиритие на Вардар поточно на Раул. Кои други руси ги ископа Вардар ? Дибиров ? Шишкарев ? Горбок ? Сите тие веќе беа познати и идеа благодарение на кешот на Самсонајт. За тоа дека низ екс-ју државите има многу таленти, тоа е 100% точно, исто и јас мислам дека тоа е лекот за склопување тим во иднина, со оваа супер прва постава што ја има Вардар со играчи како Дибиров, Скубе, Кристопанс, Шишкарев, Столе, единствено треба да решат дали Горбок/Дисингер би продолжиле на лев бек. Втората постава мислам дека би било ок да ја пополнат со играчи од екс-ју држави кои не би зимале големи плати а би биле големи таленти во иднина, еве Атман мислам е океј за во ротација на среден и лев бек, еден добар пикер кој може да игра во два правци им фали, како замена за Мораеш, и другите позиции треба да бидат пополнети со млади играчи(Димитриовски е океј за замена на Дибиров, дури и Чупич може да го пуштат доколку го оптеретува буџетот, има тука крила за замена(Поповски, исто може и со Костески да пробаат), им треба некој млад добар десен бек(незнам оти не пробаа со Липовина ама нема врска, млад лев бек исто им треба(само не Талески), за трет пикер исто можат да одат со некој млад играч и уште еден среден/лев бек може за ротација некој млад, ама за вакви играчи мајстор беше Лино, сакале вие да признаете или не.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.015
Поени од реакции
1.228
Еден инвалид Горбок,па сега и друг Атман.Житников многу подобра опција ќе беше. Капак ќе биде Талевски ако се земе.Барем леви бекови има многу поасални од Тале шпагетата.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.828
Кристопанс го знаеше цела Европа, единствено Мораеш е откиритие на Вардар поточно на Раул. Кои други руси ги ископа Вардар ? Дибиров ? Шишкарев ? Горбок ? Сите тие веќе беа познати и идеа благодарение на кешот на Самсонајт. За тоа дека низ екс-ју државите има многу таленти, тоа е 100% точно, исто и јас мислам дека тоа е лекот за склопување тим во иднина, со оваа супер прва постава што ја има Вардар со играчи како Дибиров, Скубе, Кристопанс, Шишкарев, Столе, единствено треба да решат дали Горбок/Дисингер би продолжиле на лев бек. Втората постава мислам дека би било ок да ја пополнат со играчи од екс-ју држави кои не би зимале големи плати а би биле големи таленти во иднина, еве Атман мислам е океј за во ротација на среден и лев бек, еден добар пикер кој може да игра во два правци им фали, како замена за Мораеш, и другите позиции треба да бидат пополнети со млади играчи(Димитриовски е океј за замена на Дибиров, дури и Чупич може да го пуштат доколку го оптеретува буџетот, има тука крила за замена(Поповски, исто може и со Костески да пробаат), им треба некој млад добар десен бек(незнам оти не пробаа со Липовина ама нема врска, млад лев бек исто им треба(само не Талески), за трет пикер исто можат да одат со некој млад играч и уште еден среден/лев бек може за ротација некој млад, ама за вакви играчи мајстор беше Лино, сакале вие да признаете или не.
Полека со пуштањево на Чупиќ. Талисман на Вардар, човекот за големи натпревари кој ни ги донесе двете титули. Па уште замениве што ги наброја. Ја би го врзал во Вардар до крај на кариера.
 
На врв Bottom