Фан клуб - РК Вардар

Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
има подпишано да на 21.03.Денес имаат,переговори за раскин на договорот,доколку успее да го раскине,ќе подпише нов со вардар.Татко му кој воедно му е и менаџер,бил долги години тренер на Мотор и е останат во добри односи со нив,па мислам дека не би требало да најдат општи јазик.Олеснителна околност е тоа што сезоната не е почната.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.748
Поени од реакции
4.202
Ќе видиме, можеби грешам, но ми се чини дека е пропуштена шанса да се направи уште еден чекор кон долгорочна стабилност со Зорман. Немам ништо против Писонеро, но имам впечаток дека е малку по default донесен заради успесите на Раул и Парондо, no-name шпански тренери нема вечно да функционираат, а ако е до системот и Зорман е израснат низ истиот систем.

Како и да е ќе видиме, можеби Писонеро ќе се покаже подобар и од останатите...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.609
Поени од реакции
6.955
Pa za vrskata Parondo i Gonzales poveke ja gledam povrzanosta na niv dvajca so Cuidad Real kade sto proektot bese strav i trepet 2001-2011 niz evropa otkolku nivnata povrzanost so Valjadolid.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.828
Ќе видиме, можеби грешам, но ми се чини дека е пропуштена шанса да се направи уште еден чекор кон долгорочна стабилност со Зорман. Немам ништо против Писонеро, но имам впечаток дека е малку по default донесен заради успесите на Раул и Парондо, no-name шпански тренери нема вечно да функционираат, а ако е до системот и Зорман е израснат низ истиот систем.

Како и да е ќе видиме, можеби Писонеро ќе се покаже подобар и од останатите...
Со Зорман биле пред договор но Зорман инсистирал да си донесе и помошник, додека пак Вардар сакал помошникот да биде шпанец.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
768
Дали тоа значи дека и тој Начо ќе го носат?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.828
Дали тоа значи дека и тој Начо ќе го носат?
Немам такво инфо.. знам дека во случај Зорман да беше прв тренер Вардар го барале тој услов, сеа коа првиот тренер е шпанец не знам колку ќе запнат за тоа. Ама ништо чудно Писонеро да си повлече и помошник со себе. Ќе видиме.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.748
Поени од реакции
4.202
Со Зорман биле пред договор но Зорман инсистирал да си донесе и помошник, додека пак Вардар сакал помошникот да биде шпанец.
Тоа е уште почудно искрено. Логично е тренерот да си го бира својот помошник...
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.137
Поени од реакции
42.896
Новиов тренер ми личи на некој тежок алкохоличар :icon_mrgr:
Не знам зошто, ама нешто ми вика дека тежок флоп ќе биде :icon_mrgr:
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
Новиов тренер ми личи на некој тежок алкохоличар :icon_mrgr:
Не знам зошто, ама нешто ми вика дека тежок флоп ќе биде :icon_mrgr:
такоџе...нема везе,увек го имаме Самсоненко,како бекап коуч!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
768
Новиов тренер ми личи на некој тежок алкохоличар :icon_mrgr:
Го кажуваш тоа што сите го мислиме :)

Мора да гарантирал некој од претходниве тренери за типов. Не носат ваљда туку така некој тип од седмопласирана екипа во Шпанија, за која BTW прочитав има буџет од околу 300.000 евра, ко наш Пелистер :)[DOUBLEPOST=1560285796][/DOUBLEPOST]
такоџе...нема везе,увек го имаме Самсоненко,како бекап коуч!
Ќе се реактивира човекот, чека вистински момент. Сега по 2 титули е посозреан од таа 2013/14 сезона и спремен да го покаже она вистинското на клупата.
 
На врв Bottom