Фан клуб - РК Вардар

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Ракотеа оди во втора француска лига, а за Бенали нема апсолутно никаква информација.
Штета добри засилувања ќе беа.Бенали значи може да се земе ако нема ангажман,али овој Ракотеа што отишол во втора француска лига,а го одбил Вардар стварно нелогичен потез направил.
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
сеа кој им бил тренер на ваљадолид,начо гонзалез или овој писонеро? неможам да разберам
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
сеа кој им бил тренер на ваљадолид,начо гонзалез или овој писонеро? неможам да разберам
Писонеро. Начо Гонзалес е исто така тренер во Ваљадолид, но работи со помлади категории.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Штета за Парондо, ептен беше уходан, ги знаеше добро, збореше македонски и имаше муда

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Штета за Парондо, ептен беше уходан, ги знаеше добро, збореше македонски и имаше муда
Стварно штета. Он и повеќе ги играше сите во добиени утакмици и знаеше смели потези да повлече кога не иде, да проба нешто рискантно. Што викаш, имаше муда. Плус и многу Океј делуваше ко човек.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
има подпишано да на 21.03.Денес имаат,переговори за раскин на договорот,доколку успее да го раскине,ќе подпише нов со вардар.Татко му кој воедно му е и менаџер,бил долги години тренер на Мотор и е останат во добри односи со нив,па мислам дека не би требало да најдат општи јазик.Олеснителна околност е тоа што сезоната не е почната.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ќе видиме, можеби грешам, но ми се чини дека е пропуштена шанса да се направи уште еден чекор кон долгорочна стабилност со Зорман. Немам ништо против Писонеро, но имам впечаток дека е малку по default донесен заради успесите на Раул и Парондо, no-name шпански тренери нема вечно да функционираат, а ако е до системот и Зорман е израснат низ истиот систем.

Како и да е ќе видиме, можеби Писонеро ќе се покаже подобар и од останатите...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Pa za vrskata Parondo i Gonzales poveke ja gledam povrzanosta na niv dvajca so Cuidad Real kade sto proektot bese strav i trepet 2001-2011 niz evropa otkolku nivnata povrzanost so Valjadolid.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ќе видиме, можеби грешам, но ми се чини дека е пропуштена шанса да се направи уште еден чекор кон долгорочна стабилност со Зорман. Немам ништо против Писонеро, но имам впечаток дека е малку по default донесен заради успесите на Раул и Парондо, no-name шпански тренери нема вечно да функционираат, а ако е до системот и Зорман е израснат низ истиот систем.

Како и да е ќе видиме, можеби Писонеро ќе се покаже подобар и од останатите...
Со Зорман биле пред договор но Зорман инсистирал да си донесе и помошник, додека пак Вардар сакал помошникот да биде шпанец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom