Фан клуб - РК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Марио Јовановски, 13 април 2008.

 1. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  12.593
  Допаѓања:
  13.154
  Ovoj na proslava za titula so Silegov ke bidat glavni faci :D


  Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
   
  На Fastforza, ForzaVardar, Colt Willcox и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  639
  Допаѓања:
  723
  [​IMG]
   
  На Fastforza, Black Knight, The Shadow Walker и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. dielectric

  dielectric

  Член од:
  29 ноември 2008
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  43
  Ај луѓево, али порталиве озбилни се со насловиве и коментариве за Борозан?
  Ниско, многу ниско.

  Иако постапката не ми се допаѓаше, Борозан имаше потполно право да си замине. Некој може да трпи беспарица, некој не. Имаше голем придонес за првата титула, и беше еден од најдобрите во последниве 3 години. Треба малку респект

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На Fastforza, ManUtdChampions, kano и уште 11 други им се допаѓа ова.
 4. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  1.101
  Се согласувам,незнам зашто толку голем хејт му маваат.
  Не е ни прв ни последен што си заминал,ни плата земаше ни ништо,потполно во право е да си замине.
  Побарал да биде ослободен во понеделници за да оди во Црна Гора да го види детето(тогаш се роди)не му одобриле и чао пријатно.
   
  На Боромире и chef_cook им се допаѓа ова.
 5. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.632
  Допаѓања:
  5.086
  Лузерот го викаат, а во 2017 освои ЛШ и беше еден од главните играчи, дно новинарство.
   
  На lunatik, MacedoniaTimeless, Sasa Ilic и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.856
  Допаѓања:
  159.981
  Тука гледаш кој колку е новинар а кој пишува статии со мозочни ќелии на просечен семкар на стадион.

  Вуко и Талант беа меѓу првите со честитки до Вардар за титулата
   
  На ВардарскиМКД, kano, lunatik и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  639
  Допаѓања:
  723
  И оваа година тоа што одигра, добро го одигра. Се согласувам, тотална непочит да пишеш наслов - супер-лузерот. Будали.
   
  На kano, MacedoniaTimeless, Sasa Ilic и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Riddler

  Riddler Кротитељ курве

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  5.232
  Допаѓања:
  6.479
  Он сам си се казни шо замина остана без уште една титула во ЛШ поголема казна амин
   
  На Sasa Ilic и Ilumious им се допаѓа ова.
 9. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  725
  Допаѓања:
  1.444
  Баталете ги порталите, патетика. Дечкото си остави голем белег во Вардар и нема што повеќе да се дискутира. Веспрем гледам си тера по старо, па така во следнава сезона ќе има дури 6 бекови деснаци (Борозан, Мачковшек, Лауге, Ненадиќ, Мае и Лекаи). Колку му е паметен трансферот, не знам.
   
  На MacedoniaTimeless, Sasa Ilic, dielectric и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Ел Џеј Ем

  Ел Џеј Ем

  Член од:
  11 јануари 2014
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  574
  На Везпрем и фалеше класа лев бек, овие последните четворица се сите средни бекови со тоа што Ненадич игра и на лев.
  Момир Илич ептен падна последните две сезони а со играчи како Мачковшек и оној Џамали толку е силата.
   
 11. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  639
  Допаѓања:
  723
  Инаку, за неупатените, Борозан даде само една изјава за спортклуб, после раскинот на договорот.

   
  Sasa Ilic, chef_cook, DracevoTheCity и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  725
  Допаѓања:
  1.444
 13. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  639
  Допаѓања:
  723
  Gol.mk вика Глеб отишол во Мотор.
  Во ист момент ко Chronysync постирав, додуше ме претрка за 0.02 секунди :)
   
  На Chronysync му/ѝ се допаѓа ова.
 14. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  660
  Допаѓања:
  779
  Screenshot_20190612-203458_Chrome.jpg
  чекајте,ништо не е готово,мутат вода за да извлечат пари од Вардар.Сликава е од 2015 година,Глеб е во Москва.
   
  На Sasa Ilic, KosteM и Monte им се допаѓа ова.
 15. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  852
  Допаѓања:
  778

  Па ова нели е официјална страница на клубот?
   

Сподели преку: