Фан клуб - РК Вардар

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.635
Поени од реакции
13.538
Во 2017 во полуфинале ги треснавме со гол на Циндрич, кој ќе го дае годинава тој одлучкувачки гол? :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
769
Поени од реакции
871
Тоа е тоа, нема страв. Да потсетам, изгубија они од РНЛ на почеток на сезоната со 1 гол разлика, ама губеа цел натпревар и тоа многу, на крај само намалија кога не беше битно. Тоа им беше лош натпревар. И во Веспрем изгубија 3 гола разлика. Иако делуваа доминантно, не се и они имуни на лоши денови.

Секој може да изгуби, поготово не неутрален терен во еден натпревар. Идеме на победа.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
582
Поени од реакции
1.196
Што сака нека биде!
Се научивме веќе да одиме по потешкиот пат, секогаш.

Нема што да изгубиме, момците се веќе шампиони за сите нас, стигнаа до Ф4 а им предвивдува дека нема ни група да пројдат, само храбро, дрско, вардарски идеме у Келн, другите нека му ја мислат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.509
Поени од реакции
1.932
Ова е Ф4 и реално ако сакаш да бидеш европски шампион мора да победиш два натпревари, дали во полуфинале или финале. Барса оваа година дефинитивно игра најдобар ракомет, држат неверојатно темпо во текот на сите шеесет минути, плус (по мене) се најдобро избалансирана екипа на секое поле, така да ќе биде навистина тешко да се игра против нив. Сепак со темелна анализа, и со одличен ден на најголем дел од нашите ракометари ( на Милосављев обавезно) мислам дека имаме шанси да ја победиме и Барса. Се сеќавам на 2017 кога освоивме, го одевме истиот пат, од освојување на Сеха, па полуфинале со Барса која ја тепавме у задња секунда. Се би дал да се повтори историјата, ама и да не биде така ја сум веќе презадоволен од нашиот настап оваа година. Настапот во Келн ќе биде права посластица и награда за сите нас, верните кои скоро секој наступ добивавме мини срцев удар ( што е и нормално кога игра твојот тим). Со задоволство ќе ја проследам буквално секоја секунда во Келн, голема чест е трета година по ред да бидеш дел од елитата. Испишиваме историја секоја наредна година, колку повеќе не пропаѓаат толку повеќе се враќаме посилни. Како што напишаа и на официјалната страна, НИКОГАШ НЕ ГО ПОТЦЕНУВАЈ СРЦЕТО НА ШАМПИОНОТ! Барса е фаворит, ние одиме неоптеретено и силно да им ги поматиме плановите! Срце на терен па што биде! НАПРЕД ВАРДАРЕ!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.771
Поени од реакции
69.970
Пу да ти ибам руката да ти ибам

Јбг, барем да одиграме компетитивен меч ја сум задоволен.

Па да му ебам мајката кога можеа Флензбург и Монпење да освојат титула (нели, исто и Вардар)...зашто бе да не можеме да ги тепаме и каталонциве све им ебам.

Јбг, ќе биде напето ама ако ништо друго немаме притисок за резултат (освен сеа медиумиве ако не напнат...) факт е дека Барса е фаворит така да тие се единствени што има што да изгубат.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
769
Поени од реакции
871
Многу се динамични Барса. Ја немаме ние таа брзина. Се надевам Горбок дека ќе качи нешто форма овие 3 недели да може да одигра барем нешто во одбрана, да имаме некоја ротација, нешто свежина. Исто и Дисингер. Да имаме два големи играчи назад плус од тоа што го имавме сега.

Многу ќе зависи од голманиве. Да се надеваме дека Милосављев ќе има ден и дека Барса ќе има пад на игра во вистински момент. А, и нека не потценат малку, зошто да не.

Секој случај, треба да сме презадоволни од сезонава досега. Се е еден огромен плус сега.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.319
Поени од реакции
2.087
borozan prifaka otplata u ajvar? :pos:daj neka se premisli i dojde da pomogni. neznam dali e pametno da se zbori so nego ama sega bi dosol kako kec na desetka

da pocneme edna online kampanja da go vratime
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.370
Поени од реакции
4.763
Многу ќе биде 3-0 да не тепаат годинава :P
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.283
Поени од реакции
8.029
Ако бе, бар финалето ќе биде доста полесно вака :cool:
 
На врв Bottom