Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Се надевам дека среќата ќе не посака денеска и ќе ја одбегнеме Барса. И во двата меча кои ги одигравме сезонава успеаа да не победат доста лесно и убедливо.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Се надевам дека среќата ќе не посака денеска и ќе ја одбегнеме Барса. И во двата меча кои ги одигравме сезонава успеаа да не победат доста лесно и убедливо.
Вардар е ова, логично е дека сме малери и Барса ќе ни се паднат... иако сакам да играме со Веспрем.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Normalno e da sakame da ja izbegneme Barsa, sepak se najjaki, ama ne bi go posakal Vesperem nikako. Davis gi stabilizirase i od togas kako masinerija deluvaat. Mnogu jaka ekipa e Vesprem, jas mislam deka oni se edinstvenite sto imaat sansi protiv Barsa. Aj neka se padnat megu sebe vo polufinale pa da igrame so Vesprem finale. :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Јас ги сакам Киелце. Имаат најслаба одбрана тие. Иако, само Бараса да не се падне, ја сум задоволен.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Да му се невидам. Барса.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Честито Барса...
Ај бе може да ги средиме секад фаворитите губат полуфинале.:D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Во 2017 во полуфинале ги треснавме со гол на Циндрич, кој ќе го дае годинава тој одлучкувачки гол? :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Тоа е тоа, нема страв. Да потсетам, изгубија они од РНЛ на почеток на сезоната со 1 гол разлика, ама губеа цел натпревар и тоа многу, на крај само намалија кога не беше битно. Тоа им беше лош натпревар. И во Веспрем изгубија 3 гола разлика. Иако делуваа доминантно, не се и они имуни на лоши денови.

Секој може да изгуби, поготово не неутрален терен во еден натпревар. Идеме на победа.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Што сака нека биде!
Се научивме веќе да одиме по потешкиот пат, секогаш.

Нема што да изгубиме, момците се веќе шампиони за сите нас, стигнаа до Ф4 а им предвивдува дека нема ни група да пројдат, само храбро, дрско, вардарски идеме у Келн, другите нека му ја мислат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ова е Ф4 и реално ако сакаш да бидеш европски шампион мора да победиш два натпревари, дали во полуфинале или финале. Барса оваа година дефинитивно игра најдобар ракомет, држат неверојатно темпо во текот на сите шеесет минути, плус (по мене) се најдобро избалансирана екипа на секое поле, така да ќе биде навистина тешко да се игра против нив. Сепак со темелна анализа, и со одличен ден на најголем дел од нашите ракометари ( на Милосављев обавезно) мислам дека имаме шанси да ја победиме и Барса. Се сеќавам на 2017 кога освоивме, го одевме истиот пат, од освојување на Сеха, па полуфинале со Барса која ја тепавме у задња секунда. Се би дал да се повтори историјата, ама и да не биде така ја сум веќе презадоволен од нашиот настап оваа година. Настапот во Келн ќе биде права посластица и награда за сите нас, верните кои скоро секој наступ добивавме мини срцев удар ( што е и нормално кога игра твојот тим). Со задоволство ќе ја проследам буквално секоја секунда во Келн, голема чест е трета година по ред да бидеш дел од елитата. Испишиваме историја секоја наредна година, колку повеќе не пропаѓаат толку повеќе се враќаме посилни. Како што напишаа и на официјалната страна, НИКОГАШ НЕ ГО ПОТЦЕНУВАЈ СРЦЕТО НА ШАМПИОНОТ! Барса е фаворит, ние одиме неоптеретено и силно да им ги поматиме плановите! Срце на терен па што биде! НАПРЕД ВАРДАРЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom