Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.569
Од наша страна ја не видов нешто драстично. Само видов дека Игор нешто се препукува со некој и дека Кристопранс го влечеше и му викаше во фаца да прекине. Другите не правеа ништо, само развлекуваа луѓе и ги држеа играчиве на Сегед.
Скубе ме плаши мене,убаво ги испцу Македа и Габер,ваљда нема да се фатат за тоа.
Другото и ја не видев нешто посебно,сите разделуваа играчи,искрено ме зачудија Вардарци со смиреноста во таква ситуација.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
936
Поени од реакции
1.139
Скубе ме плаши мене,убаво ги испцу Македа и Габер,ваљда нема да се фатат за тоа.
Другото и ја не видев нешто посебно,сите разделуваа играчи,искрено ме зачудија Вардарци со смиреноста во таква ситуација.
Скубе и со Кањелас нешто се расправаше. Ама ваљда за расправање нема да ги казнуваат.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
183
Поени од реакции
131
Криштопанс денес коа излезе од автобусот на иста висина беа да му ебам стоката џиновска. У авион 3 седишта пред него вадат за да го собере.
Требаше и него да го фрлаат во воздух исто како Парондо
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
936
Поени од реакции
1.139
Требаше и него да го фрлаат во воздух исто како Парондо
Најверојатно ако пробаа, он нив ќе ги фрлеше.

Интервју со Дисингер. Вика, има сила во раката, но му фали мобилност, за една недела ќе почне да тренира со екипата. Најверојатно ќе игра во Келн, но има шанси само во напад.

 
Член од
4 март 2017
Мислења
832
Поени од реакции
1.686
Се надевам дека среќата ќе не посака денеска и ќе ја одбегнеме Барса. И во двата меча кои ги одигравме сезонава успеаа да не победат доста лесно и убедливо.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.721
Поени од реакции
13.804
Се надевам дека среќата ќе не посака денеска и ќе ја одбегнеме Барса. И во двата меча кои ги одигравме сезонава успеаа да не победат доста лесно и убедливо.
Вардар е ова, логично е дека сме малери и Барса ќе ни се паднат... иако сакам да играме со Веспрем.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.553
Поени од реакции
65.543
Normalno e da sakame da ja izbegneme Barsa, sepak se najjaki, ama ne bi go posakal Vesperem nikako. Davis gi stabilizirase i od togas kako masinerija deluvaat. Mnogu jaka ekipa e Vesprem, jas mislam deka oni se edinstvenite sto imaat sansi protiv Barsa. Aj neka se padnat megu sebe vo polufinale pa da igrame so Vesprem finale. :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
936
Поени од реакции
1.139
Јас ги сакам Киелце. Имаат најслаба одбрана тие. Иако, само Бараса да не се падне, ја сум задоволен.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
936
Поени од реакции
1.139
Да му се невидам. Барса.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.569
Честито Барса...
Ај бе може да ги средиме секад фаворитите губат полуфинале.:D
 
На врв Bottom