Фан клуб - РК Вардар

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Do sea da igrav iks ko im gostuavavmo na kasapive pare kje si napraev :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.092
Поени од реакции
3.274
СЕХА и не е многу битна сега за сега и така Вардар си го има речиси загарантирано местото на ф-4, битно им е да го избегнат Веспрем во полуфиналето.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.092
Поени од реакции
3.274
Голема муда и да не се пласираат на СЕХА Ф4.
Имаат доволно залиха во СЕХА, треба да победат барем половина од натпреварите, но во лигата на шампионите треба да победат се живо, за да се надеваат на прво место.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.599
Поени од реакции
8.302
Ама срамота со ваква екипа
Abe jasno, ali poentata mi bese cel fokus da go stavat na LS, a Seha ligava da im bide samo lesen trening pred najvaznite natprevari. Ja imaat osvoeno dva pati, isto tolku bea vtori, taka da i ne e kojznae shto ako ne se plasiraat na Seha F4. KOja poenta da gines na teren za edna takva Liga koja ne nosi prakticno nisto, a da razikuvas povredi na igraci pred najvaznite natprevari vo sezonata? Nie i so ovoj fond na igraci mnogu tesko bi se plasirale vo Keln, ne pa ne daj boze nekoj od klucnive rakometari da se povredi.
 
L

Löwe

Гостин
Ја неможам да разберам уште како некој верува дека натпревариве со Веспрем се реални. Па 4 од 6 им се нерешено и во сите тие во последните 5 минути некој од двата тима водел со барем 3 разлика. И да, 2 од тие 4 икса, се икс во икс :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Abe jasno, ali poentata mi bese cel fokus da go stavat na LS, a Seha ligava da im bide samo lesen trening pred najvaznite natprevari. Ja imaat osvoeno dva pati, isto tolku bea vtori, taka da i ne e kojznae shto ako ne se plasiraat na Seha F4. KOja poenta da gines na teren za edna takva Liga koja ne nosi prakticno nisto, a da razikuvas povredi na igraci pred najvaznite natprevari vo sezonata? Nie i so ovoj fond na igraci mnogu tesko bi se plasirale vo Keln, ne pa ne daj boze nekoj od klucnive rakometari da se povredi.

Zvucis ko lino pred da ispadnat od seha. Ligata si nosi prestiz i treba da se borime za sekoj trofej ko sto pravi vesprem ako sakame da sme golem klub. Ako e taka sto nosi LS, pari sigurno ne... Nie imame tim za borba na site frontovi, dopolnitelno imame junior ekipa od koja mozeme da crpime igraci vo dadeni momenti.[DOUBLEPOST=1481235677][/DOUBLEPOST]
Abe jasno, ali poentata mi bese cel fokus da go stavat na LS, a Seha ligava da im bide samo lesen trening pred najvaznite natprevari. Ja imaat osvoeno dva pati, isto tolku bea vtori, taka da i ne e kojznae shto ako ne se plasiraat na Seha F4. KOja poenta da gines na teren za edna takva Liga koja ne nosi prakticno nisto, a da razikuvas povredi na igraci pred najvaznite natprevari vo sezonata? Nie i so ovoj fond na igraci mnogu tesko bi se plasirale vo Keln, ne pa ne daj boze nekoj od klucnive rakometari da se povredi.

Zvucis ko lino pred da ispadnat od seha. Ligata si nosi prestiz i treba da se borime za sekoj trofej ko sto pravi vesprem ako sakame da sme golem klub. Ako e taka sto nosi LS, pari sigurno ne... Nie imame tim za borba na site frontovi, dopolnitelno imame junior ekipa od koja mozeme da crpime igraci vo dadeni momenti.
Ја неможам да разберам уште како некој верува дека натпревариве со Веспрем се реални. Па 4 од 6 им се нерешено и во сите тие во последните 5 минути некој од двата тима водел со барем 3 разлика. И да, 2 од тие 4 икса, се икс во икс :D
Valjda zasto ne sekogo go interesiraat zagovori i kladilnici
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.867
Поени од реакции
15.821
Ја неможам да разберам уште како некој верува дека натпревариве со Веспрем се реални. Па 4 од 6 им се нерешено и во сите тие во последните 5 минути некој од двата тима водел со барем 3 разлика. И да, 2 од тие 4 икса, се икс во икс :D
и не само вардар -веспрем, има и други утакмици а такуѓере и во велукс лигата има доста нерешени..... а дали обложувалниците се глупави што даваат за Х двоцифрени коефициенти или што е работата, незнам...
 
L

Löwe

Гостин
и не само вардар -веспрем, има и други утакмици а такуѓере и во велукс лигата има доста нерешени..... а дали обложувалниците се глупави што даваат за Х двоцифрени коефициенти или што е работата, незнам...
Да да, Целје - Мешков во 7 дена 2 икса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom