Фан клуб - РК Вардар

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Колку шанси сакаа да им се укажат? Шо повеќе требаше?

Одлични прилики за најмалце нерешено и си играат курташак.

Тука сериозна екипа правеше пресврт без проблем и ја замолчуваше цела сала во Полска.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
ЗОШТО ГО ИГРААТ ДЕРЕВЕН?
ЗОШТО ГО ИГРААТ ДЕРЕВЕН?
ЗОШТО ГО ИГРААТ ДЕРЕВЕН?

Не можам да го гледам, ај што е играч од втора светска војна и невклоплив во играта на Вардар, тотално е и вон форма.

Можда беше единствената но беше и клучна грешка на Раул што го форсираше неписмениов во моментите кога Вардар почна да игра асално со постава Карачиќ - Циндриќ - Душебаев.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.599
Поени од реакции
8.302
Доста се лажеме дека имаме ростер за Ф4. Со одредени блесоци на домашен терен, и со победи над просечни екипи не можеш да се нарекуваш кандидат за Ф4. И со трулекс игра, Џамбо не врати во игра. Нерешено на 10 минути до крај, распаднат противник и пак на сцена стапува кељави Дибиров кој изиграва НБА фраер, и нормално промашени зицери на Марсениќ, и Столе стокава ( преку кур ми е више, каква икона какви бакрачи).
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.711
Поени од реакции
5.357
со Раул на клупа и со овој ростер ваљда толку е силата...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Многу се форсира играта преку пикер.
Од една страна тоа е добро, затоа што успева до моментот на егзекуција. Одлично комбинираат бековите и едното крило, секогаш останува простор за пикерот и тој има зицер позиција. Но во тој момент доаѓа проблемот, а тоа е што нема константен пикер.
Не може да промашиш толку зицери и пикерите да не се способни да ја прифатат топката, денеска 5 пати асистенциите до нив беа асални, ама Марсениќ ко да има одбивен магнет у рацете. :facepalm:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
8.333
Da be samo Dereven e kriv a dvojnata sansa Dusebaev pa Mersenic ne se racuna. Ovoj igra loso pa aj na nego cela vina. Istoto go pravite i so Milic a sega drkavte doma.
Vardar ne pati od vakvite igraci, Vardar pati od preplateni picinja sto ne se del od vrvot a uzivaat vo takvi uslovi vo Skopje.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Da be samo Dereven e kriv a dvojnata sansa Dusebaev pa Mersenic ne se racuna. Ovoj igra loso pa aj na nego cela vina. Istoto go pravite i so Milic a sega drkavte doma.
Vardar ne pati od vakvite igraci, Vardar pati od preplateni picinja sto ne se del od vrvot a uzivaat vo takvi uslovi vo Skopje.
Раул е крив за тоа што го стави во игра, Деревен за толку е способен.

Џамбо не знам кој го критикувал, он како за резервен голман си има добар учинок сезонава.

Слабата форма на првиот голман и мизерната форма на пикерите се можеби клучната причина што Вардар пак ќе се насанка кон Ф4...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
8.333
Раул е крив за тоа што го стави во игра, Деревен за толку е способен.

Џамбо не знам кој го критикувал, он како за резервен голман си има добар учинок сезонава.

Слабата форма на првиот голман и мизерната форма на пикерите се можеби клучната причина што Вардар пак ќе се насанка кон Ф4...
Ne e samo do Raul za situacijata... vo taa akcija ucestvuvaa uste 2 beka i uste 3-ca igraci na linija. Zosto nekoj drug ne prevzema odgovornost? Dereven imase 2 asistencii koi prethodea na toa doblizuvanje ama ne treba da se lazeme deka on treba da prevzeme odgovornost vo takvite situacii.

Jas Raul mozam da go razberam od aspekt ubavo raspredeluvanje na minutite i odmoreni igraci. Ama ne mozam da go razberam od aspekt sto site ovie se vo najubavi rakometni godini i ti gi menuvas na 15 minuti. Aj sto trpi igrata ama mislam deka site ovie igraci na sledna destinacija bilo koj klub i da im bide posle 15 minuti igra ke pagjaat kako kruski.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ne e samo do Raul za situacijata... vo taa akcija ucestvuvaa uste 2 beka i uste 3-ca igraci na linija. Zosto nekoj drug ne prevzema odgovornost? Dereven imase 2 asistencii koi prethodea na toa doblizuvanje ama ne treba da se lazeme deka on treba da prevzeme odgovornost vo takvite situacii.

Jas Raul mozam da go razberam od aspekt ubavo raspredeluvanje na minutite i odmoreni igraci. Ama ne mozam da go razberam od aspekt sto site ovie se vo najubavi rakometni godini i ti gi menuvas na 15 minuti. Aj sto trpi igrata ama mislam deka site ovie igraci na sledna destinacija bilo koj klub i da im bide posle 15 minuti igra ke pagjaat kako kruski.
Па учителот негов, Талант, лани освои со таква филозофија, да менува цела постава на 15 минути. :D Денеска пак го нарпави истото. И мене ми е тоа глупо, ама све почесто се применува.

Деревен воопшто не треба да биде во составот на ЛШ утакмици, на лев бек треба да менуваат Вуко и Канељас, Борозан не е ништо посебно ама е професор за Деревен и со шутот може да скине шест мрежи ако не друго.

Едини играч кој денес превзема одговорност у клучните моменти беше Циндриќ, затоа и мислам дека мораше на крај да се доигра со постава со него и Карачиќ во тим истовремено.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Првпат гледам некој да промаши олку едноподруго зицери ко Шишкарев :pos::tapp::facepalm:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Три зицери по ред промаши Шишкарев,а не поминаа повеќе од 40 секунди.:facepalm::pos::pos: Еднаш од крило,два пати сам во контра.:cuc:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
После трите утнати зицери, јас на сред меч би му го раскинал договорот. :facepalm::mad:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Марсениќ изигра три добри текми и сеа пак не може да прифати топка. :ban:

Циндриќ, Душебаев, Милиќ и Абутовиќ (дур беше здрав), до некаде и Игор, Борозан и Чупич се единствените кои ја изиграа цела полусезона на ниво. :toe:

Другиве многу лабилно :jajce:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Шишкарев,типична руска школа.
Од мртов агол ќе закуца,а од контра ќе се изглупира,кога трча и оди кон гол бетер од успорена снимка е,,додека се крева на скок, па одбира како да заврши дремка ќе те фати.:giggle:
П.С.
Кои Касапи се овие Шуч и Сулиќ.:sakasuste:Лудаци:shok2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom