Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.745
Поени од реакции
8.767
Карма е заебана стввар! Каде е сеа тој копукот од вчера што имаше искоментирано дека ние сме биле ептен гревчиња што сме изгубиле од Алкалоид, и не сме избориле финале со големиот битолски титан :D.Ние вчера господски си го признавме поразот, гледам на нивна страна веќе прв коментар-Им ја дадоја на Алкалоид:ROFLMAO:. Им објаснуваш дека не треба курчење дека се просек тим, далеку од нешто спектаккуларно, ама не бе, џабе е:)). Какви најави само видовме овде изминативе денови,коа пуштив пренос мислев ќе грми салана, ама на овие изгледа омилени им се само гостувањата во Охрид.Тажно.Да се играше последната во Автокоманда ќе беше интересно, вака пак ќе освојат на наша грешка.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.146
Поени од реакции
5.991
Има интересни играчи Кирчолоид и пак ќе кажам, Кирца врши добра работа таму.
Се согласувам. Многумина кога ја коментираат работата на Кире како тренер, тргнуваат од гледиштето дека како човек не е океј.
Меѓутоа, неговата тренерска работа е едно, а неговите човечки квалитети се нешто сосема друго.
Кога станува збор за тренерска работа врши и тоа како одлична работа! Максимално го користи ростерот, буквално сите играчи под негова палка имаат напредок во играта (некој повеќе, некој помалку) и сум сигурен дека доколку друг тим со друг тренер го имаше на располагање истиов ростер, немаше да ги има истите резултати.

Можеби нема да можеме да донесеме играчи од Алкалоид во ваква поставеност на стварите, меѓутоа она што можеме и мораме да го правиме како клуб е да ги држиме очите отворени! Можеби немаме база како една Хрватска, Словенија или пак Србија, меѓутоа потенцијали имаме. Само мора истите да се забележат, да им се даде шанса и со нив да се работи. Нешто што како клуб во последниве 10-тина години многу тешко го сфаќаме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.664
Поени од реакции
70.804
Се согласувам. Многумина кога ја коментираат работата на Кире како тренер, тргнуваат од гледиштето дека како човек не е океј.
Меѓутоа, неговата тренерска работа е едно, а неговите човечки квалитети се нешто сосема друго.
Кога станува збор за тренерска работа врши и тоа како одлична работа! Максимално го користи ростерот, буквално сите играчи под негова палка имаат напредок во играта (некој повеќе, некој помалку) и сум сигурен дека доколку друг тим со друг тренер го имаше на располагање истиов ростер, немаше да ги има истите резултати.

Можеби нема да можеме да донесеме играчи од Алкалоид во ваква поставеност на стварите, меѓутоа она што можеме и мораме да го правиме како клуб е да ги држиме очите отворени! Можеби немаме база како една Хрватска, Словенија или пак Србија, меѓутоа потенцијали имаме. Само мора истите да се забележат, да им се даде шанса и со нив да се работи. Нешто што како клуб во последниве 10-тина години многу тешко го сфаќаме.
Види, со форсирање македонски играчи, интернационално не можеш да очекуваш никаков успех. Едноставно немаме ние играчи за да направивме цела постава што ќе се носи во Европа.
Ние како клуб кој би имале евентуален нов спонзор и повисоки амбиции, нема шанси да тераме ваква стратегија ко Алкалоид. Таков проект се врти во случајов само поради специфичноста на тренерот, едноставно сакаат младите да работат со Кире, го гледаат клубот како шанса за трансфери и загарантирано место во репрезентација. Нема шанси друга екипа да се докопа до поголемите таленти. И тие во Пелистер што го донесоа порано, ко ќе стагнираат како што стагнираат, сами ќе бараат во Алкалоид да одат. Ние ќе може само постари и поискусни играчи да носиме. Толку ни се опциите. Едино некое крило за ротација ако извадиме, да се форсираше Стојановски на пример.
Се знае дека екипите со амбиции купуваат само готови продукти. Да имавме пара главен таргет требаше да бидат Митеви кои сигурно некогаш ќе играат во странство, Галец кој ќе биде страшен голман и некој од пикерите, кои може нема да бидат ранг на Столе, ама исто така може да направат добра кариера. Ама, не верувам некогаш са привлечеме некој од нив.

П.с. во форум кру се шушка дека ривалите од Битола му ветувале брда и долини на Јасухира, ништо чудно да заврши кај нив :D
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.961
Поени од реакции
3.545
Како се залетани Алкалоид, ништо чудно и еден разлика да тепаат во Битола. :icon_lol:

Па Вардар би можел да проба да го земе Мирче Калајџиевски на пример (или Шулевски исто... овој во Тиквеш игра?). А како би легнал Павле Атанасијевиќ, со оглед на тоа дека не добива никаква минутажа (што е греота, затоа што има талент за ракомет).
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.146
Поени од реакции
5.991
Види, со форсирање македонски играчи, интернационално не можеш да очекуваш никаков успех. Едноставно немаме ние играчи за да направивме цела постава што ќе се носи во Европа.
Ние како клуб кој би имале евентуален нов спонзор и повисоки амбиции, нема шанси да тераме ваква стратегија ко Алкалоид. Таков проект се врти во случајов само поради специфичноста на тренерот, едноставно сакаат младите да работат со Кире, го гледаат клубот како шанса за трансфери и загарантирано место во репрезентација. Нема шанси друга екипа да се докопа до поголемите таленти. И тие во Пелистер што го донесоа порано, ко ќе стагнираат како што стагнираат, сами ќе бараат во Алкалоид да одат. Ние ќе може само постари и поискусни играчи да носиме. Толку ни се опциите. Едино некое крило за ротација ако извадиме, да се форсираше Стојановски на пример.
Се знае дека екипите со амбиции купуваат само готови продукти. Да имавме пара главен таргет требаше да бидат Митеви кои сигурно некогаш ќе играат во странство, Галец кој ќе биде страшен голман и некој од пикерите, кои може нема да бидат ранг на Столе, ама исто така може да направат добра кариера. Ама, не верувам некогаш са привлечеме некој од нив.

П.с. во форум кру се шушка дека ривалите од Битола му ветувале брда и долини на Јасухира, ништо чудно да заврши кај нив :D
Се согласувам. И јас не мислам дека со форсирање стриктно домашни играчи можеш да имаш интернационален успех. Па еден Загреб сезонава имаше 10 странци во својот ростер. Со оглед на тоа што речиси сигурно нема клубот да има буџет од 5-6 милиони евра по сезона во нареднава декада па да купува што сака, мора да се работи многу подобро на тој сегмент.
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2021
Мислења
703
Поени од реакции
2.676
Види, со форсирање македонски играчи, интернационално не можеш да очекуваш никаков успех. Едноставно немаме ние играчи за да направивме цела постава што ќе се носи во Европа.
Ние како клуб кој би имале евентуален нов спонзор и повисоки амбиции, нема шанси да тераме ваква стратегија ко Алкалоид. Таков проект се врти во случајов само поради специфичноста на тренерот, едноставно сакаат младите да работат со Кире, го гледаат клубот како шанса за трансфери и загарантирано место во репрезентација. Нема шанси друга екипа да се докопа до поголемите таленти. И тие во Пелистер што го донесоа порано, ко ќе стагнираат како што стагнираат, сами ќе бараат во Алкалоид да одат. Ние ќе може само постари и поискусни играчи да носиме. Толку ни се опциите. Едино некое крило за ротација ако извадиме, да се форсираше Стојановски на пример.
Се знае дека екипите со амбиции купуваат само готови продукти. Да имавме пара главен таргет требаше да бидат Митеви кои сигурно некогаш ќе играат во странство, Галец кој ќе биде страшен голман и некој од пикерите, кои може нема да бидат ранг на Столе, ама исто така може да направат добра кариера. Ама, не верувам некогаш са привлечеме некој од нив.

П.с. во форум кру се шушка дека ривалите од Битола му ветувале брда и долини на Јасухира, ништо чудно да заврши кај нив :D
Му нуделе две-три плати повеќе од сегашната за да оди кај нив, нема шанси да оди кај нив, сакал да игра во појака лига и во лига шампиони.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
269
Поени од реакции
617
Не верувам дека ќе си го погази реномето за да се прешалта кај нив, ама кој знае таков играч го бараат многу по атрактивни екипи
Ќе биде штета во секој случај ако си замине...
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
703
Поени од реакции
2.676
Што значи дека и на таа позиција ќе треба да бараме решение. Штета, феноменален играч...
Уште не се знае ништо, најверојатно ќе остане уште оваа сезона. А и да си оди има замена договорено.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
703
Поени од реакции
2.676
@Комити Лисиче ти си поупатен дали ќе имаме конкурентен тим наредна сезона за ЛЕ и лига?
Не знам до толку другар, од тоа што знам Кашпарек е договорен, при крај е и Шего на местото од Томовски, Јасихура најверојатно ќе остане уште сезонава( сеуште не е сигурно) има голема заинтересираност за него, ама ако се случи да замине има замена за него. Ќе има уште некое засилување ама не се знае уште ништо.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.745
Поени од реакции
8.767
Abe dadena bila :D! I ja isto baš se čudev, kaj može titanot bitolski da go jade od Kirčolurg. Dobro, sea ima logika se.

Screenshot_20240519_232818_edit_210793427577870.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom