Фан клуб: Пелистер!

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
:D
@Near
Ако мислиш дека вистина имате покомплетен тим од нас, тогаш не гледај поќе кошарка гледај АТП турнири тенис :pos: :pos: Со кој покомплетен ? Со мртвиот Соколов, дедото Мијатовиќ и трупот Караколев ? :D
Единствено од цела екипа ви вреди Рикиќ центарот само, доста солиден играч, нема збор, со него играта ви е многу сменета, тешко кој играч би се справил на 5ка со него, друго и Јане кој се виде дека има рака ако му тргни како вчера, знај да влези во серија, тој новиот Дубински не ви го знам, го немам гледано.
Ако мислиш вистина пак ќе речам дека имате покомплетен тим од нас, тогаш се гледаме на третата и четврта утакмица во плеј офот - нормално доколку се пласирате, има сеуште утакмици :D
Друго знам дека не заврши кладионичарски со победа Еуроникел, ама поентата ми беше друга, дека вчера беше даена цела лига да се игра од Мак баскетот, што до сега никогаш не било, давале по една до две утакмици, ама цела лига никогаш не било, а штом се дава јасно е... и квотата за нерешено и двојка беше приближно иста, а во Моцарт мислам имаш дополнителен тип каде важат и евентуални продолженија, само не сум сигурен дали беше кај нив или во друга.....
За Кесар, очигледно не си запознаен дека до вчера имавме 6 играчи само во тимот, земен е Арсовски сега кој е повреден и сакал, неќел Кесар мора да игра сам на центар, немаме замена за таа позиција, не дека сака Кесар или Мац да игра таму 55 минути....
За позиција 3 исто кај Малешевиќ, Николиќ пред 4-5 дена пристигна во екипата, најтенки позиции ни се 3 и 5, затоа имаше и слаба минутажа Николиќ.
Дилемата пак беше кај Вилијамс шо изигра толку малку 9 минути само, се надевам дека е ок и нема никаква повреда, а последните утакмици ги играше доста добро.....

За ланската сезона кога зборав, исто кога тепавте во Битола после продолженија, тогаш имавте поквалитетен тим од нас, џабе збораш, тој Пелистер со овој Пелистер се две различни страни, тогаш едноставно бевме само домашна екипа и горе долу сите екипи имаа проблеми во Битола....
За првиот меч со Гостивар во Битола, очигледно збораш од памет, а кажваш со какво криминално судење победи Гостивар, каде одма после мечот со писмо реагираше управата за лошото судење, а еден од судиите ако не се лажам беше суспендиран на неколку утакмици, ама и покрај таквото судење дадовме силен отпор и минимално на продолженија тепа Гостивар, се виде на втората утакмица со пореално судење како е :D
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.916
Поени од реакции
1.175
Иначе, јас ТВРДАМ дека имаме покомплетен тим од вас
Биди и ти реален сега, со Јане Петровски, Мијатович кој не се замара за кошарка веќе и Русот на почеток на сезона бевте таман да влезите Плеј Оф и со Куманово да се борите за последните 2 места. И јас иначе се согласувам дека нема местење оваа сезона освен утакмицата ваша кога гостувавте во Гостивар и Мијатович и Русот изиграа да губите, знам дека сега ќе речиш не е така ама коефициентот за Гостивар беше 7-8 и во живо беа 7500€ уплатени на сите хендикепи од +13.5 до -1.5.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Шо е ова бе со овие "засилувања" сме по слаби од порано најмногу ми е жал за Кесар го отепаа чоекот сите утакмици со сите минути
Шо напрајвме цела сезона први на крај ТФТ можи да ни го земи приматот со ваков шут
P. S. Како е правилото за плејофот се рачунаат само меѓусебните или сите бодови?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.017
Поени од реакции
3.043
Извинете овакој хехехе.

Ај и онака не ви се битни пласиранибсте у плеј оф мање више

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Извинете овакој хехехе.

Ај и онака не ви се битни пласиранибсте у плеј оф мање више

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
За македонски притиснете 1. :D (мала шала)
Честото победа, заслужена, добра екипа имате, мислев тешко до плеј оф, ама склопивте добар тим, особено со доаѓањето на Ливингстон, играчиште, еден од подобрите играчи кои заиграле тука, Џекич ви е добар, ќе биди опасна борба за останатите места во плеј оф, засега сигурен е само Пелистер !
За нашите играчи немам коментар, ептен слабо почнавме да играме, многу брзо влегоја со мислите во плеј офот без да си ги доиграат останатите утакмици, многу лошо не служи шутот то е проблем, шо за разлика од пред некој месец тоа не било проблем, се надевам дека е до замор работата, имаме најмногу изиграни утакмици од цела лига, нека се доиграат овие кола, па за во плеј оф, нека нагазат повторно....
Американците почнаја ептен слабо да ми играат, највероватно не се трошат....
Како и да е, ќе има борба и во плеј офот !
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.017
Поени од реакции
3.043
За македонски притиснете 1. :D (мала шала)
Честото победа, заслужена, добра екипа имате, мислев тешко до плеј оф, ама склопивте добар тим, особено со доаѓањето на Ливингстон, играчиште, еден од подобрите играчи кои заиграле тука, Џекич ви е добар, ќе биди опасна борба за останатите места во плеј оф, засега сигурен е само Пелистер !
За нашите играчи немам коментар, ептен слабо почнавме да играме, многу брзо влегоја со мислите во плеј офот без да си ги доиграат останатите утакмици, многу лошо не служи шутот то е проблем, шо за разлика од пред некој месец тоа не било проблем, се надевам дека е до замор работата, имаме најмногу изиграни утакмици од цела лига, нека се доиграат овие кола, па за во плеј оф, нека нагазат повторно....
Американците почнаја ептен слабо да ми играат, највероватно не се трошат....
Како и да е, ќе има борба и во плеј офот !
Бане Џекиќ на крај ќе излезе легенда на клубот, нешто што го сметавме Луковиќ дека ќе бидне се дури не се пресели во МЗТ. Проба нешто на страна ама си се врати пак назад, кога ќе ми текне како го угаси Работнички за последното финале со МЗТ што го игравме со шут од полу-дистанца во последна секунда.

Краток ростер имате доста, ако влезат у плеј оф и МЗТ и Работнички ќе ви прават големи проблеми ради ширината само. Денес влеговте у проблеми со лични грешки и бидна фрка не можевте да играте цврста одбрана зашто имавте 3 или 4ца со по 4 лични на 5 мин до крај.

Ливингстон искрено мене ми е 50-50, има бројки ама нема некако присуство на терен. Да осетиш дека прави огромна разлика, не знам како му успеава ама дури има придонес за тимот, не е фрка.

Ми изледа баш интересна лигава оваа година само нека ги нема Работнички и МЗТ во ПО за да бидне free for all без туркање од судии и слични глупости
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.916
Поени од реакции
1.175
Капланович лани во Еуро Никел што играше ќе потпиши изгледа за Пелистер. Веќе тренирал со тимот
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
705
Поени од реакции
663
Капланович лани во Еуро Никел што играше ќе потпиши изгледа за Пелистер. Веќе тренирал со тимот
Dobar igrac e samo da ne pocni da igra sam za sebe za statistika go imam gledano mn pati cesto znaj da solira bezpotrebno. So negovo potpisuvanje eden od Amerikancite ke ispadni od rotacija
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Kaplanovic ke se trapma vo play off za toa e zemen a denes zabava site si po igraa(zabivaa) i so vtorata postava gi izgazivme labavo pocnaa nasite ama posle bese majtapi


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
555
Поени од реакции
232
Bikola Siladzi od Kozuv e zemen za vk plej off, so nas 27 poeni dade, dobar centar solidna zamena za Kesar
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Одличен играч !
Баш пред некој ден реков, како не успеат да го земат Силаџи од Кожув, ама како кога веќе имаме 4 странци и мислите ми се свртија на македонец, Кожув, веке е аут од плеј офот и со најмали шанси за да влези.
Секоја чест за управата, сега можи да се речи дека, одличен ни е тимот !
Само ќе мора еден од американците да биди на трибини, зошто 4 странци смеј во екипата да се пријавени, а Силаџи е веќе петтиот, претпоставувам дека ќе е Вилијамс, ама ќе ги ротира можда со Калахан во зависност од утакмиците, зошто Кесар, Силаџи и Малешевиќ со сигурност стално би биле земани....
Топ екипа имаме....

Друга позитивна работа денес е шо, во КФМ избран за нов комесар за натпреварување е екс судијата Александар Милојевиќ. Тргнат е вампиро Сречко Хорват, аматери судии шо ни пушташе на утакмиците на КК Пелистер, на една од снимките кога поднесе жалба Пелистер против Гостивар дома, ја призна вината и го суспендира едниот од судиите, се надевам правилен избор ќе прави Милојевиќ во иднина....
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.916
Поени од реакции
1.175
Го барале и Фока ама не го пуштиле Работнички, можно е и Караџовски да дојди.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886

Odlicno samo ne znam so ke prat kaj ke go pustat ovaj so go zedoja(ako go zedoja) Kaplanovic sigurno nekoja tampa so Kozuf za Siladzi no ne me iznenaduva da zemat uste igraci koga veke bea spremni i vo krajna faza na pregovori so amerikanecot reprezentativecot bivs (mu go zaboajv imeto) znaci imaat uste pari za trosenje
Neka zemat sega uste eden nas i dosta e e neka mu ja dumaat skopjanistata

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom