Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
тиња сеа за сеа...
Само Кастилехо ако освежи да влезе или некое пеналче

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.851
Ova bese za istraga za mestenje. Nakaj mart koga ke se brojat bodovite , po ovie vakvive ke se place najvekje
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Kako go promasi ona Cutrone ne mi se veruva..obicno gi dava ovie.

Hakan i Suso epten spabo..Abate, Baka i Gigio dobri
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Leonardo samo sto potvrdi deka Ibra ostanuva vo Galaxy, navodno kupot ne bil doigran heheheh.

Ocaj od igra, Gatuzo e pregolema picka i ne saka ni na domasen teren da potegne inicijativa i da zeme 3 boda, ne znam za koj kur go zagreva Konti i ne go pusta barem 10 minuti.

Higuain i Calhanoglu ocaj.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како што тргнало поголеми се шансите Бакајоко да го откупат, отколку Игуаин. :D

Кутроне ја имаше шансата и не ја искористи.
Торино физички се поспремни, добра одбрана и среден ред, а нападот просечен.
Сусо предвидлив и изигра полош натпревар од Хакан кој е спор за крило. Не знам овој Кастиљехо што треба да направи за да биде стратер неколку натпревари, а не да влегува од клупа и да игра само во ЛЕ.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
a sto sakate od gattuso? da vleze i on da igra?
da se jsvi na ronaldinho i da naprai magija na teren?

lmavme barem 5 odlichni 3v2 kontri, ovie nasive sakati ili premnogu soliraat ili tupat.
ovoj rezultat ide na plekjite na idiotizmot na nasite igraci. soliranje ko moroni, neznaat topka da svrzat pred gol.

kessie i bakayoko se odlicni. dve kola po red najdobri poedinci kaj nas.
Morase da se iskoristi kiksot na rivalite... ama toa e.
Suso so rejting 8.6 kaj e zadnive kola?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можеше порано да направи измени, а тој искористи само една. Ограничен тренер без план Б, задоволен со бод против вакви екипи и тренер без амбиции.
Сусо мораше да биде заменет и наместо него Кастиљехо, а Лаксалт наместо Хакан. Уште од старт се виде дека ќе имаат лош натпревар и треба побрзи играчи.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
На крај испадна дека Севиља платиле 4 мил за позајмицата на Силва, плус треба да платат уште 39.

Барале да ја исплатат сумата на 3 рати, но изгледа нашиве ги одбиле, па сега не е сигурно многу дека ќе го одкупат.

Како и да е малиот имаше добра сезона, и да не сакаат да го задржат нашиве ќе може да го продадат за 35-40 милиона лесно.

Кваљарела ново име за привремено решение за нападот за во Јануар, позајмица до крај на сезона со право на одкуп. Самп сакале повише простор да им се даде на Дефрел и тој пољакот како се викаше, и биле спремни да седнат на маса.

Не ми е по мерак многу играчов, али као трета опција позади Кутроне и Игуаин, може да заврши работа, али само ако планираат некој помлад на лето да земат
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872

Овој Ремо ептен потценет играч, а Вилијан е скап, веќе 27 години а и
Андре Силва не е константен и тој проблем му е уште од Порто, ќе даде 3 гола после ќе го нема неколку натпревари. И на 5 рати само нека го купат за таа сума.

Коуаме и Муса Бароу се интересни млади напаѓачи кои треба да се обидат да ги земат. Првиот е пореално во јануари посебно кога Џенова кога се во тешка криза и сменија тренери, а вториот е поскап, повеќе клубови го следат и Аталанта се научи колку треба да ги продава младите таленти.
Иначе не ми се верува дека Сампдорија ќе се откаже од Кваљареала на сред сезона им ветува многу голови, освен ако тој самиот не изрази желба да дојде кај нас. Играч кој игра во тим каде тренерот го вади максимумот од напаѓачите. Со него ќе треба да дојде и Џампаоло. :LOL:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Може сам барал, старичок е више, задња шанса ќе му е ова да заигра за голем клуб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom