Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ромањоли ќе се врати порано од она што се предвидуваше и тоа наредно коло против Болоња ќе биде повикан исто и Мусачио.
Абот заврши голема работа како CB и не се осети отсуството на првотимците. :D
Така да во јануари нема да дојде нов играч.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.745
Абот заврши голема работа како CB и не се осети отсуството на првотимците. :D


Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Ја овие неколку утакмици видов од него многу Нестоидни потези и стартови и се изненадив стварно. Нејќев да го пофалам за да не го урочам , ама стварно на моменти ми изгледаше дека човекон може да е роден штопер со цела промашена кариера како полу-успешен десен бек.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Почна како крило, па десен бек, а сега е централен. Може и до голман ќе дојде. :icon_lol:
Изненадувачки е, ама изминатите неколку натпревари е пример како треба да изгледа добар CB. Брз е, ја чита играта и ќе му одговара оваа позиција каде ќе нема потреба од тие неговите центаршутеви.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Кој курац му е на гатузо со тимов бе, пушти деца да играат, или сака и тие што останаа да се испоповредат.

Ај сиктер и лига европа и све, пушти деца изгуби од Олимпијакос и терај у лига да се избори ЛШ
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Хaкaн пaк левo крилo,пушти гo Лaхaлт мaлку Хaкaн е тaпa веќе пoдoлгo време.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Каков пенал им дадоа на овие.
Не ни заслужуваат да трошат сили за вакви смешни натпревари, ама уште повеќе да испаднат со ваков гол.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Уште не ми се веруе дека го извади Кутроне за Лаксалт на негатива од 2-1 :pos::pos:
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Каков срам мајко мила.
Не успеаја да минат група со Бетис, Олимпијакос и Дуделанж.
Гатузо од почит спрема клубот мора да си даде оставка или Леонардо и Малдини нека му ја удрат клоцата веднаш.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
48
не гледај џабе :D
Е баш ме интересира дали ја шитнаа или стварно изгубија од грциве.
И пак не би го отпуштал Гатузо, Лига Европа е ова ајде не зезајте. Не ми е нешто криво.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Паника во одбрана и нападот веќе неколку натпревари не е спремен. Онаа 4-4-2 еден натпревар ќе функционира со Игуаин и Кутроне следни 5 како прв пат да се заедно.
Двајца некреативни напаѓачи со кои се намалува бројот на играчи во среден ред.

И од управата се жалат за судењето и барем ќе се спасат од понатамошни смешни судиски одлуки кои поминуваат само во ЛЕ.
Ќе видиме како ќе го искористат ова рано испаѓање и нема на што да се жалат ако не успеат да фатат топ 4, сите конкуренти во Серија А играат и преку недела и плус купот во Италија. И од таму нашите треба да отпаднат.


Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom