Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
За со Тотенхем се враќа Абате и Алегри изјави дека има можност Силва да игра во средината во друштво со Гатузо и Фламини/Меркел а централни дефанзивци логично би биле Неста--Јепес.
Друже,вчера кога јас го објавив ова ме праесе будала,добро си знеа Алегри дека треба да се игра со два деструктивци..а Фламчо не му е сигурен доста топки губи во одбрана а во напад е стерилен.....така да Силва после Ибра е најдоброто нешто што го имаме,и како што кажав со зверскиот Јепес во одбрана и Неста ,Силва Гатузо и Сидорф/Боатенг/Меркел ке играат во средина кој покрај ( Г и С) ке нема многу дефанзивна задача и ке се осврне на креаторство. Тоа е тоа подршка за Алегри за потегот.....

--- надополнето ---

GokiMilanelo напиша:
Друже,вчера кога јас го објавив ова ме праесе будала,добро си знеа Алегри дека треба да се игра со два деструктивци..а Фламчо не му е сигурен доста топки губи во одбрана а во напад е стерилен.....така да Силва после Ибра е најдоброто нешто што го имаме,и како што кажав со зверскиот Јепес во одбрана и Неста ,Силва Гатузо и Сидорф/Боатенг/Меркел ке играат во средина кој покрај ( Г и С) ке нема многу дефанзивна задача и ке се осврне на креаторство. Тоа е тоа подршка за Алегри за потегот.....
Добра вест Фиорентина го тепа Палермо на гости со 2-4...збеснаа Џиља,Монтоливо и компанија.....сега имаат страшен мотив да го изделкаат шинтер во среда бар ке ни ја напраат таа услуга...
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Момци ќе се прај ли некаков собир за утакмицава против Тотенхем ?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Колку голови има постигнато Робињо до сега? 9? Или ак мојт некој нек ми дајт линк да ѕирнам кој колку гола имат даено, барав по гугл ама не најдов.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Епа нека е честита победата Јувентус -Шинтер 1-0 за Милан......ето звер пардон бушман...
Пордавам ѕиви волнени за шинтераши 70% попуст.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Леле маслинката тоа што го промаши на крај... алал нека му е! (=

- ете Матри... некако да ни се захвали... ипак од школа наша е :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Леле маслинката тоа што го промаши на крај... алал нека му е! (=

- ете Матри... некако да ни се захвали... ипак од школа наша е :)

Не кради фразе :pos:

Иначе добро ни дојде победава на Јуве, малце да олабаем од онја метреологот ретардиран, а и за Скаутчето ми се напрај мерак, јади го пиздо циганска !

Тотнем и дефинитивно без Бејл. Пејо за кого ќе навијаш ?? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom