Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
На тешки дроги се овие наполетанкиве,појше од нив се плашам него од комшикиве,поготово утре ако кикснат комшикиве.... овај кавани мислам дека ја стигна дваесетката...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ко Барса сме, два гола даваме до 20 та минута. :tv: :)

Си гледам и си мислам уф како ќе го плеснеме Тотенхем со расположени за игра Ван Бомел и Касано и на крај кога се сетив дека не може да играат си го скршив филмот. :) Нафрлував поглед на моменти на утакмицата против Сандерленд и не се нешто посебно, да ја играме нашата игра со расположен Ибра пред се и победата нема кај да бега.

Робињо денес знаеше каде треба да е во вистинско време на вистинско место, подобро што се случи тоа отколку сам да си гради позиција и да финишира. :) Антонини изигра солидно и во вторник ЌЕ МУ ЕБЕ МАТЕР НА ЛЕНОН ( мора малку подршка за Лука наш, можеби ќе не изненади :icon_lol:). Од авион се гледа дека Сидорф не е истиот човек во второ полувреме, јас сум да му се пружи шанса на Меркел заедно со Фламини и Гатузо и тројката напред. Наши се бе нема кај да бегаат. А што ќе се бориме крваво со Наполи до крај, тоа да.





 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
:pos2:
ТИЦИАНО КРУДЕЛИ ДРАГИ ГЛЕДАЧИ ! ! !

Се кладам дека нашиов Тицијано кога ја ебе жена му не доживеал таков осечај како на утакмиците со Милан .....
Иначе ако добро ја гледавте утакмицата видовте дека Ибра село време беше удвоен а на моменти и утроен,како вечер така и со Лацио и со Џенова... во ваквиве ситуации во елемент треба да влезат Касано,Робињо,Пато и Сидорф
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Одличен натпревар. Мило ми е за Сидорф. Колку и да не е во форма најомилен играч ми е од сите. Денес имамве и игра и резултат и време за релаксација. Оваа формациска поставеност е добитната. Вака треба на секој натпревар да се почнува со 4-3-1-2 па од кога ќе ги отвориме можеш да менуваш на 4-3-3 и да ги чекаш на контри. Се гледа нервоза кај Ибра одамна нема гол дадено ќе им се испука на Тотенхем. Вторник горе доле истиот состав би требало да излезе со Фламини и Робињо како стартери место Бомел и Касано. Играње на Сидорф поназад во средината никако. Ќе биде нешто од Меркел само да му се дава шанса редовно кога ќе немаме повредени а иначе денес имаше и епик фејл момент кога промаши цел фудбал а и со Ибра малку се закачи. Очекувам 3 сигурни победи во наредните 3 натпревари со што ќе обезбедиме малку посигурна предност на врвот и пласман во 1/4 финалето ЛШ. A и за малку ќе заборавев пу пу пу да не го урочам ама Антонини денеска не беше лош.

ПС. Некој скорот на добиени/изгубени натпревари да го најде со Бонера во/надвор од составот
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Овој Бонера стварно да не е проколнат? :) Чим не игра тепаме 3+ :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Овој Наполи од наредно коло ќе почне па паѓа а? :icon_lol:
секое коло станува наредно но никако да се случи играат одлично штом тепаа кај Рома во гости..дома се јаки можат да го тепаат секој (освен нас :))ќе видиме до крај како ќе биде очекувам да бидат вака горе на табелата ако играат вака.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Me мрзеше ама најдов. Има 16 настапи сезонава во Сериа А. Скорот на Милан во тие 16 настапи е 7-6-3. Скорот на Милан во Сериа А е 15-7-3. Значи без него сме играле 8-1-0 или со други зборови кога Бонера не играл Милан не губел. Она едно нерешено без него е со Лацио на гости.

ПС. Има и 3 настапи во ЛШ. Скорот е 1-0-2 :icon_lol:

Ме интересираше па и ова го проверив. Со Неста и Силва заедно Милан нема пораз сезонава во Сериа А. Со Чезена не играл Неста а Силва ги пропуштил Јуве и Рома. Да ми ги поживи Господ и да ми ги спречи од повреди до крај на сезона
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
За со Тотенхем се враќа Абате и Алегри изјави дека има можност Силва да игра во средината во друштво со Гатузо и Фламини/Меркел а централни дефанзивци логично би биле Неста--Јепес.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
За со Тотенхем се враќа Абате и Алегри изјави дека има можност Силва да игра во средината во друштво со Гатузо и Фламини/Меркел а централни дефанзивци логично би биле Неста--Јепес.
Ако го напраи ова јас се откажуем од одма од Алегри ....

Вака Сидорф не ме изненадил па мислам последен пат беше кога го постигна голот против МанЈу :pipi:.
 

KESKOO

Форум зависник
Член од
13 март 2010
Мислења
178
Поени од реакции
3
може ли една слика да ставите од бакнежите на антонио-фантантонио :)
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Ако го напраи ова јас се откажуем од одма од Алегри ....

Вака Сидорф не ме изненадил па мислам последен пат беше кога го постигна голот против МанЈу :pipi:.
Абе нема да е лошо и вака. Ќе покрива заедно со Неста и Јепес назад. Пред него Гатузо и Фламини/Меркел а напред Сидорф нека си игра порелаксирано без многу обврски во одбраната
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
може ли една слика да ставите од бакнежите на антонио-фантантонио :)







С: Полека бе..:icon_conf
К: Ај бе ќе даам и ја после гол...:wink:



С: Да му се качам сега и ја?
К: Ајде бе што чека?



С: Абе ај за вечер да остаиме :icon_lol:
К: Се зезав бе стрејт сум :baeh:



С: Абе зашо ме прееба така?
К: Па сеа....:D







 

Kajgana Shop

На врв Bottom