Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Where is the alarm button ?

AC Milan coach Massimiliano Allegri warned that his side "cannot afford to make any mistakes" in the forthcoming campaign. (y)

Ако Анчелоти го убиваше фудбалот со неговата фудбалска филозофија во Милан, ондак господинот Алегри незнам како ќе го протолкуваат фудбалските критичари.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.476
Поени од реакции
42.854
Монтоливо по Босмановото правило може уште у Јануар да си замине без пари !
Грешка си, со него тогаш може лично да се преговара без дозвола од Фиорентина и он ако прифати, за 0 евра ќе дојде но тогаш кога ќе му заврши договорот, значи летото што следи.
А од Фиорентина во Јануари може да си замине само доколку им се исплати бараната сума, 2 можни варијанти за него и Фиорентина се, или сега да го продадат за мали пари ( значително помала сума од онаа реалната за него ) или летото да си оди како слободен играч, нивно е што ќе одлучат, или па, постои и опцијата да го продолжи договорот само за тоа во моментов најмали се шансите.

п.с. Ништо чудно, ако пристигне и добра понуда од страна, да се решат таму да го продадат, нив всушност и целта им е да го дадат надвор од Италија ама прашање е он тоа колку ќе го сака, Арсенал не верувам дека се екипа во која би сакал да игра ( они едно време се интересираа за него ) али ако се избаци некој голем клуб, или Сити, можно е и таму да замине.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не се нервирај кога губи Милан... само им попуштаме на другите да се порадуваат.

Има дана за мегдана, Јувентус е прв, Милан е на -6 бодови... поарно сега да му се удри шамар на Алегри да се освести, отколку на крајот на сезоната да ни ја земат титулата пред нос.

п.с. ги чекаме на Сан Сиро напролет да се реваншираме.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ало падобранци, ај одјебите !!
--- надополнето: Oct 3, 2011 1:43 AM ---

Ја на табелата глеам како 1 бод плус, стварно мислите дека овој тим на Јуве може да биде шампион ??

Јеа рајт, не беше Јуве јак колку мие бевмо лоши и игравмо као женичиња, благодарение на господин фризура на клупа !!
Еве наредно коло ќе им го бапне Пелисие гнидата ка по обичај !!

Нејсе, ја уште Интер го глеам као најголем конкурент, па сељаците па на Тоти екипата, па тек после Јуве !!

А кој би дошле у Јануар Гансо и Монтоливо по некоја случајност, конкуренцијата би ја сведол на Барса и Челзи :D
--- надополнето: Oct 3, 2011 1:44 AM ---

Монтоливо по Босмановото правило може уште у Јануар да си замине без пари !

:icon_lol:
Ептен амбициозно и реално гледаш другар :pos:
--- надополнето: Oct 3, 2011 7:44 AM ---
Не се нервирај кога губи Милан... само им попуштаме на другите да се порадуваат.

Има дана за мегдана, Јувентус е прв, Милан е на -6 бодови... поарно сега да му се удри шамар на Алегри да се освести, отколку на крајот на сезоната да ни ја земат титулата пред нос.

п.с. ги чекаме на Сан Сиро напролет да се реваншираме.
Многу попуштивте синоќа не требаше толку :pos:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Реално, и 1 - 0 ви беше доста. Ама ај, Абијати вика нека се порадват :) нека прат ќеф.
Пореален фан на милан не сум видел:pos: 1-0 ни било многу :pos: Абе каков дрес имаше Буфон видовте? :pos: Дај не се заебавај... :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Добро ајде дома не замарај веќе во фан клубот не си интересен сте тепале еднаш и се испосравте седите во фан клубов 24/7 чекај титулата е далеку.

Преслаба игра незнам зошто како прво Алегри не го играше Таиво го стави Бонера да игра со Замброта бекови требаше Таиво и Замброта како може Бонера дебаклот да игра.
Срединава катастрофа мора да играме со некој техничар премногу деструктивци а ги немаше ни Пато и Робињо кој да примат топка и да повлечат тоа го немаше вчера.Мислам дека требаше Алегри да проба со Аквилани техничар да даде некоја топка и да го извадеше Боатенг се гледаше дека ќе фане црвен он Ночерино го извади го става Амброзини :confused:
Слаба игра во нападот немавме никаква игра Касано ќе направеше некој дриблинг но не биватреба да се пуцне.Се на се заслужена победа на Јуве повеќе шанси направија и заслужено си победија мора малце Алегри да ги стегне играчиве инаку не ја бива никаква игра немаме.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Слаба игра во нападот немавме никаква игра Касано ќе направеше некој дриблинг но не биватреба да се пуцне.Се на се заслужена победа на Јуве повеќе шанси направија и заслужено си победија мора малце Алегри да ги стегне играчиве инаку не ја бива никаква игра немаме.
Чекај, Ибра и Боатенг само шо се вратија од повреди. Му треба време да ја кренат формата. Неиграњето на Робињо ите како се осеќа, мада мора Алегри да ги стегне.

Ни треба една петарда сега со Палермо, за враќање на самодовербата.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.644
Поени од реакции
2.831
Чекај, Ибра и Боатенг само шо се вратија од повреди. Му треба време да ја кренат формата. Неиграњето на Робињо ите како се осеќа, мада мора Алегри да ги стегне.

Ни треба една петарда сега со Палермо, за враќање на самодовербата.
Ni treba plejmejker nisto poise, ova sredniot red se destruktivci, nemoze da cekame od seedorf uste sramota e , trebase da go igra Akvilani pred nocerino i da gi zamenat mestata so boateng i ne trebase da go vadi Cassano
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ни треба една петарда сега со Палермо, за враќање на самодовербата.
Да да сигурно, баш против Палермо ќе ја пукнеме петардата. :pos:

И добро е што има пауза, да немаше Алегри сигурно ќе го играше пак Сидорф во прв состав, ќе ни умре на терен.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.644
Поени од реакции
2.831
Да да сигурно, баш против Палермо ќе ја пукнеме петардата. :pos:

И добро е што има пауза, да немаше Алегри сигурно ќе го играше пак Сидорф во прв состав, ќе ни умре на терен.
Abe seedorf e dobar do 60ta minuta da igra posle vadi go pod itno samo ni treba AMC dobar mislam akvilani moze da e korisen mn ili koa ke se vratat site Cassano da bide AMC a u napad ibrahimovic i Pato
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Единствено вчера што ми направи мерак беше стадионот, фудбалот тапа. Во право е Syn за Монтоливо, без пари него само од јуни, 2012 или ќе си го одврзе чичо Фестер новчаникот. Скоро и уверен сум дека Јуве нема да биде шампион, едноставно преслабо издание на Милан.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Греота ќе беше вчера ако Јувентус не не победеше..Кај нас беа сите дрва..Од прв до последен!Алегри го стави Амброзини божем да затвори појше-да не примиме гол,само што влезе ни го закачија!Не дека беше крив Амброзини(а можда и беше),ама тоа ме потсети на времето на Анчелоти,сезоната пред да си оди:водевме во утакмица,тој за да ја затвори го ставаше Емерсон и наредна акција примавме гол.
Мислам дека не треба више многу да се очекува од Амброзини,Сидорф обавезно да се ротира со Аквилани и што побрзо да се враќа Мексес затоа што Неста више не може да изигра 2 утакмици по ред..
Фалат многу и Пато и Робињо!
Јувентус не е толку многу јак како што изгледаше вчера.Не победија заради подобриот пристап кон утакмицата и поголемата мотивација!Се радуваа на победата као ЛШ да зедоа.. :) Појше ја сакаа победата и тоа е тоа.Јас сум убеден дека Милан ќе се врати,паузава добро ќе им дојде и мислам дека од Палермо натаму ќе гледаме друг Милан.Барем се надевам.. :) Криза во играта му се дешава секоја сезона на секој тим.Подобро сега да научиме некои лекции отколку покасно кога последиците можат да бидат посериозни.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Ајде Ибра,Среќен 30-ти Роденден, повеќе голчиња да даваш сезонава и во ЛШ подобра игра ! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom