Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Што се избламируват овие јувентус кога на крајта на првенството се знае кој ги зима првите 2 места Интер и Милан не ми е јасно што се радуваат на 5 коло оти се прво место.Знае некој зошто се радуваат ?Титула да не освоиа нешто или пак ке се на 5 место после 30 мај 2012 ?
mora da se raduvaat zosto posle bi nemale prilika zatoa. tuku zborot mi e morase Alegri da igra poofanzivno dod usa i igracite ne se takvi , seedorf ne e toa sto bese vise drugive se se destriktivci.Dve greski na Alegri sto ne go stavi Akvilani i sto go izvadi Cassano koa vise neame izmeni za dobar napagjac. so Akvilani vo sredniot namesto Nocerino mislam deka vo vtoroto poluvreme mozevme da tepame.Ali toa e toa podobri bea se vide toa nie bevme ocajni no... ke se vratat site pa drugo ke bide. I pokraj se ocekuvam titula zosto Juventus sramota e da ni bidat konkurenti
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Нека биде како што ќе кажеш ти, несакам да ти го расипам расположението доле на дното со Лече, Чезена и остали :)
Raspolozenieto nemoze da mi go rasipe nekoj tim od Seria B sto se fali na 5 kola od prvenstvoto aj da bese 35,36 kolo da pravime mabet.Ali tim od Seria B sto posle 7 god e na celo an tabelata na samo 5 kola ovde nema sto da se diskutira se gledame i ke diskutirame posle 30 maj 2012 :)
--- надополнето: Oct 2, 2011 11:47 PM ---
mora da se raduvaat zosto posle bi nemale prilika zatoa. tuku zborot mi e morase Alegri da igra poofanzivno dod usa i igracite ne se takvi , seedorf ne e toa sto bese vise drugive se se destriktivci.Dve greski na Alegri sto ne go stavi Akvilani i sto go izvadi Cassano koa vise neame izmeni za dobar napagjac. so Akvilani vo sredniot namesto Nocerino mislam deka vo vtoroto poluvreme mozevme da tepame.Ali toa e toa podobri bea se vide toa nie bevme ocajni no... ke se vratat site pa drugo ke bide. I pokraj se ocekuvam titula zosto Juventus sramota e da ni bidat konkurenti
Koj go sudese natprevarot ?
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Raspolozenieto nemoze da mi go rasipe nekoj tim od Seria B sto se fali na 5 kola od prvenstvoto aj da bese 35,36 kolo da pravime mabet.Ali tim od Seria B sto posle 7 god e na celo an tabelata na samo 5 kola ovde nema sto da se diskutira se gledame i ke diskutirame posle 30 maj 2012 :)
--- надополнето: Oct 2, 2011 11:47 PM ---
Да не го наместeа тој тим во 2-ра лига, Интер немаше да види титула уште 10 години најмалку.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Raspolozenieto nemoze da mi go rasipe nekoj tim od Seria B sto se fali na 5 kola od prvenstvoto aj da bese 35,36 kolo da pravime mabet.Ali tim od Seria B sto posle 7 god e na celo an tabelata na samo 5 kola ovde nema sto da se diskutira se gledame i ke diskutirame posle 30 maj 2012 :)
--- надополнето: Oct 2, 2011 11:47 PM ---

Koj go sudese natprevarot ?
Me dupis a? :D
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Да не го наместeа тој тим во 2-ра лига, Интер немаше да види титула уште 10 години најмалку.
Pa se vide na sudenjto ovoj vasiot eks pretsedatel kako se izblamira samiot sebe i mes 10 god zabrana dobi uste pogolema kazna vecno da ne se zanimava so fudbal.Pa se vide koj se glupacite.
--- надополнето: Oct 2, 2011 11:53 PM ---
Ovoj рицоли и овој џанлука роки како и да беше се најголемите хејтери на на Миланските клубови Интер и Милан така да нема што да се коментире повеќе за них.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да не го наместeа тој тим во 2-ра лига, Интер немаше да види титула уште 10 години најмалку.
А тебе Баба Ванѓа те викаа или?? како Интер што немаше да види титула во ЛШ долги години така немаше да види и скудето....се извинувам на офф топик!
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
A.C. MILAN COMUNICATO UFFICIALE
28/07/2006
MILANO - L'A.C. Milan comunica di aver acquisito a titolo definitivo dal Parma FC le prestazioni del calciatore Daniele Bonera, difensore classe 1981, che ha firmato un contratto fino al 30 giugno 2010

Проклет да е денот коа потпиша за Милан . :D
Само да се исповедам, дека бев радосен кога го потпишавме, дури и им го украдовме на Ливерпул, и уште да напоменам дека талентираниот дефанзивец на Сан Сиро дојде како замена за Јап Стам кој замина во Ајакс да се пензионира.

Ете така, ми падна камен од срце.:pipi:

.

Можете слободно да го убиете сега. :D
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
А тебе Баба Ванѓа те викаа или?? како Интер што немаше да види титула во ЛШ долги години така немаше да види и скудето....се извинувам на офф топик!
Дали ме викаа Баба Ванѓа или не, не е важно .. туку ваков тим како што имаше Јуве, вие може да сонувате само :D

Овде завршувам, извинете за сите офтопици али едноставно морав.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Ало падобранци, ај одјебите !!
--- надополнето: Oct 3, 2011 1:43 AM ---
Почеток на сезона а веќе сме 6 бода негатива. Хмм.
Ја на табелата глеам како 1 бод плус, стварно мислите дека овој тим на Јуве може да биде шампион ??

Јеа рајт, не беше Јуве јак колку мие бевмо лоши и игравмо као женичиња, благодарение на господин фризура на клупа !!
Еве наредно коло ќе им го бапне Пелисие гнидата ка по обичај !!

Нејсе, ја уште Интер го глеам као најголем конкурент, па сељаците па на Тоти екипата, па тек после Јуве !!

А кој би дошле у Јануар Гансо и Монтоливо по некоја случајност, конкуренцијата би ја сведол на Барса и Челзи :D
--- надополнето: Oct 3, 2011 1:44 AM ---
Што зборуваш бе?За Гасно можеби ама за Монтоливо нема шанса...чекај тоа време треба да помине, да истече договорот па после ќе си дојде тој, се давале пари за џабе, не зафркавај ? :P
Монтоливо по Босмановото правило може уште у Јануар да си замине без пари !

“We’re as good as we were last season, that’s for sure, we just need to be patient. When we get our rhythm back, we’ll beat them all.
:icon_lol:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
^
“We’re as good as we were last season, that’s for sure, we just need to be patient. When we get our rhythm back, we’ll beat them all.''

Yeeeaah Bitchezzzzzzz ! :D
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Леле гревчиња сме, незнаеме кај тераме,

Извадивме реми со Барса на кампот на среќа и уау НАЈАКИ СМЕ а кој стаса не работи како бавча.

Абе еден Јуве кој за воља на вистината (звучам ко коментаторон од телма:pos:)годинава има квалитетен состав, во шише не ставија 90мин! Поарно што изгубивме, не заслуживме ниту бод ..со овој ростер на играчи и ваа филозофија што ја тера Алегри тоа е реалноста да не се залажуваме.

Не му даваат плата на Пирло епа еве им го куров сега, нека организираат игра Ночерино,Амброзини, Емануелсон, чичо Бомел и дедо Сидорф. Аквилани чим не влезе во комбинација во оваа конкуренција пиши пропало и од него.

Алегри е пичка лузерска, и засекогаш ќе си остане таков ..брани реми не ми се верува еј.
Која срање измена човече, Касано аут- ЕМАНУЕЛСОН ин.(n)

Само се молам Робињо да се опорави да ја размрда играта ама пак ќе биде џабе кога ја имаме
најслабата средина во Италија!!!!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.939
Поени од реакции
13.959
Само да се исповедам, дека бев радосен кога го потпишавме, дури и им го украдовме на Ливерпул, и уште да напоменам дека талентираниот дефанзивец на Сан Сиро дојде како замена за Јап Стам кој замина во Ајакс да се пензионира.

Ете така, ми падна камен од срце.:pipi:

.

Можете слободно да го убиете сега. :D
Ако дојде времето за исповедување тогаш и јас да си признам дека бев задоволен кога го земаа... Иако сега и не ми е криво што заеба, требаше пораз за да се треснат од земја и да размислат како понатаму. Добри се вакви порази за преиспитување и освесвестување. Како што пее Ристо Вртев ’истрел да те развбуди’. :)

Алегри до некаде и со право го напаѓате, посебно за измените кои ги направи, па можеби и за првиот состав што го извади. Но, грешите дека стилот на играта беше ваков дефанзивен, а пред се неагресивен по негова желба. Тој негува агресивен фудбал, со пресинг, па за да играат Касано и Пато во прв состав мораа да бркаат играчи и да покриваат, а не само да седат во напад и да чекаат топка. Што гледа толку во Емануелсон стварно не знам, толку ли е добар на тренинг, па овој во него гледа некој потенцијал кој ние не може да ги видиме?! А, за тоа што бранел нерешено во право беше, како игравме не можеше да стане збор за победа, немаше шанси да запретиме, а Јувентус се закануваше. Емануелсон божем ќе ја зајакне средината, која што ја изгубивме, а голема заслуга за тоа има и Конте (покрај желбата и агресивноста на неговите играчи), кој изелзе со пет човека во средина кои вршеа пресинг и лесно се отвараа кога ќе земат топка, што вели Сидорф, секогаш пронаоѓаа слободен играч. Дека промашил со измената и самиот си призна кога изјави дека планирал да ја згусне средината и слични муабети, а на крај се случило сосема поинаку. А, да, гледам доста емотивно го промија сите поразот, посебно поради лошата игра, гледам и Алегри се спукал малку со Масимо Мауро. Мауро му рекол дека Милан не може да покаже повеќе од ова, а овој дека ќе си оди ако не ја смени изјавата (ова се случило по натпреварот кога го вклучиле да даде изјава за Скај). Ќе повторам, ваљда ова ќе предизвика соочување и подобрување.

Сега имаме супер распоред, првин одмор, па лесни натпревари, таман за враќање на атмосферата и самодовербата.

П.С. Каде ми е најдоброто другарче Сасуке? Не е интересно без него кога ќе губи Милан... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom