Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.687
Поени од реакции
2.956
Греота ќе беше вчера ако Јувентус не не победеше..Кај нас беа сите дрва..Од прв до последен!Алегри го стави Амброзини божем да затвори појше-да не примиме гол,само што влезе ни го закачија!Не дека беше крив Амброзини(а можда и беше),ама тоа ме потсети на времето на Анчелоти,сезоната пред да си оди:водевме во утакмица,тој за да ја затвори го ставаше Емерсон и наредна акција примавме гол.
Мислам дека не треба више многу да се очекува од Амброзини,Сидорф обавезно да се ротира со Аквилани и што побрзо да се враќа Мексес затоа што Неста више не може да изигра 2 утакмици по ред..
Фалат многу и Пато и Робињо!
Јувентус не е толку многу јак како што изгледаше вчера.Не победија заради подобриот пристап кон утакмицата и поголемата мотивација!Се радуваа на победата као ЛШ да зедоа.. :) Појше ја сакаа победата и тоа е тоа.Јас сум убеден дека Милан ќе се врати,паузава добро ќе им дојде и мислам дека од Палермо натаму ќе гледаме друг Милан.Барем се надевам.. :) Криза во играта му се дешава секоја сезона на секој тим.Подобро сега да научиме некои лекции отколку покасно кога последиците можат да бидат посериозни.
Ne e jak Juventus toa treba da ne ohrabri da se kompletirame posle drugo ke bide, ova e maximumot od Juventus, cista sreka sto nemaat covek koj znae da dade gol pa vcera ni dadoa dva gola smesni sto ne trebase da da vlezat
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
доколку милан не земе два играча од средината во јануари, може да се прости од титулата!
јувентус е сериозен кандидат за титулата, имаат широк состав со повеќе добри и просечни играчи и се добро уиграни...

мвила би требало да се брка за дмф.. а за плеј врска неам :D
инаку сеуште не е решена левата бековска позиција!
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
доколку милан не земе два играча од средината во јануари, може да се прости од титулата!
јувентус е сериозен кандидат за титулата, имаат широк состав со повеќе добри и просечни играчи и се добро уиграни...

мвила би требало да се брка за дмф.. а за плеј врска неам :D
инаку сеуште не е решена левата бековска позиција!
Остај ти играчи, до тогаш има време...Ако не се вратиме прво место или меѓу првите 3 со тесна бод разлика до тогаш, простете се со титулата !Ќе има уште една полусезона ама го видовме Јуве колку е засилен, не е исто лани и годинава, имаме конкуренција сега, на тие играчи летово требаше да се мисли а Галијани си го ладеше тогаш, ни го донесе Аквилани за на клупа и Ночерино што вчера без врска играше.. Ако продолжиме вака, тешко нас !
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Кога ке размислам убаво вчера најтешко им беше на Наста и Силва незнаеа каде попрво да бранат дали по средината дали по бочните кај Лихштајнер и Џакерини...со такви мутиња на крилните бековски позиции како Бомбонера,Анте и излитениот Замброта доволно ке ни е и борба за трето место а за ЛШ да не прајме муабет,мислам дека тука сме по дупка него во средината ,на Абате треба да му се напрај споменик,само не ми е јасно играч како Бонера да носи ,СВЕТ ДРЕС,, а да не може да помине играч или да ја помине средината со топка ....жалосно.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
После поразов од Јуве дежа ву имам од минатата сезона, и си кулирам знаејќи како заврши таа :cool:. Буквално истите муабети и на фб и на форумов. Него Милан минатата сезона имаше 3 порази во првата полусезона, а бидејќи оваа сезона конкуренцијата е послаба тогаш според мене Милан има право на уште 2 порази максимум до Јануари. Ќе мора еден победнички ритам да се фати и да се избие во топ 3 што побрзо.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Дали некој знае околу шпекулацијата дека Милан ќе биде продаден на најверојатно Саудискиот принц?
Се споменува сума од половина милијарда евра.

Демек договорено веќе зад затворени врати, но се чека погоден момент да се објави на јавноста во Милано, која не е благонаклонета кон продажбата на Милан.

Ова ми го кажуваше близок пријател кој живее и работи во Милано, а често контактирам со него. Очекува забрзано весниците да ја одработата својата улога некаде февруари. Можно е да се жртвува и сезоната заради доловување на фактот дека Милан мора да оди на продажба.

Самиот човек тврди дека наголемо се шпекулира во Италија з аова.

Колку е вистина не знам. Ама според мене, мора да влезат пари во Милан и добро ќе биде ако е вистина, без разлика длаи се тоа петродолари.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Чекај, Ибра и Боатенг само шо се вратија од повреди. Му треба време да ја кренат формата. Неиграњето на Робињо ите како се осеќа, мада мора Алегри да ги стегне.

Ни треба една петарда сега со Палермо, за враќање на самодовербата.
Тоа го знам мора малце да се размрда нападот но најважно одбраната лани немавме волку голови примено по 10 кола..со Палермо добро е Балцарети фана црвен нема да игра ќе има дупка уште нив ако не ги тепаме :)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
И сеуште не им доаѓа памет, па на крај краева има тимови како Катанија, Сиена и слично...Дајте им го Бонера, земете некој посилен од младинска школа стајте го таму да игра за примаверата, дајте го и Антонини правете трампа со некој млад, па давајте го на позајмици...До кога со вакви будали како БОНЕРА, АНТОНИНИ, ЈЕПЕС?
--- надополнето: Oct 3, 2011 1:59 PM ---
Дали некој знае околу шпекулацијата дека Милан ќе биде продаден на најверојатно Саудискиот принц?
Се споменува сума од половина милијарда евра.

Демек договорено веќе зад затворени врати, но се чека погоден момент да се објави на јавноста во Милано, која не е благонаклонета кон продажбата на Милан.

Ова ми го кажуваше близок пријател кој живее и работи во Милано, а често контактирам со него. Очекува забрзано весниците да ја одработата својата улога некаде февруари. Можно е да се жртвува и сезоната заради доловување на фактот дека Милан мора да оди на продажба.

Самиот човек тврди дека наголемо се шпекулира во Италија з аова.

Колку е вистина не знам. Ама според мене, мора да влезат пари во Милан и добро ќе биде ако е вистина, без разлика длаи се тоа петродолари.
ФАЛА БОГУ, БЕРЛО ГО ПОЧИТУВАМ АМА ВАКА НЕ МОЖЕ ПОВЕЌЕ, ДА СИ СМЕ РЕАЛНИ
--- надополнето: Oct 3, 2011 2:12 PM ---
МОРАМ ДА КАЖАМ, ПИРЛО НАЈГОЛЕМА БУДАЛА ИСПАДНА И МНОГУ НЕ ФЕР, ПОСЛЕ ПОБЕДАТА ЛУДУВАШЕ ТАМУ, ПРОСЛАВУВАШЕ, ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ ВО МИЛАН...АЛАЛ НЕКА МУ Е !
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
И сеуште не им доаѓа памет, па на крај краева има тимови како Катанија, Сиена и слично...Дајте им го Бонера, земете некој посилен од младинска школа стајте го таму да игра за примаверата, дајте го и Антонини правете трампа со некој млад, па давајте го на позајмици...До кога со вакви будали како БОНЕРА, АНТОНИНИ, ЈЕПЕС?
--- надополнето: Oct 3, 2011 1:59 PM ---

ФАЛА БОГУ, БЕРЛО ГО ПОЧИТУВАМ АМА ВАКА НЕ МОЖЕ ПОВЕЌЕ, ДА СИ СМЕ РЕАЛНИ
--- надополнето: Oct 3, 2011 2:12 PM ---
МОРАМ ДА КАЖАМ, ПИРЛО НАЈГОЛЕМА БУДАЛА ИСПАДНА И МНОГУ НЕ ФЕР, ПОСЛЕ ПОБЕДАТА ЛУДУВАШЕ ТАМУ, ПРОСЛАВУВАШЕ, ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ ВО МИЛАН...АЛАЛ НЕКА МУ Е !
Шо па сега Јепес ти е крив ??



Нека лудува бе, си заслужи човекот ..кога не можат да му дадат 2-3 годишен договор по 4м евра по сезона а Фламини зима 4,5м ејјјј 4,5
Гатузо -3, Амброзини - 3, БОНЕРА -2,Емануелсон -2 ...нека си ебат матер у пичка и управа и се.



Кога ќе се вратат повредениве ќе го видиме вистинскиот Милан, 2 недели одмор да се консолидираат малце од малце и од Јануар еден везњак да земаме оти не можеме да се потпреме цела сезона на Сидорф ќе ни испушти душа сиротиот на 35 години по 90 мин игра секоја утакмица.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Шо па сега Јепес ти е крив ??

Нека лудува бе, си заслужи човекот ..кога не можат да му дадат 2-3 годишен договор по 4м евра по сезона а Фламини зима 4,5м ејјјј 4,5
Гатузо -3, Амброзини - 3, БОНЕРА -2,Емануелсон -2 ...нека си ебат матер у пичка и управа и се.

Кога ќе се вратат повредениве ќе го видиме вистинскиот Милан, 2 недели одмор да се консолидираат малце од малце и од Јануар еден везњак да земаме оти не можеме да се потпреме цела сезона на Сидорф ќе ни испушти душа сиротиот на 35 години по 90 мин игра секоја утакмица.
Бонера 2 милиони??? Хахахахахахахахаха..... Легенди се овие од управава значи, секоја чест хахах... :D
Јас на овој денар скршен не му давам а не 2 милиона, доста му се 500 000 ::pos:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Бонера 2 милиони??? Хахахахахахахахаха..... Легенди се овие од управава значи, секоја чест хахах... :D
Јас на овој денар скршен не му давам а не 2 милиона, доста му се 500 000 ::pos:
Епа не мислеле кога му понудиле договор, шо да прат и тие.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
На наердниве неколку утакмици мора по секоја цена да се оди на 3 бода за да се дигнеме во горниот дел од табелата и да се врати самодовербата во тимот.
15/10/11 Milan 20 : 45 Palermo​
19/10/11 Milan 20 : 45 BATE
23/10/11 Lecce 12 : 30 Milan​
26/10/11 Milan 20 : 45 Parma
29/10/11 Roma 18 : 00 Milan​
01/11/11 BATE 20 : 45 Milan
06/11/11 Milan 15 : 00 Catania
19/11/11 Fiorentina 20 : 45 Milan
23/11/11 Milan 20 : 45 Barcelona
27/11/11 Milan 20 : 45 Chievo
02/12/11 Genoa 20 : 45 Milan​
06/12/11 Viktoria Plzeň 20 : 45 Milan​
Ова се наредните 12 натпревари на Милан од кој што 8 се во лигата.Од овие 8 имаме 2 тешки утакмици со Рома и Фиоерентина на гости од кој што очекувам најмалку 4 бода.На останатите во Серија А очекувам победи без многу мака.​
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
На наердниве неколку утакмици мора по секоја цена да се оди на 3 бода за да се дигнеме во горниот дел од табелата и да се врати самодовербата во тимот.
15/10/11 Milan 20 : 45 Palermo​
19/10/11 Milan 20 : 45 BATE​
23/10/11 Lecce 12 : 30 Milan​
26/10/11 Milan 20 : 45 Parma​
29/10/11 Roma 18 : 00 Milan​
01/11/11 BATE 20 : 45 Milan​
06/11/11 Milan 15 : 00 Catania​
19/11/11 Fiorentina 20 : 45 Milan​
23/11/11 Milan 20 : 45 Barcelona​
27/11/11 Milan 20 : 45 Chievo​
02/12/11 Genoa 20 : 45 Milan​
06/12/11 Viktoria Plzeň 20 : 45 Milan​
Ова се наредните 12 натпревари на Милан од кој што 8 се во лигата.Од овие 8 имаме 2 тешки утакмици со Рома и Фиоерентина на гости од кој што очекувам најмалку 4 бода.На останатите во Серија А очекувам победи без многу мака.​
Не биди толку сигурен она вчера што го прикажавме беше терапија за живци.
Со мало закаснување вчера немав нет и добро што немав фрустрациите ми опаднаа и би кажал само неколку збора Алегри мислеше дека го води КАЉАРИ не МИЛАН и Антекурела и неговиот добар и мудар другар Бонера докажаа дека двајцата се тешки клошари и дека можат да играат за 11 Октомври не за Милан(и таму ако ги примат)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom