Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.029
Поени од реакции
2.769
За у одбрана исто мора бар еден да дојде, Калулу е дрво, Кјаер го нема.

Нека го шутнат Калулу и нека земат двајца, еден добар и еден пред пензија за без пари, за Хумелс имаше шпекулации.

Да не останеме со Калулу Томори како столбови од хартија у одбрана и со Адли пред нив :icon_lol:
Многу грешиш за Калулу.
21/22 во вториот дел од сезоната одбраната беше коска,Калулу во тандем со Томори беа клучни за освојување на титулата.
22/23 Калулу и Томори не играа многу во тандем,без Кеси во ростерот Милан ја изгуби стабилноста па Пиоли проба да смени формација со тројца позади.Едно време и Калабрија беше повреден па Калулу играше десен бек а партнер на Томори му беше Малик.
23/24 Калулу беше повреден скоро целата сезона.

Поради многуте повреди сезонава во одбраната Габија ни беше најдобар дефанзивец,управата е задоволна од него и ќе му го продолжат договорот.
Реално Милан за следната сезона веќе има четворица дефанзивци Томори,Малик,Калулу и Габија па многу ме интересира кого ќе задржат и како ќе изгледа одбраната следната сезона.
Автоматски споено мислење:

Не знам што толку гледаат во овој Зиркзи или како и да се вика, сум ја глеал Болоња неколку пута сезонава и никад не ми изглеал дека е нешто посебно. Али ај да видимо
Зиркзе ќе може да обезбеди многу повеќе движење и флексибилност отколку што можеше Жиру,брз е и може да го следи билдапот и да учествува во контра нападите што може да создаде нови напаѓачки можности за РЛЧ и Рајндерс во средниот ред. Од Зиркзе се очекува да има голема флуидност со крилата со што крилата би биле уште повеќе продуктивни и ефикасни.
Сезонава играше со Орсолини,Салемакерс и Фергусон но очекувањата се да биде уште подобар кога ќе биде опкружен со далеку поквалитетни фудбалери околу него.
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ме радува враќањето на Салемакерс. Како фудбалерче е така-така, ама како фаца и појава е уникат.
Си треба таква лабрадорска енергија и во соблекувална и на терен.
Прва сезона му е на Чукуезе или како се вика, али Сале би одиграл подобро сигурно од него сезонава.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.416
Поени од реакции
47.036
Прва сезона му е на Чукуезе или како се вика, али Сале би одиграл подобро сигурно од него сезонава.
Чукувезе мене воопшто не ми се виде лош тогаш кога добиваше шанса. Да, си го има тој афрички однос неозбилен и го пресече малце тоа турнирот нивни, ама освен тоа, скроз коректна прва сезона мислам дека даде.
Мене сумњив ми беше Лофтус . Тој мислам дека позади головите го замаскира цело немање поима од дефанзива.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.940
Поени од реакции
13.959
Детево повисоко од Ван Бастен.

Порасна во тек на сезоната. Сега да го одбрат у 23 тимот и да зацрвсне во сениорска конкуренција.

Не веднаш, но за две сезони веќе треба да покажува нешто позначајно и во сениорска конкуренција, доколку навистина е феномен како што го најавуваат.

 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.029
Поени од реакции
2.769
Наводно Фурлани бил човекот што го убедил Бепе Рисо агентот на Камарда да остане во Милан и покрај богатите понуди од другите големи европски клубови.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.096
Поени од реакции
694
Loso e koga mediumite go pravat molto vicino transferot , taka e i sega so Zirkze , tolku blisku a realnosta e deka se pregovara samo , posle koga nema da bide se frlat site po upravata .
Sesko e gol igrac, no Ibra go sakal JZ , mnogu pari za igrac so 12 gola , da vidime sto kako ke bide
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.029
Поени од реакции
2.769
Монкада денес бил во Лондон да преговара за десниот бек на Астон Вила и Албанецот од Челзи.
Утре највероватно ќе се преговара со агентот на Зиркзе,не се проблем 40-те милиони за трансферот туку 10- те милиони провизија што ги бара неговиот агент.
Монкада сака да ги обезбеди Зиркзе и Фофана пред да почне Европското првенство.
Добра вест е што Фурлани издејствувал кај Бепе Рисо за продолжување на Камарда кој е ист агент и на Симич па валда нема да има проблем за продолжување и на неговиот договор.
Бепе Рисо е агент и на Алесандро Буонџорно кој исто така е желба на Монкада да биде нов играч на Милан.Наполи веќе понудиле 35 милиони за него и експресно биле одбиени па ќе видиме како ќе се одвиваат работите.
Ми се допаѓа што управата е активна и работи на проблематиките и добро би било да се потпише некој нов фудбал пред почетокот на Европското бидејќи потоа ќе биде се потешко и покомплицирано.
И сеуште се прашувам Ибрахимович освен што објавува селфиња по социјалните мрежи што кур прави друго и каква е неговата функција во Милан.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Детево повисоко од Ван Бастен.

Порасна во тек на сезоната. Сега да го одбрат у 23 тимот и да зацрвсне во сениорска конкуренција.

Не веднаш, но за две сезони веќе треба да покажува нешто позначајно и во сениорска конкуренција, доколку навистина е феномен како што го најавуваат.

Odma vo prv tim treba, da stavi 6,7 kg muskul do Januari i neka igra, pa Pato na ovie godini mame ebavase.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.523
Поени од реакции
5.841
Odma vo prv tim treba, da stavi 6,7 kg muskul do Januari i neka igra, pa Pato na ovie godini mame ebavase.
Па да ама Пато тие мускули и му ја сјебаа кариерата, затоа имаше цело време повреди.

Мускули прави побрзо од што може тетивата да поднесе и после ги кинат.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Зиркзе ќе може да обезбеди многу повеќе движење и флексибилност отколку што можеше Жиру,брз е и може да го следи билдапот и да учествува во контра нападите што може да создаде нови напаѓачки можности за РЛЧ и Рајндерс во средниот ред. Од Зиркзе се очекува да има голема флуидност со крилата со што крилата би биле уште повеќе продуктивни и ефикасни.
Сезонава играше со Орсолини,Салемакерс и Фергусон но очекувањата се да биде уште подобар кога ќе биде опкружен со далеку поквалитетни фудбалери околу него.

Све тоа ок, ама ако Фонсека игра 4-3-3 и Зиркзе као прв шпиц ќе има Милан наредна сезона тачно 3 гола дадени со глава :)
Дај боже да се истури и да даде 20 гола сезонава, ама он ми е појќе ко играч за 4-4-2 со уште еден поголем шпиц до него што ќе игра со грб свртен кон голот.
Не знам, по мене за 4-3-3 треба туе некој голем робусен шпиц ко она црнчето од Њукасл, или да се опипа кј ПСЖ дал би дале еден од Рамос и Коло-Муани на некоја две годишна позајмица со 35-45 мил одкуп :))
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Па да ама Пато тие мускули и му ја сјебаа кариерата, затоа имаше цело време повреди.

Мускули прави побрзо од што може тетивата да поднесе и после ги кинат.
Pato nemase skinato mislam ni vkrsteni ni tetiva, vo glavata imase problem. Isto disciplina sportska na minimum. Drugo e sega, pravilno ako se stavi muskulna masa, ne poveke od so treba, nema da ima maka, pa Ronaldo igra profesionalen fudbal od 16,17 nemal nikakva poseriozna povreda vo karierata, ali ko so vikam discplinata e klucna.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.029
Поени од реакции
2.769
Све тоа ок, ама ако Фонсека игра 4-3-3 и Зиркзе као прв шпиц ќе има Милан наредна сезона тачно 3 гола дадени со глава :)
Дај боже да се истури и да даде 20 гола сезонава, ама он ми е појќе ко играч за 4-4-2 со уште еден поголем шпиц до него што ќе игра со грб свртен кон голот.
Не знам, по мене за 4-3-3 треба туе некој голем робусен шпиц ко она црнчето од Њукасл, или да се опипа кј ПСЖ дал би дале еден од Рамос и Коло-Муани на некоја две годишна позајмица со 35-45 мил одкуп :))
Мота во Болоња го играше во 4-3-3 и 4-2-3-1 ,
па и не мора да дава 20 гола доволно ќе биде и 15 да даде и да остави простор за другите ;) Леао,Пулишич очекувам многу повеќе и од Окафор,Чук и Јович за следната сезона.
Зиркзе може да игра и АМ па напред да игра некој голем робусен шпиц како што велиш ти,затоа Монкада сака да го земе и тој Армандо Броја од Челзи.
Како и да е ќе видиме што ќе испадне на крај.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.441
Поени од реакции
58.526
Не знам што толку гледаат во овој Зиркзи или како и да се вика, сум ја глеал Болоња неколку пута сезонава и никад не ми изглеал дека е нешто посебно. Али ај да видимо
Ме потсетува на Биабиани кога хараше во Парма, па кога ќе го земевме се губеше како чорап во центрифуга. Па пушти го пак во Парма, пак растура. Голем ризик е овој Зиркзе за 40. Марота не би го ни погледнал за таа пара. Единствен играч за кој бев сигурен дека нема да флопне за таа пара беше Барела. Ние се имаме изгорено многупати со вакви суми, така да слободно земајте го овој ако му бараат толку.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.523
Поени од реакции
5.841
Ме потсетува на Биабиани кога хараше во Парма, па кога ќе го земевме се губеше како чорап во центрифуга. Па пушти го пак во Парма, пак растура. Голем ризик е овој Зиркзе за 40. Марота не би го ни погледнал за таа пара. Единствен играч за кој бев сигурен дека нема да флопне за таа пара беше Барела. Ние се имаме изгорено многупати со вакви суми, така да слободно земајте го овој ако му бараат толку.
Да те потсетам дека лупнавте 30че за Фратези за сега да ви седи на клупа.

85 миљони за Лакака, па после да не му текнеше да се враќа у Челзи вие ќе ја држевте петардата у рака и ќе го праќавте лево десно на заеми.

40 за Зиркзи е ризик да али кој трансфер не е ризик? Меси, Роналдо, Ѕидан, Фиго...

Еден циган како Нејмар што изгледаше како будучи најдобар играч изгоре у ПСЖ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom