Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Дај нека го земат назад Де Кателаре, ако не го зимаат Зиркзи тогаш може да покрие таква улога.

Или ако се решени да го шиткаат тогаш у енглеска 30че ќе му извадат ко од ништо.

Можа само да не се согласа на попуст.
Ако Аталанта ја активира опцијата Милан не може ништо да напрае
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.513
Поени од реакции
5.809
Можа само да не се согласа на попуст.
Ако Аталанта ја активира опцијата Милан не може ништо да напрае
Па да имаше шпекулации дека овие уште попуст барале, ај ако не без пари да им го дадеме :icon_lol:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
Нека биде само да не останеме со мистер икс :icon_lol:
Нема да останеме само со Зиркзе и Јович,имам чувство дека ќе земат уште еден напаѓач па Зиркзе ќе може да игра и на позиција АМ.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.513
Поени од реакции
5.809
Иначе оваа сезона Де Кателаре има исто асистенции како Зиркзи а има 4 гола поише дадено од Зиркзии :icon_lol:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
Салемакерс немале да го откупат Болоња, време е за десен бек redemption arc :sneaky:
Секако Фонсека не го бендисувал капитенот и барал по офанзивен десен бек.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.733
И овие Аталанта не сакаат да го откупат ЧДК :facepalm:

Изгледа за следната сезона најголемите засилувања за Милан ќе бидат Салемакерс и ЧДК.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.555
Поени од реакции
5.053
Педерчето ѓупско со изјавите дека за $интер навивал и никогаш немало да игра за Милан, 40 милиони за него, плус 15 милиони за неговото Баиро за ѓупците агенти.
Абе в пиче дупче да ви ебам управа
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.513
Поени од реакции
5.809
И овие Аталанта не сакаат да го откупат ЧДК :facepalm:

Изгледа за следната сезона најголемите засилувања за Милан ќе бидат Салемакерс и ЧДК.
Со ЧДК и Зиркзи нападот ќе биде комплетиран, само не ми се верува да не го продадат ЧДК.

Салемакерс за 10 миљона реално ни арапи нема да го купат а не па Болоња така да нека учи десен бек.
Автоматски споено мислење:

Има шпекулации и за Фофана у средина, ни треба и таков играч, да не го спомињам сеа покојни Кеси.

За у одбрана исто мора бар еден да дојде, Калулу е дрво, Кјаер го нема.

Нека го шутнат Калулу и нека земат двајца, еден добар и еден пред пензија за без пари, за Хумелс имаше шпекулации.

Со овие играчи и со двајца напаѓачи, јас се надевам на Зиркзи и ЧДК, ќе имаме доволно добар тим да се вмешаме у борба за титула.

Ама само ако ги земат сите овие нели и ако Фонсека се покаже.

Да не останеме со Калулу Томори како столбови од хартија у одбрана и со Адли пред нив :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Не знам што толку гледаат во овој Зиркзи или како и да се вика, сум ја глеал Болоња неколку пута сезонава и никад не ми изглеал дека е нешто посебно. Али ај да видимо
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.412
Поени од реакции
47.002
Ме радува враќањето на Салемакерс. Како фудбалерче е така-така, ама како фаца и појава е уникат.
Си треба таква лабрадорска енергија и во соблекувална и на терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom