Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
100 пријави пуштивте... Не ви го банирам сега за сега, нека ви постои. Има да ве замараме до бесвест на Серие А па кога ќе побегнете овде, да ве дотолчи со Год Дид постови :pos:

Тоа е рагаци. Со лесно :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.116
Поени од реакции
25.041
100 пријави пуштивте... Не ви го банирам сега за сега, нека ви постои. Има да ве замараме до бесвест на Серие А па кога ќе побегнете овде, да ве дотолчи со Год Дид постови :pos:

Тоа е рагаци. Со лесно :D
Иживљавање.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.105
Поени од реакции
14.254
Единствено да се надеваме дека не може постојано да губиш од ист противник.


Милан без Жиру, интересна промена. Иако е 4231, всушност ќе играме со тројца позади.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.153
Поени од реакции
725
Единствено да се надеваме дека не може постојано да губиш од ист противник.


Милан без Жиру, интересна промена. Иако е 4231, всушност ќе играме со тројца позади.
Samiot PIoli govnoto ima izjaveno deka Leao ne e za 9 , vo najbiten mec za nego pa i za moralot na timot toj igra online menager so Musah desno krilo Leao 9 i Pulisic levo .
Ovoj izgleda saka da gi isgubi site meca do kraj
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
Колку ми е криво за Де Кателаре, не сакаше да си оди на сила го избркаа.
Крв да сере и Пиоли и Фурлани.
Искрено дрво беше кј нас, шанса имаше а ни гол ни асистенција немаше... Плус сеа изјави дека нејќе да се враќа назад за да седи на клупа... Затоа убоо изјави Замброта за него, секој играч би сакал у голем клуб да се бори за место и не би се плашел од клупа, ваљда нешто е до него и до главата негова, таке да нека дреме у Аталанта.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.748
Поени од реакции
6.375
Искрено дрво беше кј нас, шанса имаше а ни гол ни асистенција немаше... Плус сеа изјави дека нејќе да се враќа назад за да седи на клупа... Затоа убоо изјави Замброта за него, секој играч би сакал у голем клуб да се бори за место и не би се плашел од клупа, ваљда нешто е до него и до главата негова, таке да нека дреме у Аталанта.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ама не, он лани и беше на клупа па пак не сакаше да си оди.

Мада да останеше немаше да игра вака, едноставно му треба да игра прва постава, ретки се тие дечки што на млади години можат да се изборат за прва постава у голем тим.

Ај он што отиде, ама и Малдини растура бар него да не го продадат, ќе биде солиден играч.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.606

Што толку се фатиле за овој не ми е јасно.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.521
Поени од реакции
4.688
Koga i da go otvoram forumov iako mi e na ignor gledam deka negovi se 5/10 postovi a ostanatite 5 mu repliciraat, odma gasam i forum i se.

Seriozno go ebava forumov.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
100 пријави пуштивте... Не ви го банирам сега за сега, нека ви постои. Има да ве замараме до бесвест на Серие А па кога ќе побегнете овде, да ве дотолчи со Год Дид постови :pos:

Тоа е рагаци. Со лесно :D

 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
Пулишич лево
Леао шпиц
Муса десно

...на крај ќе ме натера да го мрзим Пиоли

Ќе се брани, на крај ќе излезе 4-4-1-1 уствари, и класика ќе губи и у паника после ќе го пикне Жиру Јович Чуквезе Окафор... па нека се договараат они кој кј ќе игра...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.521
Поени од реакции
4.688
Пулишич лево
Леао шпиц
Муса десно

...на крај ќе ме натера да го мрзим Пиоли

Ќе се брани, на крај ќе излезе 4-4-1-1 уствари, и класика ќе губи и у паника после ќе го пикне Жиру Јович Чуквезе Окафор... па нека се договараат они кој кј ќе игра...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Знае дека е готов, па сеа тера некој инат, Интераш глуп.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.748
Поени од реакции
6.375
Овој Лоптегу или ќе се погоди топ, подобро него очекувано или ќе бидеме 15ти пред зимска пауза па може америве ќе ги фати незгодно па ќе го шутнат.

Џанпаоло 2.0 ми стои дека ќе биде.
 
Последно уредено:

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.606
Овој Лоптегу или ќе се погоди топ, подобро него очекувано или ќе бидеме 15ти пред зимска пауза па може америве ќе ги фати незгодно па ќе го шутнат.

Џанпауло 2.0 ми стои дека ќе биде.
Затоа следниот после него ќе биде Пиоли 2.0 ;)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
Овој Лоптегу или ќе се погоди топ, подобро него очекувано или ќе бидеме 15ти пред зимска пауза па може америве ќе ги фати незгодно па ќе го шутнат.

Џанпаоло 2.0 ми стои дека ќе биде.

И муцка таква мутава има ко Џампаоли.
Само она копилено плачипичкарско Чави да не им текне да го донеса, друг кој сака нека дојде, нека иде само ќељавиов
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.105
Поени од реакции
14.254
Пулишич лево
Леао шпиц
Муса десно

...на крај ќе ме натера да го мрзим Пиоли

Ќе се брани, на крај ќе излезе 4-4-1-1 уствари, и класика ќе губи и у паника после ќе го пикне Жиру Јович Чуквезе Окафор... па нека се договараат они кој кј ќе игра...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
На него тоа му се случува без разлика на составот, како и на последното дерби што утна со пристапот.

Не сум толку против да се проба нешто поинаку, но за одбраната тешко ќе се најде решение. Затоа и ги прави промените и ќе игра Муса, место уште еден офанзивец. Вака уште еден во одбрана, пробува да затвори и на крило, а тројца во средина (ако РЛЧ пак не му биде напаѓач, како што го форсира).

Жиру да не е во прв состав ми делува логично, подолг период игра пензионерски, па и Јовиќ не би го ставил. Останува опција со Окафор поради способноста да игра пресинг (по мене единствена алтернатива што вреди да се земе предвид), уште една варијанта е ова што ќе го игра, но со Чуквуезе десно, но би било премногу офанзивно, не би било паметно така да се излезе против Интер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom