Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дефинитивно се претворивме во просечна екипа во која играчите веќе не внесуваат никаква емоција, желба и карактер кој е потребен. Екипа за грицкање семки и тепање време без разлика на резултатите. Од сега па натака само лабаво, надевајќи се на некоја петарда за ќелавиот да го мавнат од тим кој и онака на мускули освои лани. Не мора да дојде подобар ниту поскап, само нека дојде друг да ја смени хемијата и очајот што владеат во тимов. Не знам како воопшто го поминавме Тотенхем ама тимов заедно со клупата е едно тешко срање.

Мањан, ретко добар голман но склон на повреди.Дел од сезонава што е у курац е и негова вина, како и изборот на Татарушану.Следна дестинација на вториот Трансилванија.

Калулу е сива зона, некад ко глуп ко гуска у магла некад ке изигра добро али повеќе првото. Просек, исто ко Калабрија само братов играше нешо по напаѓачки гарант Тео му ја полнел глаата. Тука пролазен само Хернадез.

Централни бекови ниеден. Тиав е уште под импресии и толку. Томори е ко ВиндоУс ХР, Кјаер може заборавил дека игра у Милан, Габиа ...таШак.

Овие средњациве само Бенасер што се труди да направи нешо, повлекува, има некоја визија ама за кого. Тонали сезонава има 85% точност на пасови пошо си подава со Мањан и цело време е свртен спротивно.Братов сезонава изгубен тотално.
Просечните задоволителни игри на Крунич кој некогаш ни се нашол за да пополни дупка се претворија во првотимец кој никат нема да не однесе нагоре.За ротација и одмор на играчи за со тимови како Специја и Монца брка работа.Иначе не.
Диаз исто,покажал желба но неговиот талент ако го има воопшто не се вклопува во овој Милан.Бало туреовци,Салемакерси и слични просеци се само решенија колку да се донесе "засилување". Од донесениве засилувања играат тачно 0 луѓе освен Тиав задниве можеби 10 утакмици.

Сега тешките флопови. Први Ориги и Кетеларе. Играчи кои зимаат или јаки плати или скапо платени со тачно 0 импакт во тимот. Да сум тренер ќе ме фати депресија што ке морам да ги ставам. Журу и Ибра-таргет мен на кои нема кој да им дае топка од горе споменативе а богами и не се во цутот на младоста за да држат темпо. Леао слободно нека го пуштат,може ќе се ослободат од притисокот што се кљанкаат по таа страна цела ебана сезона. Ребиќ оваа сезона трча само до нивниот голман кога му враќаат топка демек притисок и толку.Така и јас знам за Милан да играм. Останатите што не ги спомнав се испод просеци па нрка ми се фатат.

И не,не ми е поентата од типот "Е ај кажи ти кој да игра" пошо сите се очајни и 90% се за шут карта со се ќелавиот анемичен тренер, туку чисто како еден рекап за сезонава пред да заврши.

Од сега ќе гледам без нервози, без очекувања и без емоции како што се следи еден просечен тим кој го следиш чисто за забава.

Форца Милан.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.192
Лацио 4, Интер ако тепа 5, Јувентус ако тепа и кога ќе им вратат бодови исто 5-6 бода.....

Ќе треба до крај се да тепаат за да влеземе у топ 4, што реално нема да се деси немаме баш лесен распоред....

Летово голема чистка му треба на тимов, од тренер, играчи па и менаџмент ја би рекол....

Ете нека си ги чуваат парите, зимово евро не потрошија и сега ради тоа ќе изгубат 60-70 миљона без ЛШ.....кретени, почнувајќи од тој Кардинале дебилот, ова НБА е па ај на драфт ќе земеме некој....
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.048
Поени од реакции
654
Ovie povise e sramno scenario , Lazio so limitiran kadar ni bega 4 boda Inter i so 200 mil problemi pak se pred nas ,Juve so -15 boda i eden kup povredi pak ke bidat pred nas , Roma so antifudbaleri ke bidat pres nas , ama najbitno nie predhontata sezona bevme sampioni i Maldini zema trofej za najdobar menaxer .
Samo eden citat od eden igrac na Real M , ne znam koj bese : Posle titulata vo Ch L toa vecer slavivme kolku mozeme , slendiot nemavme vreme za toa , se krojat planovite se slednata sezona .
Toa e toj mentalitet , a ne da bides Leicester pa da bidas na ura ednas sampion pa slednata bori se za nekoja utesna nagrada top4 ili nekoj kup
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Narednoto kolo mnogu lesno moze da se desi da bideme -7 od Lazio,a Juventus da ni se priblizi samo na 4 boda so megusebna utakmica za igranje.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.192
Ако изгубиме од Наполи факинг Лацио ќе не јаде 7 бода ахаххаха..

Им се удри од глава и Леао и глумење експерти дека ти со 40 миљона ќе си конкурентен и у ЛШ и во Серие А...

Ако гледаш дека неможеш да го натераш да потпише тогаш што кур одбија 120 миљона за него летово???

Леао игра како кур да го боли, се пази од повреда у ни еден дуел не влага....исто како Кеси лани, иста игра....

Без Леао у форма не можеме гол да дадеме, истото беше и лани тие 11 утакмици на крај една повреда на Леао и можеше да се деси и за топ 4 да се тркаме..

Де Кателаре е исто огромна грешка...мислам у реду е таков трансфер ако цел тим ти е скоцкан па ајде ќе купуваме потенцијал али тимов више 2-3 сезони има дупки што никако не се попунуваат, во тие услови таков трансфер е не потребен....дадоа 40 за Де Кателаре а за 15 им беше скап Енѕо...

И Пиоли треба да се смени, изгледа нема некој авторитет, пробува да им биде другар на играчиве, Ибра им беше главен за дисциплина ама кога не е тука година одма друго е...

Џабе пишуваме, како беше она кучињата лаат а Кардинале си врви :icon_lol:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.048
Поени од реакции
654
Edinsvena ekipa sme vo Evropa mozebi i vo svetot sto ekipata od moznite 33 bodovi sme osvoile sano 11 i pak trenerot ne e smenet
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.766
Поени од реакции
13.426
Не би имал ништо против Нагелсман да дојде во Милан, напротив. Ни треба некое храбро решение, дали некое познато име што ќе биде ако треба и најплатено име во клубот (но не Конте, Мурињо) или некој млад, талентиран со интересни идеи.



Во секој случај, мора да дојде нов тренер, ако треба и целосна промена во спортскиот сектор. А и тука треба да се има во предвид што се купува и колку ќе се има доверба во инвестициите.

Ваква сезона, ако ништо друго, отвара простор за одредени промени, а притоа ако не се изгуби место во ЛШ, тие промени не доаѓаат во ептен лоши околности.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Не би имал ништо против Нагелсман да дојде во Милан, напротив. Ни треба некое храбро решение, дали некое познато име што ќе биде ако треба и најплатено име во клубот (но не Конте, Мурињо) или некој млад, талентиран со интересни идеи.

Во секој случај, мора да дојде нов тренер, ако треба и целосна промена во спортскиот сектор. А и тука треба да се има во предвид што се купува и колку ќе се има доверба во инвестициите.
Ваква сезона, ако ништо друго, отвара простор за одредени промени, а притоа ако не се изгуби место во ЛШ, тие промени не доаѓаат во ептен лоши околности.
Ни ја не би имал ништо против, ама ќе го бара пола Англиска лига, плус и Реал и Псж :)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.192
Квара потпишал за 4 миљона плус бонуси до 2028, без release clause.

Леао со 2-3 гола и асистенции заедно оваа година малку му се 7.5 :icon_lol:

Јас сум за продажба, требаше уште летово за 120, сега дали 80 ќе му земат..
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.192
Кога сме кај платите искочија бруто платите на сите у ПСЖ....Долар има нето 5.5 до 6.....поише кај нас можеше да земе али ја тераше циганската до крај...идиот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom