Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.355
Читам 120 милиони нудат за Леао.

Јас би сакал да го задржат уште некоја година.

Ќе биде тешко преговарање со Мендеш, а и семејството на Леао сигурно ќе сакаат пари за да ја исплатат казната за напуштањето на Спортинг.

Леао имаше изјава дека е среќен во Милан, но на крај додаде нешто во стил ќе видиме што ќе се случи.

Јас сум да биде најплатен во клубот и да му продолжат договор. А доколку игра вака, нема шанси да го задржат на подолг рок.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
А кај сум те навредил?
Навредил можеби не но нападнал да, но навредуван сум од 99% од членовите и те прашав дали е во ред тоа бидејќи сметам дека ти си најразумен тука.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.040
Знаеш колку време сум овде и дека можем да најдем многу људи од форумов да му го пријавуваат секој пост секој ден, и плус многу од дечкиве од фан клубов знам дека ќе го направат истото.
Марли Протуѓер.
Марли Јанкуловска.
Марли Јанакиевски.
Марли Груевски.
Марли Пустец.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Читам 120 милиони нудат за Леао.

Јас би сакал да го задржат уште некоја година.

Ќе биде тешко преговарање со Мендеш, а и семејството на Леао сигурно ќе сакаат пари за да ја исплатат казната за напуштањето на Спортинг.

Леао имаше изјава дека е среќен во Милан, но на крај додаде нешто во стил ќе видиме што ќе се случи.

Јас сум да биде најплатен во клубот и да му продолжат договор. А доколку игра вака, нема шанси да го задржат на подолг рок.
Nema logika da nudi Real 120 za Leao, koga na taa pozicija imaat podobar igrac. Ali jas nemam nisto protiv prodazba na igraci so nesakaat da prodolzat vo Milan, dokolku tie pari se pravilno reinvestirani, u slucaj da se prodade Leao a da se donese primer Nkunku nema da se lutam :D

Sepak mislam deka Leao ostanuva i deka ke mu go prodolzat dogovorot, no ako povtori vakva sezona vo edno sredi zavrsica i ima ucinok od 20/20 gospod nema da moze da go zadrzi vo Milan, so e Okej se doeka iskesira Milan i reinvestira.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.355
Навредил можеби не но нападнал да,
Нападнал бе? И ти мене тогаш си ме нападнал, кога пишуваше дека за разлика од тебе не можам да ја видам целата слика или големата слика, како и да беше?! Што демек јас сум ограничен, глуп? :P :D

Вака може до крајност. Батали тоа, ако форсираше еден муабет постојано, влегуваш во конфронтации, а на крај излезе поинаку, секако дека другите ќе те потсетат.

Ти немаше? На секоја криза не потсетуваше дека си бил во право. :D


Никој не е светец тука.

Штом не трпиш такви провокации, како што викаш ти напади, јас се повлекувам. Не ми е цел да малтретирам никого.


П.С. Дали мислиш дека форсирање на еден ист муабет, 95% од постовите ти се како Малдини погрешил со Хакан и Ибра, нема да предизвика реакција? Притоа со став дека само ти си стигнал до целата вистина. Уште 4% ти се за Кеси, кој ќе биде главен следната сезона, ако нешто тргне по зло. :icon_lol:

Јас почнав да реагирам, или еве нека биде да те напаѓам, кога видов дека се радуваше на гол на Хакан против Милан. Тука веќе беше помината границата. :D


Шарај малку со темите, прифати некоја зафрканција на своја сметка, ќе видиш дека ќе биде поинаку.

Има прекрасни луѓе тука, ќе падне и некој духовен коментар и во нивна корист. Ќе ги откриеш, ќе видиш. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Nema logika da nudi Real 120 za Leao, koga na taa pozicija imaat podobar igrac. Ali jas nemam nisto protiv prodazba na igraci so nesakaat da prodolzat vo Milan, dokolku tie pari se pravilno reinvestirani, u slucaj da se prodade Leao a da se donese primer Nkunku nema da se lutam :D

Sepak mislam deka Leao ostanuva i deka ke mu go prodolzat dogovorot, no ako povtori vakva sezona vo edno sredi zavrsica i ima ucinok od 20/20 gospod nema da moze da go zadrzi vo Milan, so e Okej se doeka iskesira Milan i reinvestira.

Кој подобар играч го има Реал од Леао на лево крило?
Винициус? :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Дискутабилно е али ДА.

У најмала рука дискутабилно. Ама моменталиов Леао би го сакал у тим пред Винициус у сваки ебан фудбалски универзум.

Поголем и покрупен, поиздржлив у дуел, скок игра да не праем муабет, метро и ќебабче е Вини кој е побрз ама не е ни Леао за фрлање.
Двајцата со сомнителен финиш.
Стварно не знам како е Виницус бољи играч од Леао моментално :)

Леао беше мвп на лигата и на грб го носеше тимов у вториот дел на сезоната. Реал на грб го носеа Бензема и Модриќ
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
У најмала рука дискутабилно. Ама моменталиов Леао би го сакал у тим пред Винициус у сваки ебан фудбалски универзум.

Поголем и покрупен, поиздржлив у дуел, скок игра да не праем муабет, метро и ќебабче е Вини кој е побрз ама не е ни Леао за фрлање.
Двајцата со сомнителен финиш.
Стварно не знам како е Виницус бољи играч од Леао моментално :)

Леао беше мвп на лигата и на грб го носеше тимов у вториот дел на сезоната. Реал на грб го носеа Бензема и Модриќ
Vini mn podobro se snaoga vo mal prostor, pobrz prv cekor, moze poveke da napravi pri namestena odbrana, Leao mu treba prostor za da ja igra negovata igra.

Ovoj vo Real godinava ima nad 10+ MOTM ima 10 G/A vo LS na 12 natprevari.

Poslednive 6 natprevari na Leao mu bea World Class, ama da ne gi zaboravime predhodnite 32.

Mislam Leao ima pogolem potencijal od Vinicius ali momentalno smetam deka Vini e podobar fudbaler.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Ибра 8месеци ќе биде аут . Ама сепак ќе добие договор за друга функција.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Функцијата му е да го напиња Саше. :icon_lol:
Despite a knee surgery, Zlatan Ibrahimović intends to continue his career in Milan. The Swede reached an agreement with the club on a new contract by 2023, under which he should earn 2,5 million euros net per season.

[Nicolo Schira]
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.227
Поени од реакции
22.410
Не е во ред.Долго време сум член на форумов и дали некогаш директно сум навредил или нападнал друг член тука?
А цело време сум мета на навреди и напади од повеќе членови бидејќи моите мислења не се совпаѓаат со нивните и не ја разбирам таа потреба одма да се навредува,но тоа е до културата и домашното воспитување но ајде да не навлегуваме понатаму.
Зар немам право за изразување и постирање на слободни мислења на форумов?
Навистина не е во ред.
Така е во ред е. Имаш право на сопствено мислење, извини ако сум те навредил но немаш право на спам со непотребни факти за за непотребна личност која што веќе 11 месеци не е дел од клубов. И Тролејбус ете го осудувале и го напаѓале зашто го бранел Хандановиќ и Џонката бил напаѓан кога ги воспеваше Јувентус додека Милан и Интер беа во бантер па ене ги живи и здрави се и сеуште се дел од фан клубот. Тоа што од време на време јадеш ремет е чисто процедурално и дел од општата култура на целиов форум, особено подфорумов фудбал. Истрпи ремет особено кога пишуваш глупости за Ибрахимовиќ. Горилаз и Сладоледџија ги боли таквото што цел форум ги ренда.

Некоја друга жалба за објаснување ?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
7-8 месеци е првично затоа што Ибра е 40+ али ако продолжи договор не би ме чудело да зе врати после 5ти месец т.е почеток на Ноември.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.227
Поени од реакции
22.410
Се изгуби човечноста кај луѓето,се изгубија моралните вредности,нема култура и домашно воспитување.
Тоа се е одраз од недостаток на љубов.
Живееме во општество каде што владеат навредите,потсмејувањето,лицемерието,лажењето и дискриминацијата.
Живееме во едно тажни време каде што човекот е се освен човек.
Она што сега му е потребно на светот е ЉУБОВ, имаме се но ЉУБОВ е единственото нешто што го има премалку денес.
Потребна е ЉУБОВ на секому не само на некому.
taka brt

Да дојдеше у неделата со нас да гледаш фудбал (ама без глупите муабети за Хакан и Златко) ќе видеше и ќе доживееше што е љубов.
Читај каква инспирација ме мавна , сите помислија дека се оженив :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom