Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 август 2007
Мислења
1.866
Поени од реакции
1.517
Дај боже да продолжи уште една година.
Пиоли во победничкото интервју кажа дека сите се заслужни за титулата ама говорите на Ибра и Кјаер се пред се'.
Тоа не значи дека не треба и друг шпиц да се пазари. Тимов треба да е основа и одскочна даска за нешто поголемо и посериозно.
Потребни се 3-4 нови квалитетни засилувања и ќе бидеме во константна борба за скудето и пролаз групи во ЛШ.
Честито титула (y)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
@Saasko smeni ekipa

Ibrahimovic has decided to continue to play for another year. Though everything is bound to a new medical consultation to understand if a new operation in his left knee will be necessary. If not, Zlatan is ready to play for another season
Сезонава имаше голема жалба да биде најстар стрелец во ЛШ но не му се исполни,за следната сезона тоа ќе му биде главна цел и приоритет.
Најпаметно му е да се повлече сега со пехар... но тој е човек што мора да си го храни сопственото его.
Очекувам следната сезона да изигра уште помала минутажа бидејќи телото и формата не му се како пред 15 години.
Ова сега е проблем за Милан бидејќи да не продолжи Ибра сигурно ќе одат на уште еден шпиц Скамака,Дарвин или некој друг младич но вака остануваме со Ибра,Жиру и Ориги а Жиру не очекувам следната сезона да биде во форма како сега.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.532
Поени од реакции
3.907
Сезонава имаше голема жалба да биде најстар стрелец во ЛШ но не му се исполни,за следната сезона тоа ќе му биде главна цел и приоритет.
Најпаметно му е да се повлече сега со пехар... но тој е човек што мора да си го храни сопственото его.
Очекувам следната сезона да изигра уште помала минутажа бидејќи телото и формата не му се како пред 15 години.
Ова сега е проблем за Милан бидејќи да не продолжи Ибра сигурно ќе одат на уште еден шпиц Скамака,Дарвин или некој друг младич но вака остануваме со Ибра,Жиру и Ориги а Жиру не очекувам следната сезона да биде во форма како сега.
Фала богу што очекувањата ти се ептен точни. Се гледа дека разбираш фудбал. Пцуеше по Малдини цела сезона како појма немал и останати глупости за сеа па паметен да се правиш. Место се скриеш и си седиш мирен после бламот кој го јадеш сосема спортивно правиш.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.520
Поени од реакции
8.938
Една година покажавме сите колку сме големи прогноозери.

Од кој играч како ќе се покаже, колку ќе фали, колку ќе бидеме послаби, каква ќе биде одбраната, кој ќе напредува, со кого е направено грешка... нема поле на кое некој не погреши и тоа здраво.


Не велам да престанеме, која би била тогаш смислата на ова дружење тука, но не би било лошо да се намали арогантноста и репететивноста на прогнозите и ставовите.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
Да се молиме повредите уште повеќе да го одалечат од теренот следната сезона бидејќи Милан само така ќе може да го повтори успехот и да напредува уште повеќе.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.552
Поени од реакции
4.466
Да се молиме повредите уште повеќе да го одалечат од теренот следната сезона бидејќи Милан само така ќе може да го повтори успехот и да напредува уште повеќе.
не му се заблагодари на кебапот
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
20.090
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 333429

И ова не треба да ти го бришам, така?

Ајде испуцајте се деновиве да не ви расипувам славје сега, после тоа припази на речник, не ти објаснувам повеќе. Можеш и ти да го ставиш на игнор на пример па да не морам ни со него ни со тебе да се објаснувам.

Знаеш многу добро дека овој пост не беше на темава, и дека не зборим за овој пост. Уште еднаш да ми се избрише пост у кој не сум се обратил на никого директно ја можем да најдем причина секој негов поср да го пријавуем.

Буквално секој, на пример поздравиве и честитикеве и благодарницеве негови лични кон фудбалерите ќе ги пријавуем као спамирање, дека кур ме заболе што има некој лично да им се заблагодарува со слики со долги постови и да ми кочи мене форумот.

Знаеш колку време сум овде и дека можем да најдем многу људи од форумов да му го пријавуваат секој пост секој ден, и плус многу од дечкиве од фан клубов знам дека ќе го направат истото.
После што праемо?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
не му се заблагодари на кебапот
Не е во ред.Долго време сум член на форумов и дали некогаш директно сум навредил или нападнал друг член тука?
А цело време сум мета на навреди и напади од повеќе членови бидејќи моите мислења не се совпаѓаат со нивните и не ја разбирам таа потреба одма да се навредува,но тоа е до културата и домашното воспитување но ајде да не навлегуваме понатаму.
Зар немам право за изразување и постирање на слободни мислења на форумов?
Навистина не е во ред.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
48
SCUDETTO еeeeeeeeeј.

Не ми се верува, иако не бев песимист на почеток на сезона. Не ми се верува иако сум помислил повеќепати дека може да освојат. Браво дечки, на сите до еден од играчи до стручен штаб освен можеби Миранте :) ( се шалам, си дал и тој придонес на тренинг а и стабилност, бар бројчана, додека го немаше Мајк ).
За други нема што многу да се дискутира, сите кои ја следеле сезпнава знаат дека дишеа како тим, и старите волци и младите надежи и поранешните пица деливери момци :sneaky:.

Аххххх каква сезона, кога еден човек со приказна како Месијас ќе даде гол за прва победа во ЛШ по тоолку време и ќе има скор 5/2 во Калчо.
Кога ветувањето на Ибра за титула, на кое тешко дека некој веруваше ќе се обистини.
Леао ќе стане тоа што стана сезонава, после толку неконстантности претходно. Сандро исто.

Од дното Декември 2019 до врвот Мај 2022. Сите се заслужни и сите имаат еднакво голем придонес, но факт е дека кога Ибра се врати, нешто се прекрши. Пиоли размрда малце, но не беше тоа тоа до Јануари 2020. Може случајно се погоди така, може да дојдеше рецимо Ибра неколку месеци порано, а Пиоли покасно, пак ќе го доживеевме тој пораз од Аталанта, нерешеното со Лече во 90мин итн.. не викам не... не знам . Сигурно дека сите се битни запчаници, а двајцава меѓу клучните. Но Ибра човеков... каков менталитет, каква енергија... се гледа и на говорите после освојувањето,а и на снимките во соблекувална. А ич не го сакав пред да дојде во Милан, првиот мандат. Типичен јувенташ и интераш викав, што бараа да го носат во Милан викав. И ја прочитав некаде приказната за брат му и тогаш ми се разјасни зошто е таков ко што е. И го почитувам од тогаш, откако се врати се повеќе и повеќе. И сам изјави дека се вратил да му помогне на клубот што му помогнал кога му било тешко, што му станал дом.
Епа фала ти легендо. Долгот отплатен. Се надевам дека ќе се одмори убаво и ќе успее да заздрави телото негово, па да остане во ростерот и догодина да подигне уште еден трофеј.

Леао може да биде топ 3 играчи многу брзо ако продолжи вака, ако не му здосади да работи, пошо некад таков впечаток остава, ко да е можно и тоа. Како и да е, догодина да се покаже и во ЛШ и да реши и некое дерби. 7мил му се доста за сега, Ибра ќе иде на 2 веројатно, така да најплатен ќе биде во ростерот. Ако нејке, нека тера, ќе биде потешко од Кеси и Хакан да се замени ама којзнае, може па ќе биде како Донарума :icon_lol:.

Брахим и Сале да си добијат нова шанса. Нз шо се деси со шовечето после корона, стварно мистерија, ама сакам да проба уште еднаш. Мислам дека системов му лежи ( на тој Брахим од први два месеци мислам ). За Сале чисто љубопитен сум, колку шанси може да промаши догодина :). Се на се на ростеров многу малку измени му требаат. Тие што идат да се заменат соодветно и еден десен крилен што може да игра и полушпиц и тамн.

Ќе завршам како постот за крајот на претходна сезона пред точно една година:

ИДЕМЕ ДОГОДИНА ПО ПОВЕЌЕ!
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
476
Поени од реакции
522
Не е во ред.Долго време сум член на форумов и дали некогаш директно сум навредил или нападнал друг член тука?
А цело време сум мета на навреди и напади од повеќе членови бидејќи моите мислења не се совпаѓаат со нивните и не ја разбирам таа потреба одма да се навредува,но тоа е до културата и домашното воспитување но ајде да не навлегуваме понатаму.
Зар немам право за изразување и постирање на слободни мислења на форумов?
Навистина не е во ред.
Така е Саше, јас те поддржувам, сепак треба да бидеме луѓе пред се
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.520
Поени од реакции
8.938
Ама најјако е што пропадна целото форсирање за Хакан, а Сале како ништо да не напишал. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom