Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.148
Поени од реакции
7.575
мала дамка на титулава остави фактот што Ромањоли го крена трофејот... но тоа е тоа :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220522_220559.jpg

Благодарам Калулу младичу со лавовско срце.На почетокот на сезоната беше 5-та опција за централен дефанзивец но во втората половина на сезоната стана првотимец и столб во одбраната со другарот Томори.Кога и каде и да го постави Пиоли изигра храбро,смело,самоуверено и професионално и затоа стана миленик на фановите и на мене лично.
Forza Milan!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.065
Поени од реакции
8.002
Нека му кажат на клето турче пошто имаше толкава желба да види скудето, утре ќе дефилира низ Милано па ќе може да се слика и да му се навлажни пичето што го има.

Идемоооо

 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
165
Честитки титула дечки. По некоја случајност се најдов Тирана на плоштад за утакмицава. Како во Милано да беше. Огномет имаше и еуфорија на сите страни
20220522_200049.jpg

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

Attachments

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.595
Поени од реакции
33.561
Нека му кажат на клето турче пошто имаше толкава желба да види скудето, утре ќе дефилира низ Милано па ќе може да се слика и да му се навлажни пичето што го има.

Идемоооо

А поздрав и до замената на Кејлор Навас. :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220522_222837.jpg

Благодарам Тонали.
Лани не покажа многу дали чувствуваше голем притисок и бев скептик за него но оваа сезона покажа огромен напредок.Не знам што направи Пиоли со него или што се смени но сезонава ја изигра на ниво со огромна самодоверба,стабилност и константност.
Forza Milan!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.645
Поени од реакции
2.562
Раде Господин Крунич. Каков крај на сезоната, какви последни 4 утакмици. Па уште изјавата после Аталанта... Го сакам ко брат, ко дете мое!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.268
Поени од реакции
40.832
Кај Леао на инстаграм имате видео од автобусот кој бараше назад.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.595
Поени од реакции
33.561
Раде Господин Крунич. Каков крај на сезоната, какви последни 4 утакмици. Па уште изјавата после Аталанта... Го сакам ко брат, ко дете мое!
Без многу образложување, мислам дека неговото вметнување во стартниот тим последниве неколку кола ја донесе титулата.

Тивок херој, срце ќе ми се искине ако го дадат.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220522_224326.jpg
Благодарам Леао.
Млад играч со огромен талент и нормално дека и за него имаше скептицизам но Пиоли му веруваше и сезонава за разлика од минатите му даде првотимски статус и Леао буквално експлодираше со играта.
Forza Milan!
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.858
Поени од реакции
2.826
Без многу образложување, мислам дека неговото вметнување во стартниот тим последниве неколку кола ја донесе титулата.

Тивок херој, срце ќе ми се искине ако го дадат.
Крунич е тоа што Пиоли пробуваше цела сезона да направи од Кеси, цврст играч што знае да земе топка али и знае да игра со топка.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.553
Поени од реакции
35.700
Раде Господин Крунич. Каков крај на сезоната, какви последни 4 утакмици. Па уште изјавата после Аталанта... Го сакам ко брат, ко дете мое!
Na Instagram na milanfansmk poslednoto story e za tebe <3

ajde brenejskashahahajaj konecno!

ne znam kaj teram od preeska, sve sto se deshavashe ima na IG i FB, delirium.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220522_230841.jpg

Благодарам Месиас и ти имаш заслуга за овој успех на Милан.
Со полни 30 години и без многу големо искуство во професионалниот фудбал но сепак со големо чувство за играта твојата приказна како и што честопати кажуваат коментаторите кога игра Месиас на теренот е филмска.Вака така неговиот придонес за Милан е 5 гола и 2 асистенции и тоа многу битни против Верона и на последната со Аталанта одлична асистенција за Леао и тоа само што влезе во игра.
Forza Milan !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom