Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Минатата недела поминавме топ, се надевам ќе има повеќе кајганџии сега и ај да не праам малери, ваљда ќе славиме.

 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ако водиме инает во ред, но почетокот на сезоната не беше толку далеку. Ако имал лош период, имал, што има врска тоа со неговиот придонес или тоа што може да недостасува наредната сезона!?

Друга работа, Кеси сам сакаше да си отиде. Можеше тоа да го изведе на пофин начин и ретко кој ќе му замереше. Требаше да каже дека си оди затоа што сака нови предизвици и готово. А не да глуми лудило година дена.

Во секој случај, повеќе ми е криво за него отколку за Донарума или Хакан.

Но, за тоа колку ќе фали и како ќе биде покриен, мора да се има во предвид дека си оди по негова желба, не е избркан. Сега ќе видиме како ќе изиграат Малдини и Масара, времето покажало дека многу повеќе тие биле во право, а не нивните критичари.
Се чувствувам валкано кога ги читам твоите постови.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.054
Поени од реакции
656
Kolku samo intervju so ekipata na Sasuolo , so igracite , sakam da prasam mecot Inter Samp se igra ili direkto 3 boda idat za inter
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А па играчите на Сасуоло сигурно нема да изјават дека нема да дадат максимум, нема да играат чесно, ќе играат за забава.

Медиумите прават дополнително притисок, а пак Сампдорија исто може да реши шампион колку што може и Сасуоло.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.054
Поени од реакции
656
Добиена им е таа на Интер, исто како со Болоња :icon_mrgr:
Ova sezona e istata taa so Zaceroni , bi mi bilo milo ta bideme sampioni , go zasluzuvat ovie igraci , ovoj tim mi e po simpaticen od taa 2010 so Alegri .
A navistina i da izgubime od Sasuolo nema da se razocaram mnogu , ova sto go igrat moncite e povise od sampionski sekoja cest (samiot sebe se kritikuvam)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Да не има некој од Тетово или проаѓа низ Тетово а ќе иде у Недеља у Play да гледа да ме земе и мене узпут?
Би сакал да доем ама не ми се мрцвари со автобуси
Ќе дојдам јас ќе те земам и ќе те вратам но ако испадне Милан шампион ќе треба да прославиме.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ќе биде големо разочарување за бод да не освојат иако оваа сезона испадна да стигнат подалеку од што се планираше.
Друго е за 5-6 бода па еве и 3 бода, ама за 1 бод ќе биде разочарување и за фанови и за играчи кога веќе владее шампионска атмосфера.
И влечејќи по терен треба да го освојат тој бод.

Ваква шанса дали ќе имаат наредни сезони.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.267
Поени од реакции
5.256
Ќе биде големо разочарување за бод да не освојат иако оваа сезона испадна да стигнат подалеку од што се планираше.
Друго е за 5-6 бода па еве и 3 бода, ама за 1 бод ќе биде разочарување и за фанови и за играчи кога веќе владее шампионска атмосфера.
И влечејќи по терен треба да го освојат тој бод.

Ваква шанса дали ќе имаат наредни сезони.
Ќе биде огромно разочарување и огромен чоук али дури и да изгубат заслужуваат аплауз за оваа сезона.....од играчи до тренер до менаџмент, на овој буџет и со овие играчи ( пола се со посебни потреби ако сме реални ) да имаш волку бодови на крај на сезона е голем успех.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom